No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

ARTRIIT

by - esmaspäev, märts 03, 2014

Artriit on mõistatuslik haigus. See võib alata märkamatult ja areneda tasapisi, aga võib samas mõne nädala jooksul ägeneda täiesti tervel inimesel. Arstid ei oska seniajani vastata küsimusele, mis seda tekitab. Nad kahtlustavad põhjusena haigusjärgseid tüsistusi, pärilikkust või koguni tundmatut viirust.
Kahjustatud liigesed tursuvad, suurenevad ja deformeeruvad ning on liigutades ja katsudes valusad. Enamasti jäävad liigesed haigeks paralleelselt: mõlema randme-, põlve-, pöia- ja sõrmelüliliigesed.
Artriidiravi on keerukas ega anna kaugeltki alati soovitud tulemusi. Arstid kirjutavad tavaliselt välja valuvaigisteid ja põletikuvastaseid ravimeid, ent paraku on neil kõigil ka oma vastunäidustused ja kõrvalmõjud.
Enamik inimesi ei tea, et abi võib leida tavalistest toiduainetest. Alustagem värskest ingverist. Artriidihaigetel on soovitav lisada iga päev toidule pisut rohkem kui 60 g riivitud ingverijuurt. Enamikul juhtudel kaob valu siis nagu võluväel, sest selles taimes leidub kahte bioloogilist aktiivset ainet, mis aitavad jagu saada valu põhjustajast - liigesepõletikust.
Kasulik on ka pipar - olgu siis must või punane, sest aktiviseerib vereringet, turgutab
Üks vägevamaid tervendajaid on küüslauk. India ravitsejad kinnitavad tuhandeaastastele kogemustele tuginedes, et kui süüa päevas 2-3 toore küüslaugu küünt, püsivad liigesed terved. Teadlaste arvates peitub küüslaugu jõud selles, et ta on suuteline blokeerima prostaglandiini - põletikku tekitavat keemilist ainet, mida toodetakse kahjustatud kudedes.
Suurepärane artriidivastane vahend on ka õunaäädikas. See sisaldab palju kaaliumi, mis aitab lahustada kahjustatud liigestes moodustuvaid ja põletikku tekitavaid happekristalle.
Lisame loetelule veel ühe lihtsa vahendi - mineraalvee. See toimib võidena: kui liigestes on vähe vedelikku, on neid valus kõverdada. Jooge päevas vähemalt kaks liitrit vett, et teie liigesed saaksid vabalt liikuda.
· Reiarohtu kasutatakse reuma, polüartriidi ja podagra puhul haigust väljaajava vahendina. Termosesse pannakse 4 spl ürti, valatakse peale liiter keeva vett, lastakse öö läbi tõmbuda, keedetakse hommikul 10 minutit ja juuakse 3 korda päevas pool klaasi.
· Eukalüptiõli kasutatakse liigesehaiguste, radikuliidi ja reuma korral määrimisvahendina.
· Loorber. Valage 1 spl hästi peenestatud loorberilehtedele 400 g keeva vett, keetke 10 minutit, valage siis termosesse ja jätke sellesse kogu ööks. Hommikul kurnake ja võtke kahe nädala jooksul 15-20 minutit enne sööki 1/3 klaasi. Raseduse korral tuleks sellest vahendist loobuda.
· Äädikas. Nõrga äädikalahusega võib teha kahjustatud liigestele soojendavaid kompresse, segades poole liitri vee hulka supilusikatäie äädikat või teelusikatäie äädikaessentsi. Kastke linane käterätt lahusesse, väänake veidi tahedamaks, mähkige haige koha ümber, pange peale veel villane rätik, hoidke nii 2-8 tundi ja peske siis äädikane koht puhtaks.
· Segage 1 spl mett ja 1 spl peent soola, pange linase lapiga haigele kohale, katke kompressipaberiga ja mähkige villane riie ümber. Tehke kompressi igaks ööseks, hommikul aga hõõruge haiget kohta sooja veega.


Vaata ka teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega  

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate