©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Laste haigustel ja emotsioonidel on otsene seos.

by - teisipäev, juuli 28, 2015


Vaatenurk, et terviseprobleemid on põhjustatud meie mõtlemisest ja emotsioonidest, leiab aina enam toetust. Juba Hippokrates ütles, et iga inimene on ainulaadne ja ravida tuleb isiksust, mitte haigust. 


Kui lapsel on kõik hästi, liigub tema eluenergia takistusteta ja ta on terve. Haigus seevastu annab infot lapse hinges ja perekonnas toimuva kohta. Kui lapse hinges on mured ja tal on midagi halvasti, on ta eluenergia liikumine blokeeritud, immuunsüsteem nõrgeneb ja ta võib haigestuda. Üldiselt räägib lapse haigus sellest, et ta tunneb viha enda ümber toimuva suhtes. Väike laps ei oska oma muret sõnadesse panna ning see võib lõpuks väljenduda haigusena. Vahel ei luba vanemad oma lastel viha ja ka teisi tundeid väljendada. Need surutakse lapse sisse peitu, aga just selliselt võib immuunsus nõrgeneda ja keha haigestuda. Tunnete välja elamata jätmisel on alati negatiivsed tagajärjed. Väga oluline on lubada lastel tunda kõiki tundeid, mida nad tunnevad. Viha peab saama aktsepteeritud ja välja elatud, kurbus ja hirm samuti.
Palavik

Kui lapsel tekib ilma konkreetse põhjuseta palavik, võib see näidata, et laps on kogunud endasse palju viha kellegi või millegi vastu.

Köha

Kui lapsel on nähtavate põhjusteta tekkinud köha, mitte gripist, astmast vms, võib see näidata lapse kergesti ärrituvat loomust. Ta on eriti kriitiline just enda vastu ja selline köha on seotud lapse sees toimuvaga. Liiga kriitiline mõtlemine ei lase inimesel elada täisväärtuslikku elu. Bronhid aga sümboliseerivad perekonda. Bronhiit tekib sageli siis, kui peres on kriis, tülid või pidevad lahkhelid.

Nohu

Nohu võib tekkida siis, kui mingi olukord on lapse jaoks olnud väga segadusttekitav. Inimene, keda kimbutab nohu, on sisemiselt ebakindel, ta allub kergesti negatiivsetele sisendustele ja võõrmõjudele. Ninaga seotud probleemid kõnelevad ka inimese tundlikkusest ja tunnete sissepoole elamisest.

Adenoidid

Kui lapsel on suurenenud adenoid, näitab see samuti tema tundlikkust ja pidevat hirmus elamist. Ka eelistab ta hirmu üksinduses läbi elada. Ta varjab oma mõtteid ja tundeid, kuna kardab, et teda ei mõisteta. Seda haigust põdev laps tunneb end üleliigsena ning et ta on jäänud ilma armastusest. Sageli süüdistab ta selles just iseennast.

Kõrvaprobleemid

Kõrvapõletik ja teised kõrvadega seotud probleemid näitavad lapse viha selle suhtes, mida ta kuuleb. Ta ei taha kuulda seda, mis tema ümber toimub. Kõrvapõletik võib sageli tekkida lapsel, keda on vanemate manitsused ära tüüdanud.

Allapissimine

Öine allapissimine võib rääkida sellest, et laps peab ennast päeval nii kõvasti kontrollima, et öösel enam ei jaksa. Ta kardab inimest, kes esindab tema jaoks võimu – ema, isa või muud olulist hooldajat.

Allergia

Allergia on alati seotud mingi sisemise vastuoluga. Ühelt poolt võib allergik midagi väga tahta, teiselt poolt aga tunda hirmu või negatiivseid tundeid sama inimese või olukorra suhtes. Väga sageli peitub allergia põhjus selles, et lapse vanematel on täiesti erinevad vaated maailmale ja nad vaidlevad alailma.


Allikas

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate