No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vitamiinipomm külmetuse vastu

by - teisipäev, november 26, 2013


 Astelpaju - Sa ei ole kuulnud midagi sellest imelisest taimest!? Ehk ta pole nii tuntud, goji marjad, kuid põhimõtteliselt on need samad.

RAVIOMADUSED

Astelpaju marjad on üks täiuslikumaid taimsete vitamiinide allikaid. Viljad sisaldavad C-vitamiini (sõltuvalt viljasordist 150-1600 mg %), vitamiine B1, B2, B6, B15, P, K ja E ning karotinoide.
Raviks tarvitatakse astelpaju vilju, mahla, lehti, koort ja seemnetest saadud õli. Astelpaju stimuleerib immuunsüsteemi ja ergutab hormonaalsüsteemi tegevust. Teda soovitatakse tarvitada üldtugevdava vahendina gripi ja teiste külmetushaiguste ajal, pärast operatsioone ja traumasid, asteeniliste seisundite ning intoksikatsioonide korral.
Astelpaju tarvitatakse ka reuma ja podagra puhul, veresoonte lupjumise ja vegetatiivse närvisüsteemi häirete korral, klimakteeriliste ilmingute ja häirete leevendamiseks. Astelpaju kiirendab kudede taastumist, seega soovitatakse teda suuõõnehaavandite, mao-ja kaksteistsõrmiku ning soolehaavandite ning pärakuveenikomude ravimiseks.
Veelgi enam, astelpaju marjad aitavad langetada kaalu, sest pärsib söögiisu aga samal ajal toidab keha vitamiinega.
Ma kasutan astelpaju õli öökreemina. Ma segan see mõned tilgad mandlid õli sama palju astelpajuõliga ja see teeb imet mu nahaga.Astelpaju mesi

Astelpaju marju
Mett

Võta tühi purk, pane sinna 2/3 purgi  ulatuses astelpajumaru ja vala peale mesi( parim on naturaalne mesi) kuni purk on täis. Kaaneta ja pane paariks nädalaks seisma.
Esimesel nädalal keera iga päev purki tagurpidi, et mesi seguneks paremini marjadega. Mesi tõmbab marjadest mahlad välja, ning Tervendav mesi on valmis siis, kui see on muutunud siirupitaoliseks.

Astelpaju marjad meega on tõeliselt hämmastav. Tõesti! Ta teeb imet. Soovitatakse süüa 1-2 tl päevas, igal hommikul tühja kõhuga. Kui on tegemist kurguvalu, külmetushaiguse või gripiga siis võta 3-4 tl päevas.


Olge terved !You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate