No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

10 põhjust miks süüa hurmaad

by - teisipäev, oktoober 30, 2018


Vanad kreeklased nimetasid hurmaad jumalate toiduks! Hurmaa omapärane ja suussulav maitse pole ainuke jumalik asi nende viljade juures, on nad ka täis kasulikke aineid ja vitamiine. Eksootiline sisu on mõõdukalt magus. Võiks ehk öelda - jumalik. Muide, hurmaa botaaniline nimetus Diospyros tähendab kreeka keeles "jumalate toitu".
Hurmaa parandab ka meeleolu. Üks küps vili annab vajalikku magneesiumi, mis on abiks närvide rahustamisel ja soodustab head und, fruktoos ja glükoos hoolitsevad aga hea tuju eest. Lisaks magusale maitsele sisaldab hurmaa ka mitmeid kasulikke aineid ja vitamiine.

Magus ja kasulik

Kõige enam leidub hurmaas A-vitamiini, mis tagab terved hambad, naha ja tugeva luustiku. Veel sisaldab hurmaa C-vitamiini, kaaliumi, kiudaineid ja antioksüdante.

Küps hurmaa on pehme, ümmargune, sileda ja läikiva pinnaga. Vältige vigastustega ja plekilisi vilju. Nutikas on osta kõva pinnaga hurmaa ja lasta sel toatemperatuuril paar päeva küpseda.

Kuidas süüa

Hurmaal kooritakse enne söömist koor või süüakse viljaliha lusikaga koore seest nagu kiivi puhul.
Hurmaad saab lisada puuviljasalatitesse, sobib hästi ka linnulihaga.

Miks on hurmaa hea?

1 100 g viljaliha energiasisaldus on keskmiselt 70–80 kcal, mida annavad peamiselt looduslikud suhkrud. Hurmaa sisaldab ainult kolm protsenti rasva, seetõttu sobib vili suurepäraselt tervislikuks vahepalaks.

Hoiab haiguse eemal

Suure A- ja C-vitamiini sisaldusega tugevdab hurmaa immuunsust.


Hoolitseb nägemise eest

Küps hurmaa vili sisaldab suures koguses beetakarotiini, mis tugevdab nägemist ja peatab silmade vananemist.

Kaitseb kopse

Hoolitseb hingamissüsteemi eest, takistab bronhiidi teket. Kui olete kirglik suitsetaja, siis hurmaa on just teie jaoks!

Toetab südant

Hurmaa koostises on taimsed suhkrud ja kaalium, mis tugevdavad südamelihaseid ja -sooni. Tänu sellele stabiliseerib hurmaa arteriaalset rõhku ja aitab võidelda hüpertooniaga.

Tugevdab magu

Suurepärane vahend kõhuhäirete puhul.

Sobib haavadele

Küpsed viljad omavad suurepärast bakteriaalset võimet, pange puhas vili lõike- või põletushaavale ja kiire paranemine on garanteeritud.

Päästab neere


Magneesium, mida hurmaas on, aitab organismist eemaldada naatriumisooli ja tänu sellele tühjendab neere.

Ajage eemale aneemia 

Viljades ja hurmaa lehtedes leidub peaaegu kõiki mikroelemente, eriti palju rauda ja vitamiine, seepärast on neist tehtud tee suurepärane vahend aneemia puhul. 

Ravib kurguvalu

Suure A ja C vitamiini sisaldusega tugevdab hurmaa immuunsust. Kui aga haigus siiski tabanud, siis loputage kurku mõned päevad järjest hurmaa mahlaga, mis on lahustatud ühes klaasis soojas vees.

Ravib depressiooni


Üks küpse vili annab teie organismi magneesiumi, mis rahustab teie närve ja kindlustab hea une. Fruktoos ja glükoos hoolitsevad teie hea tuju eest.


You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate