No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Kõrvits tervendajana

by - laupäev, november 07, 2015


Kõrvitsate ravitoimet on siiamaani ilmselgelt alahinnatud. See saagikas taim ja mitmekülgselt kasutatav maitsev köögivili on lisaks kõigele ka efektiivne tervistaja.

Rahvameditsiinis on kõrvitsa viljaliha tuntud kui neerude- ja põietegevuse parandaja ning mõjus vee-eemaldaja. Kõrvits sobib südame- ja veresoontehaigetele tursete vähendajaks. Unetuse korral soovitatakse juua kõrvitsamehu meega. Lisaks on kõrvitsal põletikuvastane mõju. Ainevahetushäirete puhul on soovitatav süüa kõrvitsat igal moel.

Sisaldab vähe kaloreid

Kõrvits sisaldab väga vähe süsivesikuid ja üldse mitte rasva, seega annab see vähe kaloreid. Samuti on see kolesteroolivaba, mille pärast on see hea alternatiiv näiteks kartulile.

Kiudainerikas

Kõrvits on köögivili, mis sisaldab rohkelt kiudaineid. Seda peetakse heaks kõhukinnisuse ravimiks, sest see sisaldab nii palju kiudaineid, et puhastab organismi ja parandab südame tööd.

Sisaldab palju vitamiine ja mineraale

Kõrvitsas on palju A-, C- ja K-vitamiini. C-vitamiin on hea kudede kasvuks ja taastamiseks ning K-vitamiin on hea luudele ja südamele. Kõrvitsas on A-vitamiini beetakaroteeni näol, mis on kasulik nägemisele, luudele ja immuunsüsteemile. Lisaks on selles köögiviljas palju mineraale nagu magneesium, mangaan, kaalium, raud ja fosfor.

Vähivastaste omadustega


Kõrvits on vähivastaste omadustega, mis tähendab, et see aitab ära hoida vähki. Lisaks C-vitamiinile ja beetakaroteenile sisaldab see mitmeid teisi antioksüdante, mis kaitsevad keha mürkainete ja kemikaalide eest, mis põhjustavad vähki.

Ennetab haigusi

Kõrvitsas leiduvad toitained aitavad ära hoida ka teisi haigusi. Vähene kolesteroolitase teeb head südamele ja ennetab südamehaigusi ning suur kiudainesisaldus on hea seedimisele, ennetades käärsoolega seotud haigusi. Mangaan, magneesium ja C-vitamiin on kasulik luudele ja ennetab osteoporoosi.
*Kõrvitsat võib pidada paljude vitamiinide nagu A, C, E, erinevate mineraalide ja antioksüdantide aidaks.
*Kseaksantiin on looduslik antioksüdant, toetab silmi ja nägemist ja aitab eakatel kaitsta haigestumaks kollatähn silmahaigusesse
*Kõrvitsas on ka rikkalikult erinevaid mineraale nagu vask, kaltsium, kaalium ja fosfor.
*On üks madalaima kalorsusega köögivili, 100 grammis viljalihas on ainult 26 kalorit. Kõrvits ei sisalda küllastunud rasvhappeid ega kolesterooli, samas on temas palju kiudaineid, antioksüdante, mineraale ja vitamiine. Teda soovitatakse arstide poolt tihti kasutamaks oma toidulaua rikastamisel, kui soovitakse alandada kas kolesterooli või kaalu ja nende kahe näidu kontrolli all hoidmiseks.

Kasutatud materjale:
www.hingepeegel.ee/
naine24.postimees.ee/

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate