No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Looduslikud vahendid aitavad puuke peletada

by - esmaspäev, mai 21, 2018


Kõik me soovime end suvel puukidest eemal hoida, selleks võiksite esmalt mõelda oma aiale, et kahjurid ei tuleks teile hoovi!
 Tuleb eemaldada mahalangenud lehed, kõrged rohttaimed ja põõsad kodu ümbert. Kasutada puiduhaket või kruusa, muru ja metsamaade vahel, et hoida puugid eemal mänguplatsidest ja puhkealadest.
 Kui suundute metsa või matkama, proovige neid tõrjevahendeid:

 Tsitruseline tõrjevahend: Keetke tsitrusviljade koori (sidrun, apelsin, laim) vees, laske jahtuda ning valage saadud lahus spreipudelisse.Võtke kaasa ja piserdage kui vaja.

Erinevad eeterlikud õlid:
Õnneks on olemas lõhnu, mis uuringute kohaselt puukidele ei meeldi ja aitavad neid eemal hoida. Segage mis tahes järgnevatest õlidest,et luua looduslik tõrjevahend: rosmariin, basiilik, seeder, sidrun, lavendel ja kirbumünt. Segage maksimaalselt kolme õli puhta mandliõliga ja kandke nahale.

Seep-tõrjevahend: Segage 10-15 tilka eeterlikku õli (meliss, kirbumünt, lavendel või kurereha) 30 gr vedelseebiga ja peske end selle lahusega, enne loodusesse minekut.

Küüslauk: Puukidele ei meeldi küüslaugu lõhn, nii et sööge küüslaugutoite või kaaluge lõhnatute küüslaugutablettide võtmist enne metsa minekut.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate