No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Floristid soovitavad - lahused mis panevad taimed võimsalt kasvama!

by - esmaspäev, juuni 12, 2017

 Kas te tahaksite, et teie toalilled oleksid hästi lopsakad ning õitseksid suurepäraselt ja tihti? Kuulake siis kogenud floristide nõuandeid. Need lihtsad soovitused aitavad aknalaual teil kasvatada tõeliselt vägeva õitsva ja vägeva aia. Kõik saladused on siin!
Luksuslike toalillede saladus on lihtne: taimi tuleb hästi toita, muidu pole oodata ei lopsakat lehestikku ega ka  kaunist õitsemist.
Aga kuidas koostada õigesti meie roheliste kasvandike jaoks õiget menüüd ja arvestaks ka nende erinevaid maitseid?

  • Peaaegu kõik taimed armastavad suhkrut ( aga kaktused on eriti suured maiasmokad). Võib enne kastmist puistata ühe teelusikatäie suhkrut ( poti suurus on läbimõõduga umbes 10cm) mulla peale või siis kasta taime veega milles on 0,5 teelusikatäit suhkrut 0,5 klaasi vee kohta.
  • Hea tulemuse annab, kui õitsevaid taimi kasta kastoorõliga ( 1 teelusikatäis kastoorõli 1 liitri vee kohta), alusta kastmist kui taim hakkab õiepungi alles moodustama.
  • Taimedele on väga kasulik puutuhk ( toitaineks kui ka haiguste ennetamiseks). Puutuha leotise valmistamiseks peate te 1 teelusikatäis puutuhka lahustama 1 liitris kuumas vees ja see peab seisma 1 nädala, vahetevahel seda ka segama. Sellise lahusega tuleb kasta 1 kord kümne päeva tagant.
  • Kasta võib taimi ka sellise lahusega: võtame granaatõuna koored või mis tahes tsitruselise koored. Valame neile peale vee ja hoiame ühe ööpäeva. Kõik! Toitelahus kastmiseks ongi valmis!
  • Toalillede immuunsust tõstab aspiriini lahusega pritsimine. Üks tablett lahustatakse liitris vees.
  • Lahjendatud aaloe mahl sobib samuti kõikidele tavapärastele toalilledele. On vaja lahustada üks teelusikatäis mahla pooleteises liitris vees.
  • Viigipuid võib kord kuus kasta suhkruveega. Ühele liitrile veele tuleb lisada üks teelusikatäis suhkrut. Selle taime lehti võib puhastada piimaga. See annab taimele läike ja ilu.
 Kaitske oma taimi haiguste eest ja aidake neil jõudu koguda.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate