©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vitamiinipomm - kiivi

by - teisipäev, märts 31, 2015Heitlikud sompus ilmad muserdavad organismi ja kahandavad vitamiinivarusid. Miks mitte lubada endale pisut eksootilist kosutust ehk maiustamist kiiviga. Ehkki pealtnäha pole kiivid mingid iludused - pealt pruunid ja karvased, on nende sisu vägagi kasulik.

Kaks kiivit annab sama palju kiudaineid kui üks greip, kaks korda enam C-vitamiini kui üks keskmine apelsin ning vähemalt sama palju kaaliumi kui üks suur banaan.Looduslikke kiivisid kasvab Hiinas ja mingil arusaamatul põhjusel arvatakse sel ülerahvastatud ja toidupuuduses vaevleval maal, et kiivid sobivad vaid haigete laste ja äsja sünnitanud naiste tervise turgutamiseks.


 Kiivid sisaldab vitamiine A, B, B1, B2, B3, B6, C, E, magneesiumi, rohkesti kaaliumi, niatsiini, vaske ja tsinki, ensüüme, mineraalsoolasid, naatriumi ja kiudaineid.

1.Üks kiivi päevas annab ööpäevane vitamiini  C vajaduse, tugevdab immuunsüsteemi, parandab vastupanuvõimet nakkushaigustele, kiirendab taastumist.

2. Kiivi on hea vereringe haiguste vastu. Tugevdab veresoonte seinu, normaliseerib vererõhku. Tänu kiivi kaaliumi sisaldusele takistab tursete teket,
reguleerides vee-soola tasakaalu organismis.

 
3.
Kiivi tumedad seemned sisaldavad hulgaliselt Omega-3 happeid. Need teevad head immuunsussüsteemile, naha tervisele ja nägemisele. Samuti aitavad võidelda vananemisega. 

4.Kiivi sisaldab peaaegu sama palju kaaliumit kui banaan, mõjudes hästi peavalu ja unetuse korral. Samuti aitab kiivi teismelistel ravida probleemset näonahka.
 
5. Pektiin sisalduv kiivi, on väga väärtuslik sooltele. See paraneb soolestiku mikrofloorat ja aitab ainevahetusel kahjulikud ained vastu võtta.

6. Kiivi on suurepärane dieettoit tas on vähe kaloreid sisaldab palju mineraalaineid ja vitamiine, kõrvaldab suurenenud ärrituvust ja väsimust, parandab vee-soola tasakaalu, mis omakorda soodustab kehakaalu langust.


7. Lisaks kasutatakse kiivit neerukivide, aneemia, ateroskleroosi, reuma ja teiste haiguste raviks.


8. Kiivi sisaldab peaaegu sama palju kaaliumit kui banaan, mõjudes hästi peavalu ja unetuse korral. Samuti aitab kiivi teismelistel ravida probleemset näonahka.

9.On vähe teada fakt, et kiivi sisaldab rohkem C-vitamiini kui apelsin. See teeb kiivist aga suurepärase hingamisteede haiguste ravija ravides köha ning leevendades isegi astmat.

Kõige kasulikum on vilju nautida värskelt ja jahutatult.
 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate