No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Keetke banaane, jooge seda vett ja vaadake mis juhtub!

by - pühapäev, juuni 11, 2017


Stress elektromagnet lained mobiiltelefonidest, ere valgus ja hulk muid faktoreid mõjutavad meie närvisüsteemi ja uinumis hormoone, mis mõjutab täielikult une kvaliteeti.
Kas teil on raskusi magama jäämisega? See on teada tuntud probleem meile kõigile. Stress ja moodne ühiskond muudab raskeks magama jäämise ja magamise.

Paljud erinevad faktorid nii sisemised kui välimised võivad teie aju, hormoone ja närvisüsteemi mõjutada, mis kahjustavad teie und ehk siis kvaliteetset und. Kõige tuntumaks meetodiks on unerohu võtmine, kuid kas see on ikka selleks hea lahendus? See võib lühiajaliselt aidata, kuid mitte pikaajaliselt, kuna see takistab keha normaalset toimimist ja ei ole tervislik. Unerohul on soovimatud kõrvalefektid nagu  peapööritus, kõhukinnisus, kõhuvalu, keskendumisraskused, probleemid mäluga ja kahjustab kesknärvisüsteemi. Uni on eluliselt vajalik meie kehale ja selle üle ei tasu vaielda. Kui te kannatate unepuuduse käes, siis teie keha ei saa täiuslikult funktsioneerida. Teie tunnetuslikud oskused on kahjustatud, teie motoorika on vähenenud, teie energia on vähenenud ja te olete palju vastuvõtlikum igasugustele  haigustele nagu ülekaalulisus, diabeet ja vähk.
Banaanides peituv maagia…banaanid on rikkalikud kaaliumi ja magneesiumi poolest, mis moodustavad põhiosa meie laual olevatest puuviljadest. Paljud inimesed ei tea, et banaani koortes on isegi rohkem kaaliumi ja magneesiumi kui banaanis endas ja need visatakse enamasti prügikasti. Kuid enam mitte! Selle lihtsa retsepti järgi saate te kasulikud kaaliumi ja magneesiumi banaanikoortest. Kaalium ja magneesium on kasulikud närvisüsteemile ja on suurepärased lihaste lõdvestajad. Tegelikult on magneesium üks tähtsamatest mineraalidest lihaste lõdvestamisel ja hoiab ära lihaste krampe koos muude valudega. Kui teie keha on stressis, aitab see teid lõõgastada ja magama jääda. Kaneel on samuti suurepärane- see on üks parimatest viisidest normaliseerida veresuhkru taset. Kui veresuhkru tase on  tasakaalus, siis teie hormoonid saavad toimida, mis aga võimaldab paremini magada. Kui aga veresuhkru tase on liiga madal, siis ei jagu teil energiat õhtuni või olete väsinud terve päeva. Kasutades ära banaani ravivad omadused, banaani koor ja kaneel on suurpärane vahend unetuse ja unehäirete ohjeldamisel – heas mõttes.  

Banaanivee retsept

Koostisained:
1 (toores) orgaaniline banaan (koos koorega)
1 väike pott veega
Kaneeli pulber (kui teile meeldib)

1. samm – Lõigake lihtsalt ära banaani mõlemad otsad.
2. samm – Pange banaan potti keevasse vette. Kui on mineraalvesi või mingit moodi puhastatud siis veelgi parem! Keeda umbed 10 minutit. Puista kaneeli vette. Kui sulle meeldib siis võite lisada steviat e. suhkrulehte magustamiseks. Stevia aitab veresuhkru taset normaalsena hoida ja ei lase veresuhkru taset üle normi enne magama minekut.
3. samm – Pane rohkem kaneeli kui soovite paremat lõõgastumist ja puhkust. Alternatiivselt võib ka seda keedetud banaani koos kaneeliga süüa ka järgmisel päeval kui teile meeldib! ( ma soovitan süüa järgmisel päeval, kuna te ei taha toiduga oma magu koormata enne magama minekut).


NB!Pilt on illustratiivne
Allikas - doctoral.eu

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate