No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Toiduained, mis panevad juuksed kiiremini kasvama.

by - laupäev, oktoober 19, 2013Poeriiulitel on suur valik erinevaid toidulisandeid, mis lubavad juuksekasvu soodustada, aga kõiki neid aineid saaks ka toidust. Kas oled alati unistanud pikkades juustest, aga su juuksed justkui keelduks kasvamast? Võib-olla peaksid hoolikamalt valima, mida sööd, sest teatud toiduained panevad juuksed kiiremini kasvama.

Kreeka pähklid.
Kreeka pähklid on rikkad omega-3-rasvhapete, biotiini ja E-vitamiini poolest. Biotiini leidub kõigis juuksekasvu soosivates vitamiiniühendites, sest see paneb juuksed kasvama ja ennetab nende väljalangemist. Lisaks on kreeka pähklites vaske, mis mõjub hästi su loomulikule juuksevärvile. Pähklid sisaldavad ka palju tsinki ning seega on india pähklid, mandlid ning pekaani pähklid vajalikud toidud sinu juuste tervise heaks. Tsingi puuduse korral võivad hakata juukseid langema, seega peaksid pähklid olema sinu igapäevases menüüs.

Mustikad. 
Kui rääkida marjadest, siis just mustikad on kõige paremad marjad, sest neis on palju antioksüdante. Selles tillukeses marjas on ka C-vitamiini, mis aitab ennetada juuste katkemist ning parandab kollageeni tootmist, mis muudab juuksed kaunimaks.

Lõhe.
See on üks parimaid “ilutoite”. Lõhe sisaldab rohkelt omega-3 rasvhapped, B-12 vitamiini ning rauda, samuti peetakse seda kõrge kvaliteediga proteiini allikaks. See kala on parim mereand juustekasvu kiirendamiseks, sest selles on D-vitamiini, valke ja rasvhappeid.  D-vitamiin on kasulik juuste üldise tervise heaks ja see aitab organismil kaltsiumi saada ning kaltsium on pikas perspektiivis kaunite juustete jaoks hädavajalik.

Aedoad.
Kaunviljad nagu aedoad ja läätsed on samuti head juuste kasvu soodustajad ning peaksid olema olulisel kohal sinu toidulaual, eriti kui pead dieeti.Need sisaldavad rikkalikult proteiini ning samuti panevad su juuksed kiiremini kasvama. Lisaks varustavad su organismi vajaliku raua, tsingi ja biotiiniga. Tsink ennetab juuste väljalangemist ja aitab peanahka hoida piisavalt niiskena.

Munad. 
Ka munades on valke. Lisaks sisaldavad munad rauda, mida juuksed lausa armastavad, sest raud kiirendab juuste kasvu, parandades vereringet peanahas.
Tumedad lehtköögiviljad.
Lisa oma menüüsse lehtpeeti, spinatit, brokkolit ja lehtkapsast. Neid toitaineid kasutab organism seebumi tootmiseks, mis on rasvane aine, mida toodavad karvanääpsud ning mida peetakse juuksekarva loomulikuks palsamiks.Kõigis neis toitudes on rauda, biotiini, antioksüdante ja väikeses koguses metüülsulfonüülmetaani, mis tugevdab juuksekarvu ja vähendab oluliselt juuste väljalangemist.
Austrid. 
D-vitamiin koos kõrge valkude sisalduse, kolesterooli ja suure hulga tsingiga aitavad juustel püsida säravatena.
Bataadid.
 Bataat ehk maguskartul on mõnusalt magusa maitsega, jättes mulje justkui sööksid maiust. Bataatides on palju antioksüdanti beetakaroteeni, mis muutub A-vitamiiniks ja just seda vitamiini armastavad eriti juuksed, sest A-vitamiin kiirendab juuste kasvu ja muudab juuksed säravaks.
Linnuliha.
Kanadel ja kalkunitel ei pruugi olla karvu, kuid nende lihas sisalduv proteiin on oluline sinu juuste tervise heaks. Juhul, kui sul on proteiini puudus, muutuvad su juuksed õrnaks ning kergesti murduvaks ning proteiini puudus võib vähendada juuksevärvi püsimist.Linnuliha sisaldab samuti palju kergesti omandatavat rauda, seega su keha saab seda väga kergesti ära kasutada ning seetõttu on see üks olulisemaid toite, kui soovid oma juuste eest head hoolt kanda ning juukseid kiiremini kasvama panna.
Vesi
Vesi mõjub kogu kehale hästi, kaasa arvatud juuksed.


Kasutatud  materjale siit ja siit.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate