No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Koduste vahenditega suuhaavanditest priiks!

by - Pühapäev, november 06, 2016


 Apthous stomatiit, mis on rohkem tuntud suuhaavandi nime all. Tegemist on pehmete kudede suuõõne haigusega ja millega paljud meist mingi aeg oma elus kokku puutavad.See pole nakkav, kuid siiski võivad nad olla üsna valusad. Siiani pole haavandite tekkepõhjused selged. Osad võimalikud põhjused on näiteks põske hammustamine, hambaklambrite hõõrumine, stress, geneetilised või immuunsüsteemi häired.Tavaliselt algavad nad punaste laikudena, millest järgnevalt lähevad nad aina rohkem põletikulisemaks, keskele tekib neil kollakas plekk. Kogu suu on valus ja tundub võimatu süüa ning isegi rääkida. Kuidas saada neist lahti, ilma et peaks poest jälle rohtu ostma?
 Õnneks on olemas looduslike viise, kuidas nende poolt põhjustatud valust lahti saada.

Teeseene jook

Kahjuks teeseent poes ja apteegis ei müüda – seda antakse käest kätte nagu kingitust. Kui sul juhtub aga see seen kodus olema, siis selle veega loputamine päevas 2-3 korda kiirendab paranemise protsessi.

 Tuimestav sprei
Piparmündi- ja eukalüptiõli on mõlemad põletikuvastased, aitavad haavandi ümbert kudet kokku tõmmata, eemaldades sellega ebamugavustunde, mida tekitab paistetus ja vedeliku kogunemine. Mõlemad õlid on jahutava toimega ja rahustavad närvilõpmeid, mis põhjustavad põletustunnet.

Vaja läheb:
2 spl oliivõli
10 tilka piparmündiõli
8 tilka eukalüptiõli
Klaasist spreipudel

Valmistamine: Vala oliivõli klaasist spreipudelisse ja lisa sinna piparmündi- ja eukalüptiõli. Sulge pudel ja raputa seda korralikult. Sprei on kasutamiseks valmis, pritsi seda otse suuhaavandile kui tunned, et valu. Raputa enne igat kasutuskorda.

 Kummelitee
Kummel on põletikuvastane ja antiseptiline.

Vaja läheb:
1 tk kummelitee pakikest
Vett

Valmistamine:
Leota kummelitee pakikest vees umbes 1 minut. Peale leotamist aseta see otse haavandile ja hoia seda seal umbes 5-10 minutit. Korda toimingut kaks korda päevas, see vähendab ebamugavustunnet ja aitab haavandil kiiremini paraneda.

  Salvei
Salvei on ravitaim igihaljaste põõsaste seas mis kuulub mündi perekonda. Seda kasutatakse laialdaselt kulinaarias ja rahvameditsiinis. Indiaanlased kasutavasid salveid juba ammu enne tänapäeva meditsiini oma suu puhastamises ja haavandite ravis.

Vaja läheb:
Peo täis värsket salveid või 2 tl kuivatatud salveid
240 ml vett

Valmistamine:
Kui sa kasutad kuivatatud salveid, siis keeda vesi ja lase purul umbes 10 minutit tõmmata. Loputa saadud veega oma suud umbes 1 minut ja siis sülita segu välja. Pärast loputa suu üle tavalise külma veega.
Kui sa kasutad värskeid lehti, siis pane lehed õhukindlasse purki ja jäta pimedasse kohta seisma umbes 24 tunniks. Võta purk pimedast välja ja kergelt klopi pehmeid lehti, et neist vedelik natuke rohkem välja tuleks. Nüüd aseta pehme lehemass otse haavandile 5 minutiks. Peale seda loputa suud külma veega.

 Mee määre

Kuna mesi on antibakteriaalne ja põletikuvastane, siis aitab suurepäraselt haavandite vastu.

Vaja läheb:
Toorest orgaanilist mett
Sooja vett

Valmistamine:
Võta natuke sooja vett omale suhu ja määri haavandi koht paksu kihi meega. Korda seda umbes 2-3 korda päevas.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate