©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Kui tahad hästi magada, siis vaata kas pea õiges ilmakaares ja magamistuba õiget värvi.

by - esmaspäev, mai 18, 2015
 Kindlasti tahad sa hästi magada, ilusaid unenägusid näha ja hommikuks olla välja puhanud.
...Me oleme kindlasti kuulnud jutte ja soovitusi magada pea põhja suunas, aga kust kohast tulevad sellised "teadmised"?
Ajalooliselt hakati põhja suunda propageerima ristiusu Eestimaale jõudmise ajal, mil allutatud rahvaste ohjes hoidmine oli eriti aktuaalne. Inimene, kes magab peaga põhja, on rahulikum, seega sõnakuulelikum, isegi laisem. Viimast heideti küll eestlastele hiljem ette. Sellest perioodist säilinud teadmine magada peaga põhja on säilinud tänaseni. Energeetilises mõttes on tõesti põhja suund kõige rahulikum suund. Seepärast sobib põhja suunda kasutada perioodil, mil ollakse tööga üle pingutanud ja stressis, aga seda ikka perioodiliselt, mitte pidevalt.
Vaata mismoodi erinevates ilmakaartes magamine meile mõjub.

SISSESEADE

Kui magamistuba on suunatud läände, siis valige roosade, valgete ja/või hallide värvitoonide hulgast.Roosa ülevõim ergutab soovi intiimsuse järele ning pastelsed värvid muudavad õhustiku rahulikumaks.
Korrapäratutel mustritel on rahustav toime puu elemendis sündinud inimestele, ent need on sobimatud tule ja maa elementides sündinud inimestele.Korrapäratuid mustreid saab pindadele kanda nuustikut, värvirulli, värvipintslit või spaatlit kasutades.
Lääne metalset energiat tugevdavad ümarad mustrid, mis sobivad ka vee elemendis sündinud inimestele.
Kui teie magamistuba on suunatud itta või kagusse, siis valige rahustavad värvid, pastelsed toonid alates rohelisest siniseni ja korrapäratud mustrid.Itta või kagusse suunatud magamistoad sobivad kõige paremini noortele inimestele, sest neil on kosutav ja ergutav toime.
Põhja pööratud ruumidel on eriti rahustav chi energia, mis sobib ideaalselt iseendale ja oma spirituaalsusele keskendumiseks.
Põhja suunatud magamistoad sobivad seetõttu kõige paremini vanematele inimestele ning neile, keda vaevab unetus, ent need sobivad vähem noortele inimestele.  Vanematele ja unetutele soovitame me koore- ja šampanjatoone, sellal kui nooremad inimesed peaks valima roosad ja punased värvid.
Loodekaar põhjustab ja julgustab vastutustunnet ja tõsidust; see kaldub kutsuma väga noortes esile tumedamaid tundeid.Rohkem tõsidust ja vastutustundlikkust vajavad inimesed peaks valima valgete, hallide ja roosade toonide hulgast.Maa energia saab tuua sisse kollaste ja pruunide toonidega.
Lõuna ja kirre on kõige vähem sobivad suunad magamistoa jaoks.Lõuna on liiga kuum ja tuline, sellal kui kirre on liiga ettenägematu ja jõuline ning see võib põhjustada õudusunenägusid.Lõunasse ja kirdesse vaatavate ruumide energia vajab pehmendamist.
Lisaks vajavad kirdesse pööratud ruumid ka stimuleerimist, mille saab saavutada kahvatute kollaste ja pruunide toonidega.Lisage ka ümaraid jooni.Lõunasse suunatud ruumides lisage kahvatuid roosasid toone või kollasest pruunini ulatuvaid toone.
Pinnad peaks olema pehmed ega tohiks läikida.Sobib polsterdatud mööbel.Tooge tuppa maa energia, kasutades tartaanmustreid ja madalaid taimi savipottides.
Aktiveerige chi edelasse suunatud ruumides helekollaste ja -pruunide toonide ning alpikannivärvi dekoratsioonide ja aktsentidega.

VOODIPESU JA MADRATS

Voodipesu peaks olema puuvillasest, siidist, linasest või villasest materjalist.Vältige kunstmaterjale.Hoidke voodipesu puhas ja tuulutage seda iga päev.Voodipesu ei tohiks ulatuda põrandani, sest muidu ei saa õhk ringelda.
Sarnaselt peaks madrats sisaldama looduslikke materjale; sünteetilised materjalid põhjustavad väsimust.Metallvedrud ei ole soovitavad, sest need tõmbavad ligi magnetvälju ja paiskavad segi chi energia.
Vedrumadratsil magavad inimesed kalduvad olema segaduses, nagu oleks kaotanud oma kompassi.
TÄHELEPANU! Eespool kirjeldatud energia omadused kehtivad siis, kui energia on teie kodus jaotatud vastavalt selle esmasele allikale.See tähendab, et peamine veeenergia on põhjas, tuleenergia lõunas, puuenergia idas jne.
Nii juhtub umbes iga 180 aasta järel.Kui teie vanavanemate vanemad elasid selles majas või korteris ning see oli sisustatud kooskõlas feng shui dikteeritud loomulike energiavooludega, ja see maja kuulub nüüd teile, siis võite te kolida sisse ilma sellele pikemalt mõtlemata.
Loomulikult pärast mõningaid ülevärvimis- ja renoveerimistöid.
Energia jaotus majas muutub iga kahekümne aastaga, mistõttu tuleks ülalantud soovitusi kasutada üksnes üldise suunitlusena.

Raamitud

Mida tuleks magamistoas vältida?
  • Yang materjale nagu kõvasid ja läikivaid pindu (klaas, metall, marmor jms), kuna need stimuleerivad chi energiat ning sellel on kahjulik mõju unele.
  • Teravaid servi ja seda eeskätt juhul, kui need on suunatud voodi poole, nurgelist mööblit ja ogalisi taimi.
  • Peegleid, sest need peegeldavad päeva sündmusi ja konflikte, mida te magamise ajal töötlete ja mille juurest soovite edasi liikuda – kõik, mille te muidu jätaksite selja taha, tuleb teie juurde tagasi.
  • Vannituba magamistoa kõrval – vannitoa niiskus ja lõhnad ei tohiks pääseda magamistuppa. Pealegi peaks chi kvaliteet olema magamistoas erinev chi kvaliteedist vannitoas.Kui muudmoodi ei saa, siis hoolitsege, et vannitoa uks on alati suletud.
Põhja suund sobib neile, kes kannatavad unetuse all, kuid üldiselt on tegemist liiga rahuliku suunaga. See suund sobib eelkõige vanadele inimestele, sest tugevdab rahu ja vaikuse tunnet.
Pea kirdesse magamise suund on hea une saavutamiseks ebastabiilne. See suund on seotud motivatsiooniga. Kuid samas võib see tekitada ärritust ja õudusunenägusid. Seega ei ole soovitatav pidevalt magada peaga kirdesse.
Pea suund itta on ideaalne noorte inimeste jaoks. Tekib tunne, et kõik on veel ees. Homme on uus päev, mis toob uut ja põnevat. Siia kuulub ka kõrgendatud tööaktiivsus — nii et vajalik suund oma teed alustavale noorele inimesele või noore firma juhile.
NB! See suund on hea lastele õppimiseks.
Pea suund kagusse aitab tõsta ühiskondlikku ja loomingulis aktiivsust.
Seevastu lõuna suunda tuleb suhtuda teatava ettevaatusega, sest lõuna on energia kõrgpunkt. Üldjuhul ei soosi lõuna energia sügavat und. Võib tuua esile vaidlusi ja ohtu eemalduda perest. Sellist varianti tasub kasutada aga lühiajaliselt, näiteks voodielu aktiviseerimiseks.
Pea suund edelasse annab soodsa une, mis loob küll häid suhteid, kuid võib muuta inimese ettevaatlikuks.
Pea asend läände soodustab head und, samuti sissetulekute suurenemist ning romantiliste tunnete tugevnemist. Kuid need tunded võivad inimese laisaks teha ja vähendada motivatsiooni. Sellepärast sobib peaga läände magamine pigem neile, kes on oma karjääri juba üles töötanud.
Pea suund loodesse on seotud liidri staatusega ja vastutustundega ning soodustab head pikka und. Selline suund on hea neile, kes omavad elukogemusi ja elutarkusi.
Kasutatud : Katkend Siret Seederi teosest “Eesti oma Feng Shui”. dormeo.ee

 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate