No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Mida sinu naha tervis räägib sulle!

by - teisipäev, november 26, 2013Kas te olete kunagi kuulnud näo kaardistamiset? Kui ei, siis on see on võti, mis avab saladusi. Hiina traditsioonilises meditsiinis on näo kaardistamist kasutatud juba tuhandeid aastaid. Hiinlased usuvad, et vaadates inimese nahka, võib öelda palju tema tervise ja tema enda kohta. Jälgi oma nahka ning nii võid enda kohta päris palju uut teada saada.
Kui sa ei kanna enda eest hoolt nii nagu vaja, siis annab sinu nahk sulle sellest koheselt igast nuutusest teada.
 Erinevad tsoonid vastavad erinevatele probleemidele. See "kaart" on nagu teie giid ja sa saad tegeleda põhjustega ja õigesti otsustada, kuidas vältida nende kordumist.

Tsoonid 1 ja 3- põis ja seedetrakt
Konkreetsed tsoonid on seotud põie ja seedesüsteemiga. Kui sul on laubal sügavad vaod, siis võib sul tegemist olla ummistunud soole ja/või sapipõiega. Kui aga selles tsoonis löövad välja vistrikud, siis see võib tähendada seda, et tarvitad liiga palju piimatooteid või töödeldud toitu.  Joo rohkem vett ja paranda toitumisharjumusi.

Tsoon 2 -maks
See konkreetne tsoon on seotud maksaga. Vistrikud selles piirkonnas, aga võivad viidata sellele, et sul võib olla mõne toidu suhtes allergia või sööd liiga palju praetud toite. Jäta menüüst välja piim ja alkohoolsed joogid.

Tsoonid 4 ja 10 - neerud

On seotud neerudega. Väga harva võib näha vistrikke kõrvadel, aga kui see peaks juhtuma, siis suure tõenäosusega pead sa oma neerude eest rohkem hoolitsema. Selleks joo rohkem vett ning tarbi vähem gaseeritud jooke, kohvi ja alkoholi.

Tsoonid 5 ja 9- hingamisteed
On seotud sinu südame ning hingamisteedega. Põskedel leiduvate pisikeste katki läinud kapillaaride järgi saab kohe öelda, kas inimene on või on olnud suitsetaja. Need katkised kapillarid asuvad reeglina
põsesarnadel. Samas vistrikke võib leiduda siin ka siis, kui tarbid liialt valgurikkaid või rasvaseid toite.
Tsoonid 6 ja 8-neerud
On ka seotud neerudega. Kui silmade alla tekivad tumedad rõngad või lähevad silmade alused paiste, siis tähendab see seda, et oled liiga stressis, tarbid liialt kofeiini ning ei saa piisavalt magada. Joo rohkem vett.

7 tsoon- magu
On seotud mao ja sooltega. Sügavad vaod ümber huulte aga viitavad sellele, et sa ei suuda seedida korralikult manustatud toitu. Kui selles piirkonnas esinevad vistrikud, siis võib tegu olla jällegi mõne toiduallergiaga. Kontrollige oma vererõhku, ning veenduge, sa ei kasuta meiki, mis ärritab nahka.
Tsoon 11 ja 13- Hormoonid 
 Stress ja hormonaalsed muutused võivad mõnikord vajada rohkem vee joomist. Söö rohkem rohelisi  lehtsalateid, kui aga selles valdkonnas on püsivad probleemid, pidada nõua oma arstiga, et uurida võimalikke hormonaalseid häireid. 
Tsoon 12 - Magu  
kui sul seal on probleemid võid lisada rohkem kiudaineid oma toitu, mis aitab seedimisele kaasa.
Tsoon 14 -Haigus 
 See võib olla märk, et keha võitleb bakteritega ja tegu lihtsalt liigse higistamise või kuumenemise vastu. Võtta hingetõmbeaeg ja joo palju vedelikku.


Kui märkad oma nahal eelpool piirkondades probleeme, vaata kindlasti üle oma  toitumisharjumused ja elustiil. Hoolitsegem oma naha eest ning ja sinu nahk tänab sind selle hoole ja armastuse eest kauni ning klaari jumega!

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate