©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

LAMPJALGSUS

by - pühapäev, märts 02, 2014
Lampjalgsus kimbutab eriti neid, kes peavad kaua seisma või palju käima - sealjuures kõrgetel kontsadel. Mida suurem on kehakaal, seda kiiremini lampjalgsus tekib. Pöia ristvõlvi lamenemisest tulenev lampjalgsus on enamasti küpse ea häda. Selliste pöidade eesmine osa on lai, suur varvas on väljapoole pöördunud ning talla all võib olla valusaid konnasilmi. Tihti on lamenenud nii rist- kui pikivõlv. See tekitab pöia keskosas valu ning õhtuti ja käimise ajal säärelihastes ebameeldivaid aistinguid.
Lampjalgsus on äärmiselt piinav ega anna end ravida, ent valu vähendamiseks ja pöidade edasise deformeerumise vältimiseks saab siiski üht-teist ette võtta.
Tehke iga päev 10-15 minutit sooja jalavanni (vee temperatuur mitte üle 370). Veele on kasulik lisada peotäis meresoola, kummeli- või salveitõmmist või vannivahtu.
Pärast seda protseduuri sooritage tingimata pöialihaseid ja -liigeseid tugevadavaid harjutusi, igaüht 10-12 korda.
Istuge toolile, toetage kannad maha ja kandke toetuspunkt sujuvalt üle varvastele;
pöörake varbad sissepoole, nii et suured varbad puudutavad teineteist, ning ajage need seejärel laiali, nii et kannad puutuvad kokku;
tehke pöidadega kahele poole ringliigutusi, kergitage pöidade siseservi, suruge välisservad vastu põrandat ja tammuge nendel;
haarake pöidadega pliiats või pulk ja tõstke üles; kõverdage ja sirutage varbaid, sikutage nendega õhukest vaipa või käterätti;
veeretage taldadega taignarulli või palli.
Tõuske püsti ja vajutage varvastega tugevasti põrandale; ajage end kikivarvule, nihutage kandu lahku ja kokku, kandke keharaskus pöidade välisservale. Lõpetuseks kõndige paljajalu mööda villast vaipa.
Vereringe parandamiseks ja lihaste tugevdamiseks on kasulik jalgu masseerida - peopesadega silitada, hõõruda ja muljuda ning sõrmeotstega koputada. Talda silitage ja hõõruge kõverdatud sõrmede välisküljega varvastest kanna suunas. Säärt masseerige mööda sisepinda pöiast põlve poole. Võite kasutada ka spetsiaalseid massaazivaipu ja -rulle ning vibromassaaziaparaate.


Vaata ka teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate