©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Tatar- tervislik ja kasulik.

by - esmaspäev, detsember 02, 2013Tatart on kasutatud laialdaselt rahvameditsiinis. Üha rohkem arste soovitab ravikuuri määramisel tatart tarvitada.

Kõikides tervisliku toitumise programmides on tatra kasutamine lausa kohustuslik.
Üsna rohkem teadlasi peavad tatart üheks tuleviku perspektiivsemaks ravivahendiks, mis vastab suurepäraselt Hippokratese põhiteesile: „Toit peab olema rohi, ravim“.

Tänu oma omadustele toimib tatar tervendavalt ning aitab hästi ravida kõhunäärme ja mao-ja soolestikuhaigusi, astmat,
rasvumist, suhkruhaigust, ekseemi, skleroosi, aneemiat, reumat, artriiti, haavandeid, allergiat, prostatiiti, leukeemiat, depressiooni
(sh parandada meeleolu). Oma toime tõttu on tatar eriti vajalik suurtes tööstusrajoonides ja linnades halbades keskkonnatingimustes elavatele inimestele.

Tänu oma rikkalikule koostisele on tatral väga palju suurepäraseid farmakoloogilisi ja ravivaid omadusi:

 mõjub ergutavalt, suurendab lihasjõudu, vastupidavust;
 toniseerib, tugevdab ja puhastab veresooni, eriti kapillaaride võrku sidekudedes, parandab vere tsirkulatsiooni kapillaarides ja sellega ainevahetust, takistab tursete ja verevalumite teket, soodustab vereloomet ning hoiab hästi töökorras silmanägemist ja ajuvereringet;
 tugevdab põletikuvastaseid protsesse, takistab organismis selliste ainete moodustumist, mis põhjustavad reumatoidartriiti, jämesoolepõletiku ja nendega seotud valude teket;
 suurendab immuunsüsteemi elementide moodustumist ja nende aktiivsust, pidurdab bakterite paljunemist, vähendab ägedate nakkushaiguste tekkevõimalusi hingamisteedes;
 katkestab vähi rakkude varustamise nende elutegevuseks vajalike fermentidega, aeglustab arengud või üldse võib viia rinna-, jämesoole-, munasarja- ja verevähi hukkumiseni; kiirendab fermentide moodustumist, mis hävitavad organismi sattTänu oma omadustele toimib tatar tervendavalt ning aitab hästi ravida kõhunäärme ja mao-ja soolestikuhaigusi, astmat,rasvumist, suhkruhaigust, ekseemi, skleroosi, aneemiat, reumat, artriiti, haavandeid, allergiat, prostatiiti, leukeemiat, depressiooni
(sh parandada meeleolu). Oma toime tõttu on tatar eriti vajalik suurtes tööstusrajoonides ja linnades halbades keskkonnatingimustes elavatele inimestele.

*********************************************************************************

Neile, kellele tatar maitseb, on tatradieet ideaalne valik organismi puhastamiseks. See annab suurepäraseid tulemusi ning on suhteliselt lihtne läbi viia. Tatar on hea energia-allikas kuna keha saab sealt palju vajalikke aineid: vitamiine (B1, B2, B6 ja PP), rauda, kaltsiumi, magneesiumi, potassiumi, fosforit, joodi, aminohappeid, proteiini ja kiudaineid. Seega on tatar väga kasulik toode, mis parandab ka naha olukorda, tugevdab küüsi ja juukseid ning aitab võidelda depressiooniga.

Kõige parem kehale on järgida järgmisi soovitusi: iga päev võid süüa nii palju tatart, kui on vaja täiskõhutunde tekkimiseks. See tatar tuleb aga valmistada erilisel viisil.

Päev enne alustamist vala klaasitäis puhast tatart 2-3 klaasitäie keeva vee sisse ning kata kinni. Seda võib vabalt teha näiteks termoses. Segule pole midagi lisada vaja. Kui 3 päeva vaid tatra peal elada tundub Sulle raske, võid tatra kõrvale juua ka kefiiri. Viimane toidukord peaks olema vähemalt 4 tundi enne magama minekut.

Kui mingil hetkel tunned suurt näljasööstu , luba endale 1-2 õuna päevas. Kes ei suuda olla ilma maiustamata, võivad süüa pool peotäit kuivatatud puuvilju päevas. Kohvijoojatele on hea uudis, et keelatud pole ka hommikukohv, jäta vaid suhkur ja koor lisamata. Samuti võid juua rohelist teed päeva jooksul. Kindlasti tarvitage orgaanilist vitamiin C´d ja piisavalt puhast joogivett.

Kui su töö vajab pidevalt pingsat keskendumist ning mõttetööd, tunned kindlasti glükoosipuudust ning pea võib valutama hakata. Püüa seda leevendada klaasi sooja veega, kuhu on lisatud teelusikatäis mett.
Kolme 3 päeva lõppedes tuleks aeglaselt hakata tõstma kalorite hulka päevas. Tatra kuuri ei soovitata pidada uuesti varem kui vähemalt ühe kuu möödudes.

Kindlasti soovitame toortatart. Seda on tervisepoodides ja suures kaubanduskeskustes ÖKO riiulitelt leida.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate