No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vürtsid erinevate haiguste vastu

by - Laupäev, jaanuar 05, 2019Vürtside kasutamisel on hea teada, kuidas need mõjutavad meie tervist.Vähenda soola tarbimist ja tee tutvust põneva ürdi- ning vürtsimaailmaga, kust leiab huvitavaid ja tervislikke maitseid.
Apteegitill aitab külmetuse ja köha puhul, kergendab hingamist, tugevdab närvisüsteemi, ergutab seedimist, leevendab gaasivalusid, aitab uinuda.

Aniis soodustab seedimist, alandab põletikke, leevendab köha, tõstab toonust, parandab meeleolu.

Tšillipipar ergutab vereringet, soodustab seedimist, alandab palavikku, mõjub antibakteriaalselt.

Ingver on kindlasti üks võimsamaid vürtse tervisliku toidu valmistamisel – tegemist on tõelise imerohuga! Ingveris leidub märkimisväärselt rauda, fluori, joodi ja mangaani. Ingver soojendab keha, võtab ära valu (eriti reumaatilise) ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. See vürts tugevdab immuunsüsteemi, on hea kurguvalu, oksendamise ja iiveldamise  puhul, eriti raseduse ja reisimise ajal. Aitab külmetuse  vastu ja rahustab magu, leevendab valu.

Kadakamari alandab põletikke ja palavikku, soodustab uriini eritumist, aitab reuma ja podagra puhul, soodustab seedimist, vähendab gaaside teket, soodustab sapi nõristumist, lahtistab röga, on hea südamehaigetele, tõhus vahend meestele eesnäärme suurenemise korral.

Kaneel hävitab kahjulikke baktereid, ravib kõhu­lahtisust, leevendab liigesepõletikke ning menstruatsioonivalu. Peale selle reguleerib kaneel vereringet ning parandab kolesteroolitaset. Veel mõjub lõõgastavalt, aitab hajameelsuse ja mäluhäirete puhul.

Kardemon ergutab vereringet, kergen­dab hingamist, tugevdab mälu, leevendab kõhupuhitusi ja toob leevendust mao ülitundlikkuse puhul.

Koriander mõjub antiseptiliselt, tugevdab närve, aitab kontsentreerumishäirete puhul, leevendab kurnatust ja migreeni.

Kurkum  puhastab ja tugevdab maksa ja sappi, puhastab verd, tugevdab närvisüsteemi, annab energiat.
on looduslik valuvaigisti ning omab antibakteriaalseid ning antiseptilisi omadusi.

Köömen soodustab seedimist ja uriini teket, leevendab gaase ja spasme, aitab noortel emadel kaasa piima tekkele, kergendab lima ja röga eritumist.
Köömnetee aitab parandada ja ergutada seedimist ning vähendab kõhupuhitust ja -kinnisust. Köömen aitab ka kõrge veresuhkru ning unetuse vastu.

Ristiköömen soodustab seedimist, vähendab gaaside teket, parandab naha verevarustust, leevendab krampe.

Muskaat vaigistab põletikke, tugevdab maksa, rahustab närvisüsteemi.

Nelk ergutab seedimist, puhastab verd, vaigistab valu, desinfitseerib, parandab verevarustust.

Paprika takistab veresoonte lupjumist, korrastab vereringet, tugevdab südant.

Pipar soodustab toitainete omastamist, leevendab valu, aitab külmetuse ja kõhukinnisuse korral, peletab väsimust, aitab kerge depressiooni korral.

Safran tugevdab südant, leevendab kurnatust ja menstruatsioonihäireid.

Tüümiani kasutatakse puhituse ning menstruatsioonivalude puhul, see puhastab soolestikku ja mõjub diureetikumina. Tüümianist saab teha ka teed, köha puhul mõjub hästi tüümianileotise lisamine vanniveele.

Tähtaniis soodustab seedimist, ravib köha ja reumat, värskendab hingeõhku.

Vanilje tugevdab kaitsevõimet seenhaiguste vastu.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate