laupäev, 18. veebruar 2017

Mis on sinu karma ülesanne? Kui ei tea, saad selle välja arvutada!


Kuidas arvutada oma karma ülesannet sünniaja järgi.
Igaühel meist on elu ülesanne. Seda nimetatakse karma ülesandeks. Kõik me valime oma tee ise, kuid alati on kasulik teada, kuidas see teekond on kooskõlas meie karmaga.
Alati on võimalik karmat puhastada, kuid võimatu on karma ülesendeid kaotada, mille universum on teile määranud enne teie sündi. Kui te teate oma karma ülesandeid, siis võite oluliselt tõsta oma elu kvaliteeti.
Mis on karma ülesanne?
Karma ülesandeid võib asendada „karma reeglite” terminiga. Need on mõned tingimused, mille alustel ootab teid edu ühel või teisel elualal. Asi on selles, et me oleme kõik erinevad, kuid igaühel meist on mõned väikesed erinevused, erilised „sünnimärgid” energeetilises auras, mis annavad meile teatud eelise või siis nõrkuse.
Teades oma karma ülesannet, mis ütleb sulle, millega tuleb rohkem töötada, et saada paremaks, edukamaks ja õnnelikumaks. Teie ülesannete arvutamisel aitab teid teie sünniaasta, mis numeroloogia põhjal on teie peamiseks seoseks inimese ja universumi vahel.
Karma ülesande arvutamine.
See arvutus koosneb mitmest etapist. Esiteks on teil vaja välja arvutada teie isiklik karma number. Selleks võtke oma sünniaeg ja reastage need numbrid. Näiteks, kui te olete sündinud 18 veebruar 1990 aastal, siis liites 1+8 – saame 9. On üks tähtis hetk; kui te olete sündinud 19, 28, või 29 kuupäeval, siis teie karma ülesande number on võrdne vastavalt ühega (1+9), ühega (2+8) ja kahega (2+9), sest saades suurema numbri kui 9 tuleb need omakorda omavahel veelkord liita.
Niisiis te saite kõige tähtsama personaalse numbri. Nüüd tuleb välja selgitada mis see tähendab.

ÜKS
Kui teie sünnipäeva numbrite liitmisel saite ühe, siis teie karma ülesandeks on  kõrgete tulemuste saavutamine  spordis, äris ja karjääris.  Te peate oma elu elama iseendale, kuid mitte mingil juhul ei tohi te unustada avaldada tänu neile, kes teid aitavad. Universum ootab teilt usku enesesse, ihkab näha tuld teie südames ja otsustusvõimet silmis. Kui teie number on 1, siis on teil vaja meeles pidada seda, et ainus inimene, kes on võimeline teid aitama igasuguste probleemide lahendamisel – olete selleks teie ise. Otsige kaotuse põhjuseid iseeneses aga mitte teistes.
KAKS
Karmanumber 2 – on märk sellest, et teie elu peab olema esmajärjekorras täidetud armastusega. Mida rohkem on teil sõpru, seda parem. Õppige usaldama oma peret ja ärge näidake oma agressiivsust võõrastele inimestele. Te võite saada diplomaatia meistriks, kui te hoolikalt õpite tundma inimeste käitumise iseärasusi. Teie peamiseks karma ülesandeks selles elus on – inimeste aitamine.
KOLM
Universum annab teile kõikidest kõige raskema ülesande – leida elu mõte. Niipea kui te jõuate arusaamisele, mis teie jaoks on kõige olulisem, võtab kõik koheselt teie jaoks teise ilme. Proovige teha nii, et hingelised ja materiaalsed maailmad põimuvad omavahel ja vastastikku täiendaksid teineteist aga mitte ei segaks. Oodata selleks välist abi ei tasuks – püüdke ületada kõik raskused üksi. Probleemidest pääsemiseks võib otsida abi oma perekonnalt, mis saab teie õnne jaoks  tugipunktiks.
NELI
Energeetilises plaanis on materiaalsed väärtused teie jaoks kõige kaalukamad, kuid seda ei tohi võtta pisiasjana. Edu rahalises sfääris kui ka tööl aitab teil vaimselt väljendada. Teie karma ülesanne – on täppisteadused ja töötamine numbritega. Kui te lähete seda teed mööda , siis universum näitab teile teed  õitsenguni. Peamiseks ülesandeks inimestele, kes on sündinud nelja mõjusfääris  – on teadmiste omandamine.
VIIS
Numeroloogias väljendab number viid kuldset keskmist, ent karma olemuse küsimustes ei ole see alati nii. Pidage meeles, et teie hing peab olema korras. Hoiduge alati väljavaadete globaalsetest muutustest, sest teie tee peab olema seotud millegi ainsaga. Kui te otsustate, et terve teie elu on kulgenud valet teed pidi, siis on parem kui muudate vaikselt suunda, aga mitte ei pendelda küljelt küljele.
KUUS
Kui teie sünnikuupäeva number andis teile arvuks 6, siis teie karma ülesanne on maailma mõistmine. Ühe koha peal seismine on teile hukatuslik, seepärast ärge seiske paigal vaid liikuge alati edasi. Vahetage töökohta, hobisid, maailmavaateid, kuid ärge lubage kellelgi ega millelgi end muuta. Ärge kaotage kontrolli olukordade üle. Üheks teie tugevaks küljeks on intuitsioon, mis mitte ainult üks kord päästab teid probleemidest.
SEITSE
Teie elus on võimalikud olukorrad, mida võiks iseloomustada ütlemisega „kõik mis on seest tühjad kukuvad kolinaga”. Ärge karjuge enesele, kui teil pole millegagi vastase kaarti lüüa. Täitke ennast teadmistega. Õppige teiste rahvaste  kultuuri, harige ennast edasi ja ärge peatuge saavutatul – heaolu, teie võimed on suured. Ärge loopige sõnu ja säilitage rahu isegi kõige keerulisemas olukordades.
KAHEKSA
Olge ettevaatlik inimestega suheldes ja neid usaldates. Teie karma ülesandeks on – äärmine ettevaatlikkus kõiges. See ei tähenda seda, et peaksite end lukustama punkrisse ja sealt mitte kunagi väljuma. Tõeline armastus õpetab teid usaldama, seepärast lihtsalt oodake oma teist poolt ja ärge nukrutsege, kui miski ei õnnestu selles elu sfääris. Te peate ilmtingimata end võtma sellisena nagu olete.
ÜHEKSA
Kui teil on põhjust, et vihastada või elust rõõmu tunda siis ärge end tagasi hoidke. Las teid juhivad emotsioonid. Nad viivad teid eesmärgini. Võimalik, et kõige paremaks tegevuseks teie jaoks on kunst. Ärge kartke eksperimenteerida ja end igal alal katsetada. Numeroloogia räägib, et te olete selle jaoks sündinud.

Millest räägib veel sinu sünniaeg. Järgmiseks tasub teil tähelepanu pöörata päevale, kuule ja aastale korraga. Väga oluline tähendus on kasutatavatel numbrite hulgal. Aastast võtke vaid viimased kaks numbrit. Kui teie sünniaeg, näiteks on 17.02.91, siis näete, et numbreid on palju. Siin on 1, ja 2, ja 0,9,7. Sellisel juhul aitavad teid elus palju inimesi, kelle abi ei hinnata korralikult. Elada tasub teil rohkem tulevikus aga mitte olevikus või minevikus. Ärge kartke teha plaane.  
Kui ühed ja kahed korduvad sageli, nagu näiteks kuupäevas 12.01.91, siis on teil suurem võimalus saavutada edu mingil konkreetsel ajahetkel. Ärge takerduge mineviku vigadesse ja ärge planeerige tegevusi pikaks ajaks ette. Teil on suurepärane intuitsioon.
Läbipaistvad ja ebatavalised kuupäevad nagu 01.01.96 või siis 02.12.02 – on märk sellest, et teie karma ülesanne ei lange kokku konkreetse kirjeldusega. Teil on elus konkreetne varjatud eesmärk, mis tuleb iseseisvalt kindlaks teha.
Vähesed kes teavad, milleks ta on sündinud, kuid igaüks peaks teadma, see eesmärk on reaalselt olemas. Igaühel meist on võimed, soovid, pahed ja nõrkused, kuid need on niivõrd erinevad, et teevad igaühe unikaalseks. Hinnake oma elu ja ärgu karmaülesanded teid hirmutagu vaid aidaku teil muutuda tugevamaks.

Elu teisel planeedil


neljapäev, 16. veebruar 2017

Vajutades ühte punkti jalal, siis see aitab sul...


Kui te vajutate seda punkti oma jalal enne magamaminekut, siis juhtub midagi väga ootamatut.

See on üks akupunktuuri tehnika. On palju akupunktuuri kohti kehal ja igaüks neist omab erinevat ravivõimet.Unehäireid on erinevates vormides ja mõjutavad inimesi erinevalt. Mõned inimesed vähkrevad voodis mitmeid tunde, et uinuda ja unistavad imevahendist, mis aitaks neil lennata unenäomaailma ühe nupule vajutusega. Ja nad võivad saada üllatuse osaliseks, kui nad saavad teada, et selline vahend on reaalselt olemas! Seda nimetatakse akupunktuuriks ja seda saab kasutada paljude haiguste leevendamiseks ning loomulikult ka unetuse puhul. Kõik mida te peate tegema, on surve avaldamine teatud puntidele kehal ning üsna varsti magate nagu beebi.

Selleks, et kasutada akupunktuuri tehnikat, kui soovite kiiresti uinuda, peaksite te enne välja selgitama, mis mõjutab teie keha. On palju akupunktuuri kohti kehal ja igaüks neist omab erinevat ravivõimet. Kui meil on tegemist unehäirega on selleks kolm punkti, millele te peaksite keskenduma.
Üks punkt on niinimetatult „LV3”, see võib aidata mitmete füüsiliste haiguste puhul sealhulgas ka unetuse puhul. See punkt asub jalalaba pealmisel pool suure varba ja teise varba vahel. Te peate seda punkti vajutama enne kui te proovite uinuda 4 – 5 sekundit.
Veel üks asi, mis on väga oluline unetuse puhul on – punkt „P6”. See asub käel kolme sõrme kaugusel randme ja soonte vahel. Sinna 5 minuti jooksul survet avaldades – aitab see teil unuda.
Viimane punkt, mis aitab võidelda unetusega, nimetatakse „ K1”. See punkt asub jalatalla keskmisel osal jalapadja all. K1 peate vajutama 30 sekundit, siis laske 5 sekundiks lahti ning seejärel vajutage uuesti 30 sekundit.
Samuti on ka palju teisi asju mida te saate teha, et aidata endal uinuda. Piirake igasuguste stimulaatorite tarvitamist enne uinumist, nagu kofeiin või nikotiin. Regulaarne magamamineku kellaaeg on samuti oluline, kuna see aitab organismil saavutada rütmi ja valmistab keha igal õhtul magamaminekuks ette. Oluline on ka õhtul selliste asjade vältimine nagu töö arvutis, söömine või voodist televiisori vaatamine.
Need akupunktuuri kasutamis nõuanded on juba paljusid inimesi aidanud unehäirete leevendamisel. Nii et kui lammaste lugemine ei aita uinuda, siis proovige seda meetodit. 

Kookosõli aitab käärsoolevähi vastu!Kookosõli aitab käärsoolevähi vastu. Tulemused juba peale 2päevast ravi.
Käärsool on jämesoole keskmine kääruline ja sopiline osa.
Selgub, et pool kookosõli sisaldusest moodustub lauriinhape. Laboratoorsed uuringud näitasid,  et see õli on võimeline tapma kahe päevase tarbimise järel 93% käärsoolevähi rakkudest. Lauriinhape hävitab vähirakke intensiivse oksüdatsiooni protsessi käigus ja samal ajal efektiivselt vähendades glutatiooni taset. Vähirakud tarvitavad glutatiooni, et kaitsta end oksüdatsioon ainete eest.
Kookosõli/kookosrasv.

Kookosõli kasutatakse tervise tugevdamiseks ja raviks juba palju aastaid. See õli hävitab edukalt baktereid, parasiite, seeni, mikroorganisme ja erinevaid viirusi. Samuti see parandab edukalt seedimisprotsessi, abistab maksa tööd, toidab nahka ja kiirendab haavade paranemist. Uuringud näitavad, et kookosõli aitab tõsta HDL (hea kolesteriini) taset ja aitab kehakaalu langetada.
Mitmed kliinilised uuringud näitavad, et selle efektiivsust stabiliseerida kolesteriini taset haigetel, kes kannatavad krooniliste südamehaiguste all, stabiliseerib  veresuhkru sisalduse taset, arteriaalset vererõhu taset aga samuti ka on efektiivne Alzheimeri tõve vastu võitlemisel.
Kookosõli on spetsiifiline lauriinhappe allikas kuna see hape sisaldab triglütseriidi ja seda on sellistes kogustes teistes toiduainetes väga raske leida. Näiteks, selline fakt, et looma rasvas on ainult 2% lauriinhapet ja inimese rinnapiim sisaldab seda vaid 6%. Sellest võime järeldada, et inimesed vajavad palju suuremat kogust lauriinhapet kui teised elavad organismid.
Tähtis on teada, et uuringud ei saa anda 100% garantiid, et kookosõli tapab vähirakke kõigil. Kuid kõik me peame mõistma, et loodus annab meile palju võimalusi haigustega võitlemiseks ja kookosõli pole erand. See on naturaalne ja selle peaks lisama oma menüüsse, et vältida paljusid haigusi.
Mõõdukal tarbimisel on kõik hea, seega tuleks profülaktika mõttes  tarvitada 1 teelusikatäis kookosõli 2 – 3 päeva.

Vaata ka - 9 põhjust kasutada kookosõli

kolmapäev, 15. veebruar 2017

Vali meelepärane lill ja saa teada oma naiselikkuse saladustest!Milline naine ei armastaks lilli? Erinevate värvide seas leidub alati selliseid, mis vallutavad naise südame. Mõnele meeldivad lillekimbud, aga teisele hoopis potililled, ent siiski tõuseb igal naisel tuju, kui tema armastatud mees toob lilli.
Kuid siiski, meie lillede eelistused – ei ole üldse juhuslikud. See valik sõltub meie naiselikkuse iseloomu omaduste olemasolust.Valige endale meelepärane lill ja saa teada oma naiselikkuse saladustest!
Milline lill meeldis teile kõige rohkem? See paljastab teie naiselikkuse saladused!
Tee see lihtne ja maagiline lillede test. Vaid lihtsalt vaadake millised õrnad ja ilusad…Teil on vaja lihtsalt valida see lill, millist te tahaksite kingiks saada!
Aga oma iseloomu kirjeldust lugege allpool. Kui teil tekkis tahtmine valida kaks lille, siis see tähendab seda, et teie iseloom kätkeb endas kahte naiselikkuse energiat.

LILL nr.1
Teie naiselikkus väljendub alati kirkalt ja tõmbab endale tähelepanu. Kus iganes te ka ei oleks – olete te alati jututeemaks ja teid jälgib suur hulk kadedaid pilke. Mehed lihtsad imetlevad teid, aga naised vahel lihtsalt kadestavad. Ent te enamasti ei hooli teiste arvamustest ja pilkudest. Te teate oma hinda ja teid ümbritseb väike hulk teile lähedasi sõpru, kelle arvamus on teile oluline. Teil on raske teisi inimesi usaldada, kuid kui te seda teete siis olete te selle inimese jaoks nõus mägesid liigutama. Ja andku jumal, et keegi ei kuritarvitaks teie usaldust, sel juhul ei andesta te seda iialgi. Te näete ühtviisi hea välja nii seelikus kui ka pükstes, isegi kui te eelistate täidlase värviga huulepulka, siis teie värviks on helepunane.

LILL nr.2
Armas, romantiline, õrn tütarlaps, teie oletegi sellise naise ideaali kehastus kellest unistavad enamus mehi. Te lubate neil enda eest hoolitseda, võtate meelsasti vastu kingitusi ja muid tähelepanu avaldusi. Teie otsene siirus ja soojus võlub paljusid. Naised püüavad teiega sõbraks saada aga mehed tahavad võita teie poolehoidu. Nagu ööliblikad lendavad inimesed teie pehme ja rahuliku valguse poole. Kuid kogu selle pehmuse all varjab ennast karm sisemus. Te teate alati mida te tahate ja saate seda peaaegu alati. Teile sobivad imeliselt kleidid, pluusid, pitsid ja väikesed lillekesed, õrnad pehmed toonid toovad esile teie võlu.

LILL nr.3
Teil on nii palju häid omadusi, mis teeb peamiste valiku keeruliseks. Te olete aus, siiras, tagasihoidlik, oskate rasketel hetkedel end talitseda. Te talute stoilise rahuga elu raskusi ja usk paremasse aitab teil ületada raskemaidki väljakutseid. Sellisega nagu teie unistab abielluda iga mees. Hoolitsetud, oskus hästi süüa teha, kodu hubaseks muuta, truu ja tagasihoidlik … Millest veel võib üks mees unistada? Kuigi millegipärast ei leia te kohe õiget meest, karikakra naised – sageli põletavad end oma esimeste armumistega. Tasub pisut oodata ja kindlasti leidub see keegi, kes hindab neid väga ja püüab neid hoida kogu elu. Nendele naistele on hädavajalik mehelik hoolitsus! Te näete võitjatena välja mustas ja valges, liigne värviderohkus riietes võib viia tähelepanu teilt endilt … Kuid te olete nii ilus!

LILL nr.4
Kõndiv positiivsus, päike, täis energiat – on need sõnad mida te tihti enda kohta kuulete. Nende naeratus on võimeline igaühe südame üles sulatama, isegi kõige külmema mehe oma. Te jumaldate meeste seltskonda, tihti sõbrustate meestega, kuid tihti lõpeb sõprus kuna mehed armuvad teisse. Või siis sõbrustasid teiega kuna algul olid nad teisse armunud. Te võlute mehi, ent harva lasete kedagi endale lähedale. Ütlemine „ mitte keegi ei tea, kuidas nutab öösiti see, kes läheb naerdes läbi elu” – see kehtib teie kohta. Kuid see, kes ikkagi suudab teiega lähedaseks saada saab oma elu parima naise ning lõpliku eluarmastuse. Teile meeldib oma välimusega eksperimenteerida ja õigesti teete! Teile nagu ei kellelegi teisele sobivad kõige uskumatumad ja ekstravagantsemad riided, soengud ja kosmeetika.

LILL nr.5
Tõenäoliselt teadsite juba lapsena oma ilust. Siis kui te olite väike ja ema teiega jalutas, siis kuulis ta tihti võõraste inimeste suust komplimente teie välimuse kohta. Tõenäoliselt oli tema see, kes õpetas teid inimesi hindama mitte nende välimuse vaid sisemiste omaduste järgi. Te tunnete hästi inimesi, te teate mida nad varjavad ning miski ei jää varjatuks teie pilgu eest. Paljud teie sõbrannad tulevad teie juurde nõu küsima nagu psühholoogi juurde. Loomulikult mehed lihtsalt kleepuvad teie külge. Kuid tulevase mehe valite te ise. Kuuenda meele abil leiate te ta üles tuhandete meeste seast. Te olete selline naine, kes oskab kallilt riietuda isegi tagasihoidliku eelarve juures. Teile sobib väga kuld, seda kannate te sagedasti, sest see toob teile edu.

LILL nr.6
Te olete väga ebatavaline naine. Teil on vastuolulised omadused, jää ja tuli … Välise külmuse ja rahulikkuse juures on teil sisemuses raevukalt põletav kirglikkus. Ja see mees, kes suudab selle avastada saab tõeliselt õnnelikuks ja teeb teid ka samuti õnnelikuks. Te armastate vaid üht ja teie kannatlikkust võivad kadestada inglid. Siiski, kui miski on teid keemiseni viinud, aga seda juhtub väga harva, siis lammutate kõik oma teelt. Te olete meeste jaoks ligitõmbav kuid enamasti te ise seda ei tea ja ei kahtlustagi. Asi on selles, et mehed näevad teie välimist külge , kuid ei julge teile läheneda. Teil on väga ilusad silmad, need on lummavad ning tahaks uppuda neisse nagu merre.

teisipäev, 14. veebruar 2017

Kui sa otsid armastust, siis võta appi kristallid

 

Kristallid toovad sinu ellu armastuse
Igaüks meist soovib oma ellu armastust, kirge ja lähedust. Kahjuks ei ole sugugi mitte kõik leidnud endale sobivat partnerit. Kristallimaailmas on aga nii mõnigi väekas kivi, mis suudab sind sinu unistusele lähemale viia.
Kristallid on kaunid ja müstilised ning nad on läbi aastatuhandete olnud inimeste saatjateks ja abimeesteks. Proovi kasutada kristallmaagiat armastuse ligitõmbamiseks oma ellu.
Rituaalid armastuse toomiseks oma ellu

Rituaal 1. Armastuse äratamiseks on sul vaja nelja roosat kvartsi ja suurt ametüsti. Vaja läheb ka küünlaid ja küünlajalgu, mis võiksid olla valmistatud roosast kvartsist.
Võta roosa kvartsi kristallid kätte ja istu näoga laua suunas. Sulge silmad ja häälestu kristallidele. Lase energial voolata läbi käte, käsivarsi mööda üles, südamesse. Kui energia südamesse jõuab, tunneta, kuidas süda avaneb ja laieneb. Vii kristallid südame kohale. Roosa kvarts on võimas südame puhastaja ja tervendaja, nii et lase kristallide energial oma südant puhastada. Siis ütle valjusti: "Ma olen magnet armastuse jaoks. Ma ütlen armastusele "tere tulemast!" oma südamesse." Pane kristallid lauale ümber ametüsti ja sõna valjult: "Ja armastusele oma ellu." Istu mõni hetk vaikselt ja silmitse kristalle. Kui oled valmis rituaali lõpetama, tõuse püsti, puhu küünlad ükshaaval ära ja ütle:"Ma saadan teie valguse ja armastuse maailma." Täna ka saabunud vaime ning saada nad ära. Jäta kristallid lauale või pane need oma voodi ümber. 
 Rituaal 2. Pane suur tükk roosat kvartsi maja või korteri suhete nurka (eesuksest kõige kaugem parempoolne nurk toas) või oma voodi kõrvale. Kivi mõju on nii tugev, et mõistlik oleks panna selle kõrvale ametüst, et reguleerida külgetõmmet.
Rituaal 3. Soovituseks oleks kanda rodokrosiitehteid - tema pehmelt triibuline roosa on samavõrd kaunis kui võimas. Peagi tuleb sinu ellu armastus.


Selleks, et suurendada oma elus armastuse osakaalu, on rida kristalle, mis mõjutavad tundemaailma reguleerivaid energiaid:

Ametüst - helelilla ametust on kõrge vibratsiooniga kivi, mis stimuleerib ja seejärel rahustab südametshakrat ning toob armastust sinu ümber.
Berüll - roosa berüll ehk morganiit tõmbab ligi armastust ja säilitab seda. See julgustab armastavaid mõtteid ja tegusid, luues ruumi elu ja elamise nautimiseks.
Tselestiit - helesinine, kõrge vibratsiooniga kivi, mis lahustab valu ja toob armastust. Kuna ta soodustab kurgutshakra avanemist, siis kasutatakse seda kivi siis, kui on vaja abi oma tunnete väljendamisel.
Granaat - instpreesib armastust ja ustavust. Tasakaalustab seksuaaltungi ja leevendab emotsionaalset ebakõla.
Magnesiit - avab südametshakra ja stimuleerib südamega tuntavat armastust, kaasa arvatud armastust iseenda vastu, mis on vajalik, enne kui saate vastu võtta teise inimese armastuse.
Roosa kvarts - tingimatu armastuse ja rahu kivi. Kõige tähtsam südame kristall, mis õpetab armastuse tõelist olemust ja puhastab südame kõigil tasanditel. Suurendab ka enesearmastust.
Topaas - stabiliseerib emotsioone ja muudab sind vastuvõtlikuks igast allikast tulevale armastusele.
Turmaliin - roosa turmaliin on afrodisiakum, mis tõmbab armastust ligi nii materiaalses kui vaimses maailmas. Annab veendumuse, et armastada on turvaline. Annab tuge ka füüsilise mõnutunde jagamisel.
Türkiis - stimuleerib romantlist armastust ning toob kokku mees- ja naisenergiad.
Opaal - võrgutav kivi, mis intensiivistab emotsionaalseid seisundeid ja vabastab keeldusest. Toob armastust, kirge ja iha.
Rubiin - stimuleerib südametshakrat, toob küllust ja kirge ning tõmbab ligi seksuaalset aktiivsust.
Rodokrosiit - esindab isetut armastust. On suurepärane kivi südame ja suhete jaoks. Tõmbab ligi hingesugulasi. Julgustab spontaanselt välja näitama oma tundeid, ka erootilist kirge.
Selleks, et kristalli energia mõjuma pääseks, kanna kristalli enda keha vastas. Kui see pole võimalik, aseta sobiv kivi oma lähedusse, töölauale või voodi kõrvale. Kui tunnetad, et kristalli mõju on sinu jaoks liiga tugev või muud moodi sobimatu, tee katset mõne muu kiviga. Sobiva kristalli leidmiseks on erinevaid meetode, kuid kõige praktilisem on hoida kristalli käes ning tunnetada tema enaergiat. Reeglina annab sobivusest märku peos hoides tekkiv soojuse või muu meeldiv tunne.

Allikad:alkeemia.delfi.ee J. Hall " Kristallide piibel" erinevad allikad.


Kas kinkida paaris, või paarituarv lilli ehk lillede kinkimise tava.Tähtpäevade puhul kingitakse tavaliselt kingiga koos ka lilli. Lilli kingitakse nii üksikult ja kimbuna. Lilli kinkides oleme tihti kimbatuses, kas paaris, või paaritu, roos või orhidee.Kas lillede kinkimisel on tähtis õite arv?
Lilli kinkides on hea teada kirjutamata reegleid, millest siin allpool juttu tuleb.


-Lillede kinkimisel ärge unustage nn lillede keelt ja ka rahvuslikke tavasid.

-Komme kinkida paaris arv lilli kurva sündmuse ja paaritu arv rõõmsa sündmuse puhul on kestnud läbi aegade. Igaks juhuks on soovitatav seda alati järgida lõikelilli ostes. Lillekimpude puhul reegel nii otseselt ei kehti.

- Naised tunnevad lillede üle alati heameelt. Naistele sobib kinkida: roos, krüsanteem, preeriakell (lysianthus), orhidee, inkaliilia (alstromeria), gerbera, liilia, tulp, tulikas (ranunculus), aia- ja metsalilled.

-Meestele lilli valides eelistage jõulisi ja suuremaid õisi. Meestele sobib kinkida: ratsuritäht (amaryllis), roos, flamingo (anthurium), krüsanteem, gladiool, kalla, nelk, gerbera, paradiisilinnu-lill (strelitsia), aialilled (nt päevalill), iiris. Meestele võib aga lillede asemel kinkida ka puuvilja (ananass, kookospähkel, melon jne).

- Armastatule kinkimiseks sobivad kõige paremini mitte suureõielised tugevad lilled, vaid väikesed õrnad lillekimbud.

-Kingitavad lilled ei tohiks olla väga tugeva lõhnaga. Alati peab meeles pidama, et tugeva aroomiga lilled võivad paljudel inimestel tekitada allergilisi reaktsioone.

- Potililli üldjuhul ei kingita. Võite seda teha vaid siis, kui kingi saaja selleks konkreetset soovi avaldab.

- Üksiku oksana kingitakse liiliat, orhideed, kimbuna kinkimiseks sobivad rohkem väikesed õied - näiteks piibeleht, alpikann jne.

-Punaste rooside kinkimisega olge väga ettevaatlik, sest nagu varasematelgi aegadel on need lilled siira armastuse väljendus ja seetõttu ei sobi juubelibuketti ega naisülemusele.

- Lapse sünni puhul kingitakse kimp mis on tavaliselt ümarkimp, mille varred on kaetud ja suure kimbu küljes ripub samadest õitest tilluke lillekimp, mis sümboliseerib sündinud last.

- Ristsetele viiakse kerged ja õrnad lilled või kimp.

- Leeripäeva lilled on samuti õrnad ja heledad.

- Pulmade puhul arvestatakse lillekimbu tellimisel pruudi riietumisstiili, juuste ja silmade värvi, lille-eelistusi jne. Kui pruut kannab rahvariideid, võiksid ka lilled olla lihtsamad ja sobilikud just rahvariiete juurde.

-Valged liiliad, kallad ja krüsanteemid on paljudes maades kalmistulilled

-Lillede üleandmisel tuleks need alati vabastada mis tahes paberist või pakendist! Lilled ulatatakse saajale, õied ülespoole.

-Pakendis lilli võib üle anda vaid ärasaatmishetkel lennu- või raudteejaamas jm. Nimetatud juhul on lillede saajal mugav oma kingitust pakituna transportida.

Lillede arv kimbus

1 lilleõis: Oled mulle kõik. Armastan sind!

2 lilleõit: Tahaksin sinuga taas kohtuda.

3 lille: Tahaksin sinuga kahekesi olla.

4 lilleõit: Tunnen sinu vastu austust, kuid ei midagi enamat.

5 lilleõit: Armastan sind.

6 lilleõit: Loodan, et saad peatselt terveks/ Ma ei usu sinu lubadusi.

7 lilleõit: Palun su kätt.

8 lilleõit: Olen igavesti sinu.

9 lilleõit: Austan sind, jään igavesti su sõbraks.

10 lilleõit: Teen sinu heaks kõik endast oleneva.

11 lilleõit: Olen su sõber, kuid ei saa vastata su tunnetele.

12 lille: Meil on küll raskusi, kuid loodetavasti saab kõik korda.

13 lilleõit: Vihkan sind.

14 lille: Oled mulle kõik!

15 lilleõit: Austan sind /Hüvasti!

Kõik 15 lilleõiest suuremad kimbud tähendavad: olen sinu nimel valmis igasugusteks meeletusteks!

Rosinad ja vesi puhastavad su maksa 2 päevaga!Isegi arstid on šokeeritud: rosinad ja vesi puhastavad maksa 2 päevaga!

Meie keha vajab igapäevaselt vett. Kui lisada veele ka rosinad, saad sa parima ravimi mis puhastab maksa.
Maks on üks elutähtsamaid organeid meie kehas. Ta ühendab valke ja puhastab meie verd, filtreerides kaks liitrit verd minutis. Kui ohtlikud toksiinid nagu alkohol, ravimid, bakterid, viirused, pestitsiidid või raskemetallid satuvad vereringesse, siis maks reageerib kiirelt, asudes neid neutraliseerima, hävitama, et need erituselundite kaudu kehast väljuda saaksid.
 Maksatsirroosist, hepatiit A, B ja C on kõige ohtlikumad haigused.
Me võime olla haiged, seda ise teadmata.
Maksahaiguste varastes staadiumides tunnevad inimesed end tervetena, neil pole kaebusi või on need kerged (nõrkus, isupuudus, valu või ebamugavustunne paremal pool roidekaare all, iiveldus, alkoholitalumatus) ja seetõttu ei otsi nad abi arsti juurest.
Alles hilisemates staadiumides ilmnevad tüüpilised haiguse sümptomid: kollane nahk ja limaskestad, suurenenud kõht, kõhuvalu, seedehäired. Kehakaal võib langeda, suhu tekkida kibe maitse, tekkida võib kõhu paisumine või isegi liigesvalud.


Kuidas teha rosinajooki, mis puhastab maksa:
Valige selleks hea kvaliteediga mustad rosinad.
Võta pann, vala sinna 3 tassi vett ja lisa juurde üks tass musti rosinad. Keeda rosinaid 2 minutit ja jätta seisma 24 tunniks.
Järgmisel päeval, võta sealt ühe tassi jagu jooki ja joo ära.
Võite juua kas kuumalt, soojalt või külmalt, sõltuvalt sellest, kuidas sulle meeldib. See on lihtne! Juba teisel päeva hakkate tundma mõningaid positiivseid tulemusi. Soovitav on jätkata ravi nädal aega. Lisaks peaksid vähendama rasvhapete tarbimist ja vältima alkoholi joomist selle raviprotsessi ajal.

Härrasmees


esmaspäev, 13. veebruar 2017

Sidrunikoored võtavad liigestest valu!Kui sidrun on ära tarvitatud, ei maksa sidrunikoori minema visata! Sidrunikoortes leidub samuti külluses tervistvaid komponente, mis aitavad näiteks sinu valutavaid liigeseid.
Sidrun on kiiduväärt puuvili, sisaldades C-vitamiini, A, B1, B6, magneesiumi, bioflavonoide, pektiini, foolhapet, fosforit, kaltsiumi ja kaaliumi jne. Samuti kaitseb sidrun paljude haiguste korral, ning avaldab positiivset mõju soolestikule, maole, maksale ja tugevdab immuunsussüsteemi. Kui teie toidulaual on pidevalt sidrun, siis teil on võimalik ennetada paljusi haigusi nagu gripp, larüngiit, bakteriaalsed infektsioonid ja kõrge vererõhk.
Vaata ka sidruni kasulikkusest
Ära viska sidrunikoori minema, peale seda sidrun on ära tarvitatud. Sidrunikoortest tehtud ravim  aitavab näiteks sinu valutavaid liigeseid.
Siin on üks retsept, mis aitab teil vabaneda valudest liigestes, kätes ja jalgades.

Vajad:
2 sidrunikoored (kasuta orgaanilist sidrunit)
oliivõli
Valmistamine:
Pane kahe sidruni koored purki ja täida purk oliiviõliga. Seejärel sulgege purk ja lase segul seista 2 nädalat.
Peale seismist ongi see imeline rohi valmis.
Võta puhas marlilapp ja vala sinna peale saadud sidruniõli, aseta valutavale piirkonnale. Kata kilega ja mähi pealt sooja riide või salliga. Kõige parem on seda protsetuuri teha liigestele õhtul, nii puhkab liiges ja rohu mõju saab toimida terve öö.

Olen armastus!


Lame kõht kuu ajaga- üks harjutus, mis kestab vaid sekundeid!Tänapäeval on kõigil kiire ja pole aega trenni minna, siis sulle on pakkuda üks treeningukava, mis kestab vaid sekundeid ja tulemusi näed juba kuu pärast!
Proovi täielikult rekonstrueerida oma keha ja seda alustad vaid 20 sekundit päevas? Tegelikult 28 päeva jooksul kui täpne olla - te saavutada hämmastavaid tulemusi, saavutate organismi jaoks tugevuse ja vastupidavuse.
4 nädala jooksul hakkate suurendama treeningu kestvust alustades vaid 20 sekundiga ja suurendades sekundeid järk-järgult aja jooksul.

On oluline teada, kuidas seda õigesti teha!

Kaal tuleb jagada õigesti küünarnukid õlgade. Selg peab olema täiesti sirge, et vältida survet seljale ja kaelale, jalad on veidi laiali, et poleks survet reitele. Hinga aeglaselt ja lõõgastuda keha.
 Plank - harjutus kogu kehale, millel on palju eeliseid: 

1. Vormib sinu kõhulihaseid.
2. Suurendab paindlikkust.
3. Parandab sinu kehahoiakut.
 
 
Sinu treeningkava.

Päev 1 – 20 sekundit
Päev 2 – 20 sekundit
Päev 3 – 30 sekundit
Päev 4 – 30 sekundit
Päev 5 – 40 sekundit
Päev 6 – puhkepäev
Päev 7 – 45 sekundit
Päev 8 – 45 sekundi
Päev 9 – 60 sekundit
Päev 10 – 60 sekundit
Päev 11 – 60 sekundit
Päev 12 – 90 sekundit
Päev 13 – puhkepäev
Päev 14 – 90 sekundit
Päev 15 – 90 sekundit
Päev 16 – 120 sekundit
Päev 17 – 120 sekundit
Päev 18 – 150 sekundit
Päev 19 – puhkepäev
Päev 20 – 150 sekundit
Päev 21 – 150 sekundit
Päev 22 – 180 sekundit
Päev 23 – 180 sekundit
Päev 24 – 210 sekundit
Päev 25 – puhkepäev
Päev 26 – 210 sekundit
Päev 27 – 240 sekundit
Päev 28 – niikaua, kui suudad

Vaid üks võimlemisharjutus ja teil on varsti uus keha!

Šokolaadi horoskoop


  Astroloogid võrdlevad tihti kuidas erinevad sodiaagimärgid mingis olukorras käituvad. 
Antud horoskoop peaks tõstma naeratuse näole, ning tal puudub sügavam tähendus. 
Vaata kuidas sinu tähemärk šokolaadi sööb.

Jäär- sööb ära kõik šokolaadid ühe korraga
Sõnn- Armastab väga šokolaadi ja heal juhul jagab sinuga oma puuviljamaitselisi komme
Kaksikud- Teavad komme hästi, võivad vaadata kommikarpi ja alati leiavad selle õige.
Vähk- Oskab tarbida mõõdukalt oma kommikarbi sisu. Targale vähile jätkub ühest kommikarbist terveks kuuks.
 Lõvi- Võtab kõik kommid endale ja heal juhul annab ka teistele, siis kui ise on juba end maiustest täis söönud.
Neitsi- Valib alati kahte värvi šokolaadi. Valget ja tumedat. Ühe endale, teise sulle.
Kaalud- Valivad alati suuremaid šokolaade ja ennem ei peatu, kui kõik söödud.
 Skorpion- Alati võtab asja rahulikult, isegi šokolaad sulab tal ennem käes, kui et suus.
Ambur- Valib alati kas kalli, või välismaa šokolaadi
Kaljukits- Eelistab trühvleid
Veevalaja- Valib pigem batoonikesi rosinate, või pähklitega
Kalad- Jagavad kõik oma maiustused laiali ja võib isegi juhtuda, et ta jääb ise üldse tühjade kätega.

Mõnusat maiustamist.

pühapäev, 12. veebruar 2017

Valedetektor


PontšodHakkasin heaks


Lilled räägivad: vaata lillede tähendusiTahad kinkida sõbrale või armsamale lilli, aga oled häbelik tunnistama oma tundeid, siis lilled võivad rääkida sinu eest.

 Igal lillel on oma sõnum. Loe, milline tähendus ühel või teisel lillel on!

Valge orhidee - naiselikkus, hea maitse, rõõmus meelerahu.
Nelk- ENSV aegadel ehk veidi põluall olev lill, tähistab tegelikult punane nelk hoopistükkis armastust, uhkust ja imetlust. Valge nelk on süütuse ja puhta imetluse sümbol, kollane nelk tähistab aga pettumust.
Pelargoonid - punane s.o. hüvang, valge toob meelerahu.
Gerbera- väljendab rõõmsameelsust.
Magnooliad - lisavad naiselikku ilu, hea maitse, meelerahu.
Liilia- sümboliseerib majesteetlikust, rafineeritud ilu, seda peetakse hingepuhtuse ja süütuse sümboliks.
Roos- on kindel armastuse sümbol. Punane roos tähistab leekivat armastust, iha.Valged roosid on puhtuse ja süütuse sümbol. Kollaseid roose peetakse sõpruse ja hoolimise märgiks, roosad roosid tähistavad imetlust, tänulikkust ning rõõmu. Oranžid  roosiõied pakatavad energilisust ja kirglikkust. 
Rukkililled – ergutavad suhteid
Karikakar - on puhtuse ja süütuse sümbol, annab ka tunnistust siirast armastusest.
Pojeng – õnn, majanduslik õitseng, sotsiaalse staatuse paranemine. Eriti hea on sügavpunased  või siis kollaste äärtega õied
Nartsissid – heldus, eelarvamustevabadus, võivad olla aga märk ka uuest algusest. (ei tohi olla liiga palju, muidu hajutavad energiat)
Tulbid - sümboliseerivad tõelist armastust.
Lootos - head õnne ja puhtust
Krüsanteem- – seda peetakse pika ja õnneliku elu sümboliks-õnn, naer, lõõgastumine, mugav ja mõnus elu. Sümboliseerib truudust, elurõõmu ja optimismi.
Ploomipuu õiteoks - muretut ja õnnelikku elu
Orhidee- perfektsust
Jasmiin – sõprust ja õrnu tundeid

reede, 10. veebruar 2017

Kui õnn pöörab selja!


Kuivatatud puu- ja juurviljad on sulle kordi kasulikumad kui värsked!

19 kõige kasulikumat toiduainet üldse!
 Me kõik teame toorete marjade, puuviljade ja köögiviljade kasulikkusest. Toitumisel on isegi selline suund nagu „toore toidu” dieet. Tooretes köögiviljades ja puuviljades on palju vitamiine, antioksüdante ja kiudaineid. Vaatame milline on kuivatatud köögiviljade, puuviljade ja marjade eelis toorete ees. Lisaks sellele on nad saadaval aastaringselt. Kuivatatud puuviljad ja köögiviljad säilitavad kõik oma maitse omadused ja vitamiinid C vitamiin säilib kogu viljas peaaegu täielikult. Aga kui toode on enne kuivatamist tükeldatud, siis on kadu natuke suurem. Täielikult säilib toodetes karotiin. Seega  kõige rikkamaid karotiini poolest on porgand, magus pipar; neid tuleks säilitada pimedas kohas, et vältida karotiini lagunemist (provitamiin A). Kuivatatud toiduainete toiteväärtus säilib samuti. Lisaks niiskuse aurustumisel tugevneb suhkru kontsetratsioon millest muutub köögi-ja puuviljade suhkrusisaldus ja need muutuvad magusamaks. Just seepärast on kuivatatud aprikooside kalori sisaldus neli korda kõrgem. Kuivatatud tooted võtavad oluliselt vähem ruumi kui värsked. Toodete kaal on samuti väiksem. Kuna neist on eemaldatud suur osa niiskusest. Kuivatatud tooteid on on mugav säilitada, kuna 0,5 liitrilisse purki mahub 40 kuivatatud tomatit või 50 kuivatatud pipart.

Sööge tervislikult ja olge terved!
1. APRIKOOSID (kuivatatud aprikoosid) -  need on südame ja veresoonte ravim. Kuivatatud aprikoosides on palju kaaliumi ja antioksüdante. Kuivatatud aprikoosid on väga kasulikud inimestele kes põevad kilpnäärme haiguseid ning diabeeti.
2. ANANASS – kuivatatud ananassid on kaaliumi ja magneesiumi, raua, tsingi, B grupi vitamiinide, kiudainete allikateks ning on kasulikud seedimise tõhustamisel. Samuti aitavad kuivatatud ananassid vabaneda tursetest, annavad jõudu ja parandavad meeleolu. Aitavad ka suitsetamisest loobuda – paljude suitsetajate kogemus näitab, et magusad suupisted vähendavad suitsetamise vajadust.
3. BAKLAŽAANID -  nende kõige hinnalisem omadus on suhteliselt kiire kolesterooli osakeste vabastamine seedetraktist ja üldiselt alandab „ halva” kolesterooli taset veres. Baklažaanid sisaldavad endas palju vaske, koobaltit ja mangaani. Need on küllaltki haruldased elemendid, mis parandavad vere koostist ning aitavad põrna tööd. Piisavalt on baklažaanides ka rauda, sellepärast on nad ka kasulikud aneemia ravimisel. Baklažaanid sisaldavad ka palju kaaliumi seepärast aitavad nad eemaldada liigset vedelikku rakkudest. Baklažaane kasutatakse ka liigse veresuhkru alandamiseks.
4. BANAANID – on kaaliumi allikas, mis on hädavajalik südamele, neerudele, ajule, luudele, hammastele, kuid kõige rohkem vajavad seda lihased. Igaüks meist vajab kõige väiksemat ööpäevast annust  1g kaaliumi aga optimaalne vajadus täiskasvanutele on 3 – 4g kaaliumi ööpäevas. Lastele on kaalium hädavajalik igapäevaselt 16 – 30mg iga lapse kaalu kilo kohta. Kaaliumi defitsiit organismis võib põhjustada ainevahetushäireid isegi siis kui tarbitakse normaalses koguses valke. Kuivatatud banaanid on rikkad naturaalse suhkru sisalduse poolest, mis imendub kergesti seedimisel verre. Sama kaalu juures sisaldavad kuivatatud banaanid võrreldes värsketega 5 korda rohkem kaloreid ja kasutatakse seda ravi eesmärkidel. Banaan sisaldab valku nimega trüptofaan, mis muundatakse serotoniiniks. Serontoniin parandab meeleolu, aitab lõõgastuda ja laseb lihtsalt tunda end õnnelikuna.
5. VIINAMARJAD (rosinad) – on kasulikud ilma eranditeta kõigile, eriti heledad- need sisaldavad maksimaalses koguses kaaliumi, fosforit – mis aitab raske intellektuaalse töö tegemisel näiteks eksamite perioodil. Rosinate söömine on hea profülaktika parodontiidi ennetamiseks.
6. KIRSID – kuivatatud kirsid tõstavad tähelepanu kontsentratsiooni võimet  ja eriti kasulik on neile, kes on otsustanud suitsetamisest loobuda: kirssides sisalduvad ained aitavad  vähendada nikotiini sõltuvust.
7. SEENED – igasugused kuivatatud seened aitavad kaalust alla võtta. Peale selle sisaldavad nad väärtuslikku valku, mida sisaldavad eranditult kõik kuivatatud seened ja mis on toiteväärtuselt võrdeline veiselihas sisalduva valguga, kuid ei jäta endast järgi toksilisi aineid. Kuivatatud puravikud on võimsad antidepressandid, mis stimuleerivad intellektuaalset tegevust ja on migreeni vastane vahend. Kuivatatud haava- ja kasepuravikud aitavad võidelda aneemiaga, ateroskleroosi aga samuti „laisa soole sündroomiga”. Nende valmistamiseks tuleb neid leotada 4 tundi külmas vees, seejärel pigistada need kuivaks ning keeta 30min. Kuivatatud kukeseened on suurepärased sorbendid, neil on omadus koguda kahjulikke aineid meie soolestikus ja samal ajal eemaldavad radionukliide mitte halvemini kui punane vein. Eranditult kõik kuivatatud seened on rikkad kaaliumist, mis on kasulik südamele. Peaasi on mitte rikkuda neist valmistatud sööki liigse õli või rasvase koorega. Elektriliste kuivatite abiga, mis on saadaval meie poodides saab kuivatada kuni 10kg värskeid seeni 6 tunni jooksul.
8. PIRN- pirnid sisaldavad endas unikaalseid eeterlikke õlisid, need on bioloogiliselt aktiivsed ained, mis suurendavad organismi kaitsevõimet, võitlevad nakkushaigustega, neil on põletikuvastane toime, ja isegi võitlevad depressiooni vastu. Profülaktika või ravi eesmärgil kasutatakse pirni dieedis, kui on südame-, neeru haigused, diabeedi ja kapillaaride vähenenud läbilaske puhul. Pirnide abil ravida võib aastaringselt, kuna pirni rakud säilitavad kuivatamisel peaaegu kõik bioloogiliselt aktiivsed ained. Kuivatatud pirnidest valmistatud kissell on võimeline vabastama kroonilisest soolepõletikust ja parandab seksuaalset aktiivsust.
9. MELON – kuivatatult sisaldab head toniseerivat mõju aga samuti uriini eritumist suurendavaid aineid, sapipõie tegevust parandavaid aineid, põletikuvastane toimega, toniseeriv, lahtistav, puhastava toimega (väliselt puhastab nahka, söömisel puhastav seedetrakti ja kuseteid), parandab vereloome protsessi, tugevdab soolestiku tegevust, soodustab kolesterooli väljaviimist kehast, normaliseerib ainevahetust. Rahvameditsiinis kasutatakse melonit kõhnade ja verevaegsusega haigetele, aneemia ja ateroskleroosi korral. Eriti kasulik on melon inimestele kellel on neerhaigused ja kes kannatavad kõhukinnisuse all. 
10. KABATŠOKK – kabatšokk sisaldab endas väikestes kogustes kaloreid, temas on palju erinevaid mikroelemente – rauda, vaske, fosforit kaaliumi, magneesiumi ja naatriumi. Vitamiinide C ja B kõrge sisaldus. Suvikõrvitsa kasulikkust ei saaks nimetada ilmseks, kui ei omaks ta kerget organismi imendumisvõimet.  See köögivili sobib laste söögilauale, kuna see on vähese allergeetilise võimega. Tavaliselt antakse seda lastele püree kujul. Teada on ka see, et suvikõrvitsa kasulikkus seisneb ka selles, et see sisaldab palu C vitamiini, mis on kasulik kogu seedetraktile. See stimuleerib immuunsussüsteemi. Suvikõrvitsat soovitatakse inimestele kellel on verevaegsus, südame veresoonkonna haigused ja kõrge arteriaalne vererõhk.
11. KIIVI – esmalt on kiivi rikas C vitamiini poolest. Need sisaldavad rohkem C vitamiini kui tsitruselised. Kiivi soodustab organismil omastada liha tänu sellise aine nagu aktiini sisaldusega. Tänu sellele, et kiivi sisaldab suurtes kogustes kaaliumi ja magneesiumi soodustab ta arteriaalse vererõhu vähendamist. Kiivi söömine tugevdab veresoonte seinu ja hoiab ära trombide teket.
12. KUIVATATUD KIIVI – sobib suurepäraselt neile, kes jälgivad oma figuuri – ta on suurepärane suupiste, mida on lihtne kaasa võtta reisile, tööle, kooli. Kiivit kuivatada on väga lihtne. Piisav on kui see õhtul ära puhastada, viiludeks lõigata, panna köögiviljadele ja puuviljadele mõeldud elektrilisse kuivatisse ning hommikuks on juba suupisted valmis.
13. KUIVATATUD MAASIKAS – säilitab kõik oma kasulikud omadused säilitades need kahe aasta jooksul. Eriti hinnas on need kuivatatud marjad oma pektiin hapete poolest, mis soodustavad toksiinide väljaviimist kehast. Kasulik on seda tarvitada hooajaliste haiguste perioodil just hilissügisel ja varakevadel. Samuti on kuivatatud maasika marjad tuntud tugeva antidepressandina.
14. KUIVATATUD TOMATID – kõige väärtuslikum on kuivatatud tomatites lükopeen aine. See karotinoid avastati hiljaaegu ja selgus, et see lükopeen on tugev antioksüdant ning tugevate kasvajavastaste omadustega. Teadlased – onkoloogid on suutnud tõestada, see aine on võimeline hävitama kahjulikke rakke ja on efektiivsem polüfenoolidest ( kasvajavastane aine mida sisaldavad roheline tee ja punane vein). Tomatites sisalduv klorogeenhape ja coumaric hape vähendab oluliselt kantserogeenide poolt organismile tekitatud kahju, mida sisaldab sigaretisuits.
15. KÕRVITS – tema pehme sisu sisaldab suhkrut, karotenoide, pektiin aineid, tselluloosi, kaaliumi mikro-ja makro elemente, kaltsiumi, magneesiumi, rauda, askorbiinhapet, B, E, PP grupi vitamiine. Kõrvits tugevdab mälu, annab füüsiliselt nõrgale organismile jõudu,. Kõrvitsaputru on kasulik süüa lastel, teismelistel ja liiga kõhnadel inimestel. See soodustab mao- ja kaksteistsõrmiksoole paranemist. Seda on kasulik süüa gastriiti, enteliiti, koliiti põdevatel inimestel. Diabeedi, kõrgenenud vere rasvasisalduse, liigse sapi väljaviimisel kehast annab kõrvits imelise efekti.
16. DATTEL – eriti Egiptuse omad on võimelised võitma külmetushaigusi, mida saadab kõrge temperatuur: kuna nendes sisalduvad ühendid on sarnased aspiriinile.  Muide see on üks vähestest kuivatatud puuviljadest, mis sisaldab palju B5 provitamiini – just see kindlustab meile juuste ja küünte tervise.
17.  MUSTIKAS – absoluutne liider A vitamiini osas, mis säilitab silmanägemist. Lisaks sellele ta alandab vere suhkru sisaldust ja seega on kasulik neile, kes põevad diabeeti.
18. MUST PLOOM -  kuna see sisaldab palju kiudaineid, määratakse seda neile kes kannatavad seedetrakti probleemide all. Kasulik on see must ploom vitamiini vaeguse ja aneemia korral.
19. ÕUNAD – korvavad vitamiinide ja mineraalainete vaegust, parandades samaaegselt seedimise protsessi. Õunad on kuivatatud puuviljadest kõige väiksema kalorisisaldusega. Värskeid õunu ei soovitata inimestele, kes kannatavad maohaavandi ja kaksteistsõrmiksoole haavandite ning ka neile kel on kõrge maohappelisus. Paljudele neist inimestest soovitatakse värskete asemel küpsetatud ja kuivatatud õunu, neid loetakse palju ohutumaks. Kuivatatud õunad on samuti head asendajad kartulikrõpsudele ja kuivikutele. Kuna neis on kõik naturaalne, kaloreid palju vähem ning nende kasulikkus mitmeid kordi suurem.
Kuivatatud toodete taastamine.
Õigesti kuivatatud tooteid on vee abil kerge taastada. Nad omandavad peaaegu oma esialgse kuju, vormi ja väljanägemise. Peale taastamist nad tavaliselt sisaldavad peaaegu samasugust aroomi ja maitset ning säilitavad enamuse vitamiinidest ja mikroelementidest. On mitmeid meetodeid kuivatatud toodete taastamisest. Üks efektiivsemaid kuivatatud toodete taastamisvõimalusi on elektrilise aurutaja kasutamine.  Pange tooted suurde kaussi ja valage sinna vesi. Auru ringlemine aitab sel tungida toitu ja annab sellele endise värske välimuse. Eriti edukama taastamise saavutamiseks järgige oma auruti kasutamise õpetust.
Võite ka kuivatatud tooteid panna madalasse nõusse ligunema. Vajalik on sinna vee lisamine, et see kataks kuivatatud tooted, oodata 1 – 2 tundi, kuni tooted paisuvad. Kui te panete ööseks likku siis asetage nõu külmkappi.    
Olge terved!

neljapäev, 9. veebruar 2017

FB pidi kinni olema!


Miks tuleb jääkuubik orhidee potti panna !?Pange jääkuubik orhidee potti ja te näete kuidas see aitab teda.
Kõige sagedamini on meie aknalaudade külaliseks orhidee – see luksuslik Phalaeonopsis, mille sorte on palju. Et teie orhidee jätkuvalt teid rõõmustaks oma kasvu ja õitsemisega, tuleks oma koduse lille  hoolitsemisel teada mõningaid saladusi.
Taimed vajavad tähelepanu, ning teatud aja jooksul iga konkreetse juhtumi puhul tuleks hinnata lähtudes sellistest faktoritest nagu ümbritseva keskkonna temperatuur (kas korteris on jahe või kuum), valgustusest ja aastaajast. Spetsialistid soovitavad orhideed hoida kas ida või läänepoolsel aknalaual, pöörata tähelepanu valgusele ja lisada valgust sügis – talvisel perioodil. Teie phalaenopsis peaks olema valgustatud mitte vähem kui 14 tundi päevas.
Optimaalne temperatuur on suvel +20 - + 25C, talvel +16 - +18C. Õitsemise stimuleerimisel on
oluline, et orhidee tunnetaks  3 – 5 kraadise temperatuuri kõikumist päeva ja öö vahel. Lille on vaja
vahetevahel pritsida, kuid see sõltub ruumi õhuniiskuse sisaldusest. Õitsemise ajal ei tohi lilli pritsida, kuna nad siis kärbuvad ja kukuvad maha. Kasta tuleb toatemperatuuril oleva veega või siis isegi pisut soojemaga.
 
Tubastes tingimustes on kõige lihtsam phalaenopsist paljundada vegetatiivselt – ehk siis külgmiste võrsete abil. Nad võivad moodustuda lehe varre alla, kui ka õite juurde. Mõlemal juhul tuleb oodata võrset, mis on oma juurega (vähemalt ühte võrset) ja alles siis istutada see eraldi potti.
Keskmiselt õitsevad phalaenopsised 2 või  3 korda aastas järjepanu 3 kuud. Seepärast tuleb mõnikord õitsemist oodata üpris kaua. Kuid on mõned kavalused, mis aitavad teil kiiremini seda kauaoodatud õitsemist kiirendada ja nautida lopsakate õite oivalist ilu.

1. Tekitage orhideele temperatuuri langus: asetage pott ööseks jahedamasse kohta (kuni 15 kraadi).
2. Väetises peaks suurema osa moodustama fosfor (sest just see stimuleerib õitsemist), aga lämmastiku osa tuleb vähendada.
3. Kastmise asemel tuleks orhidee potti asetada paar jääkuubikut. Nii hakkab lill kiiremini õitsema
4. Niisutage õhku taime ümber.
5. Asetage orhidee pott 5 päevaks pimedasse kohta. Kolme nädala pärast peaks lill avama õienupud. See meetod sobib ainult täiskasvanud ja tervetele taimedele.
6. Kui näete, et orhidee ei lähe õitsema, kuid tal arenevad lehed ja juured, siis teadke, et lillel on kasvuaeg. Ning õitsema puhkemist tuleb oodata.
Kõige peamine on – tagada lillele õige ja piisav hooldus. Orhideed armastavad palju valgust ja kardavad liigset niiskust.
Hoidke alles see õpetus ja ärge unustage seda lihtsat ja efektiivset õpetust sõpradega jagamast!