No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Ideid trepialuse kujundamiseks.

by - Reede, aprill 19, 2013Kasutamaks maksimaalselt ära trepialust pinda võib teda kujundada vastava eluruumi funktsioone täitmas. Nii saame trepialust pinda kasutada näiteks garderoobina, peidetud kappide ja sahtlitena ratastel, televiisori asukohana, raamaturiiulitena või kaunilt kujundatud istumisnurgana. Kõik oleneb oskusest, kuidas trepialune pind hästi ära kasutada.
Vältimaks trepialuses pea äralöömist äärte vastu, ehitage garderoobid, kapid, sahtlid või riiulid ühes tasapinnas trepi äärega, ärge jätke sinna teravaid nurki. Kasutades terpialust pinda istumisnurgana, kasutage kõige madalam trepialune osa kas mõne aksessuaari eksponeerimiseks, väikese kapi või riiuli kohana või vähemkasutatavate esemete asukohana.


Vastavalt vajadusele võib trepialusesse luua ka valgustuse kas raamatute lugemiseks, ruumile sobiva ilme loomiseks või garderoobide korral ratsionaalseks kasutamiseks.


  Esikus on kõige loogilisemaks lahenduseks luua sinna garderoob, kus oleks ideaalne hoida õueriideid, jalanõusid, vihvavarjusid, jalatsite hooldusvahendeid ja muid tarbeesemeid, mida õue minnes vajaksime.

  Väiksema pinna korral kasutada seda kohta just hooajariiete ja jalatsite jaoks. Garderoob võib olla nii avatud kui ka kinnine. Lahtise garderoobi puhul saab sinna ette ka toolikese asetada, kus saab mugavalt toimetada kodust lahkudes või koju jõudes.Sellist pinda võib kujundada ka lauakesega või tooliga tuues aktsendiks sobivaid ja vajalikke aksessuaare: riputusnagi, vihmavarju hoidja, peegel, vaas, linik, kirst või kunstiteos.
Heaks ruumikasutuseks elutoa trepialuses oleks raamaturiiulid või muude vajalike tarvete riiulid, kuhu saab maast laeni kõik tarviliku ära paigutada. Trepialusesse sobib ka televiisor ja muu kodutehnika, millede kõrvale sobivad ka vastavad andmekandjad. Elutoa trepialusesse sobib ka kamin, akvaarium, töölaud või mugav diivaninurk.Köökides või köök-elutubades on võimalik väga tihti kohata treppe.
Sellist ruumi köögis saab väga oskuslikult ära kasutada kõikvõimalike sahtlite ja riiulite tarbeks. Köögis on funktsionaalsus väga tähtis ja trepialune koht annab võimaluse seda ära kasutada. Köögitarvikute paigutamisel sellisesse kohta peaks kõige vähem vajaminevamad esemed paigutama kõige kaugemasse nurka.
Trepialuse kujundamine on kindlasti huvitav ja põnev väljakutse leidmaks antud kohale sobivaim ja leidlikuim lahendus, mis oleks kooskõlas kogu ruumiga. Lähtuma peaks esmalt sellest, mis funktsioone see ruum täidab ja milline neist sobiks kõige rohkem trepialusesse viia.

Sageli võib sellisest kohast saada lastele lemmik mängunurk või täiskasvanule oma rahulik töönurk. Võimalusi on palju ja leidke endale sobivaim!


Loo koostamiseks kasutatud materjale: 
Sisustusweb
http://www.shelterness.com/category/decorating/hallways-entrances/

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate