No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

1. SÜDAMEHAIGUSED

by - laupäev, veebruar 08, 2014Kui te pole aastaid oma südame eest hoolitsenud, vaid üksnes koormanud seda, jättes selle samal ajal ilma täisväärtuslikust toidust, hakkab süda tasapisi alla andma. Tekivad valud, hingeldamine, tursed ja muud ebameeldivused.
Võttes validooli, korvalooli ja nitroglütseriini, piitsutate südant veelgi takka. Kui kaua see siis nõnda vastu peab? Inimene on ju loomu poolest laisk: meelsamini neelab ta viis, kümme või koguni sada tabletti, enne kui muudab päevareziimi, sunnib end hommikuti võimlema või 2-3 kilomeetrit jooksma.
Rahvameditsiin tunneb hulka taimi, mida võib kasutada südame- ja veresoonkonnahaiguste raviks.
· Viirpuu. Valage 1 spl kuivadele marjadele klaas keeva vett, laske neil 2 tundi soojas kohas tõmbuda, kurnake ja võtke 3 korda päevas enne sööki ½ klaasi.
· Rukkilill. Selle õitest valmistatud tõmmist kasutatakse südamepekslemise korral. Laske 1 spl õitel klaasis keevas vees tund aega tõmbuda, kurnake ja jooge 3 korda päevas 20 minutit enne sööki 1/3 klaasi.
· Piparmünt. Laske 1 spl peenestatud lehtedel 1 tund klaasis keevas vees tõmbuda ja jooge päeva jooksul lonkshaaval ära.
· Veiste-südamerohi on asendamatu südame neuroosi, hüpertooniatõve, stenokardia ja klapirikke puhul. Keetke 4 spl ürti 5 minutit ½ liitris vees ja jooge 3 korda päevas enne sööki 1/3 klaasi.
· Käoorvik. Valu leevendamiseks ja südame töö parandamiseks jooge pidevalt käoorviku- ehk aaskannikeseteed.
· Peet. Klapirikke korral valage 100 g riivitud peedile ½ l allika- või kaevuvett ning jooge 3 korda päevas ½ klaasi.
· Leeskputk. Keetke 50 g leeskputkejuuri 10 minutit 1 l vees, laske tund aega tõmbuda ning jooge 4 korda päevas ¼ kl. Keetke iga päev uus tee.
· Vanaaegne retsept. 1 nael (400g) võid, 1 nael sea ploomirasva, 1 nael mett, 1 nael suhkrut, veerand naela kakaopulbrit, 8 munarebu ja 3 kl rõõska koort. Koor, munarebud ja kakao vahustage, või ja rasv sulatage, valage kokku ja keetke tasasel tulel, kuni segu meenutab konsistentsi poolest pannkoogitaignat. Võtke seda 3 korda päevas 1 spl.
· Maikelluke. Laske 1 spl  õitel 1 tund klaasis keevas vees tõmbuda ning jooge 4 korda päevas ¼ klaasi.

Vaata teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate