No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vanaema kodune köhasiirup

by - teisipäev, oktoober 22, 2019Käes on külmad ilmad ja külmetused on kerged tulema, piisab vaid kui pole piisavalt riides, või jookseme jakihõlmad lahti tööjuurest üle tee kohvikusse, et kiirelt mõned saiakesed osta.
Külmetused on kerged tulema, aga visad minema. Eriti hull on peale kopsupõletikku või bronhiiti vaevama jäänud köha, mis kuidagi mööduda ei taha. Tavapärane ravi sellise köha puhul võib tähendada suurt hulka kangeid ravimeid, millel on tõsised kõrvalnähud.

Olin ise samuti  mõniaeg tagasi kõvas köhas, mis kohe kuidagi mööduda ei tahtnud, ning siis meenus mulle kadunud vanaema kodune ja vaid kolmest osast koosnev köhasiirup.

Oliivõli - Omatehtud köhasiirupis kasutades oliiviõli, aitavab teil võidelda köhaga, samuti aitab vähendada põletikku kurgus.

Mesi - Eriti  naturaalne mesi(Võite kasutada mis tahes liiki mett). Hea kurgule, leevendab köha ja laseb öösel magada.

Sidrun - Kuna kõik teavad, et sidrun ja mesi on üks parimaid kurgurohu kombinatsioone.

Koostis


3/4 tassi toores naturaalset mett
1/4 tassi  oliiviõli
3 sidruni - mahl

Juhend

Lisa kõik koostisosad väikesesse potti, kuumuta keskmisel kuumusel(vesivannis) kuni mesi on täiesti sulanud. Tõsta tulelt ja lase jahtuda. Asetage segu purkidesse ja pane tihedalt suletav kaanega kinni. Külmkapis seisab see segu 3 kuud, avatuna 1,5 kuud.

Kasutamine

1 tl  lapsed
1 sl täiskasvanud

Segada ja soojendada enne kasutamist

Võid kasutada kohe, kui tunned et oled külma saanud.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate