No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Õlu kasulikkusest ehk 11 põhjust miks õlut juua!

by - Esmaspäev, detsember 12, 2016

 

Me kõik oleme kuulnud, et tassike punast veini on tervisele kasulik aga seda et ka õlu on kasulikke omadusi sa pole vast väga kuulnud! Me teame, et õlu on alkohoolne jook, mida inimesed armastavad juua teatud toitude kõrvale. Õlus on aga suurem valgu ja B-vitamiini sisaldus kui veinis.
On mõned üllatavad asjaolud, miks mõjub õlle joomine tervisele hästi!

Humal, mis on õlu põhikomponent, ning rikkalik flavonoidide poolest, mis on tugevad antioksüdandid. Õlu on ka väga hea teatud mineraalide allikas, mis mängivad kandvat rolli erinevates ainevahetusprotsessides. Meeles tasuks pidada aga seda, et õlu on kasulik vaid juhul, kui selle joomisega liiale ei minda!

 

  11 põhjust, miks õlut juua:1. Hoiab neerud tervena! Võrreldes teiste alkohoolsete jookidega, vähendab õlle joomine neerukivide tekkeriski 40 %võrra.Seda tänu sellele, et õlles sisaldub palju vett mis soodustab kuseeritust.

2. Muudab luud tugevamaks

3. Rikkalikult B-vitamiini!Õlu sisaldab mitmeid B-vitamiine (B1, B2, B6 ja B12). Õllejoojatel on 30 protsenti kõrgem B6-vitamiini tase kui mittejoojatel ja 2x kõrgem kui veinijoojatel. Õlu on ka helde vitamiin B12 allikas.

4. Õlu aitab vältida trombide teket!

5. Aitab ravida unetust! Õlus leiduvad laktoflaviin ja nikotiinhape soodustavad und.

6. Oluliselt väheneb südameinfarkti risk! Õllejoojatel on 40 kuni 60 protsenti väiksem risk saada infarkti kui mittejoojatel.

7. Vähendab halba kolesterooli. Näiteks on kindlaks tehtud, et 1-2 õlle joomine päevas tõstab hea kolesterooli taset, mis aitab ennetada arterite ummistumist.

8. Õlu parandab mälu! Hiljutine uuring on näidanud, et õllejoojad kannatavad vähem Alzheimeri tõve ja dementsuse all kui mittejoojad.

9. Võitleb stressiga! Eksperdirühm Montreali Ülikoolist on leidnud, et kaks klaasi õlut päevas vähendab stressi ja ärevust.

10. Õlu teeb naha ilme nooruslikumaks ja ilusamaks! Teatud vitamiinid õlus aitavad taastada naha välimust ja on positiivse mõjuga pigmendile. Nahk muutub siledamaks ja nooruslikumaks.

11. Hea kiudainete allikas. Õlu aitab isusid alla suruda, sest reguleerib seda, millised toiduained kõhust lahkuvad ning selle abil saab vältida ülesöömist.


* Kui joomisega liialdada, mis õlut silmas pidades on üle kuue pudeli päevas, on tagajärg vastupidine. Suureneb mitme haiguse tõenäosus, sealhulgas rasvtõbi ja mitu vähiliiki.
Kui lugu meeldis, siis jaga seda lugu ka teistega.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate