No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

14. PÕSKKOOPAPÕLETIK

by - neljapäev, veebruar 13, 2014Vahel kestab nohu nädalaid. Ühtlasi hakkab valutama pea ja teile tundub, nagu oleks lauba taga moodustunud suur malmikämp. Sellisest nohust ei saa te lahti lihtsal põhjusel: tegu pole lihtlabase nohu, vaid sinusiidi ehk põskkoopapõletikuga.
Külmetuse või allergiahoo ajal sulguvad põskkoobaste kanalid ning neisse kogunenud lima ja bakterid ei pääse välja. Aktiviseerudes põhjustavad need põletiku, mille tõttu piinlete ligemale kolm nädalat - kolm korda kauem kui tavalise külmetuse puhul. Mõistagi peate sinusiiti esialgu tavaliseks nohuks: on ju mõlemal haigusel ühesugused sümptomid: tekivad kerged külmavärinad, ninasõõrmed hakkavad kipitama, nina on kinni, pea raske ja hääl umbne. Sinusiidil on aga üks kindel tunnus: see ei aja teid aevastama ning ninast tulev eritis on tihe ja kollakas, kuna tavalise külmetuse puhul on see vedel ja värvitu. Sinusiiti vältida on väga raske, aga kui see on juba tekkinud, tuleks seda võimalikult kiiresti ravida. Ilmselt tuleb teil sel juhul läbi teha antibiootikumikuur, ent abiks tulevad ka järgmised nõuanded.
· Käige saunas - kuum leil vähendab põskkoobaste turset.
· Sööge greipi. Neis viljades leidub glutatiooni - antioksüdanti, mis aitab reguleerida põskkoobaste rõhku. Glutatiooni on ka apelsinides, virsikutes, sparglis ja kartulis. Ninatilku kasutage lahjendatult.
· Nuusake korralikult nina, tühjendades vaheldumisi mõlemad sõõrmed. Püüdke teha seda hääletult: tugev löristamine ajab bakterid ainult sügavamale põskkoobastesse.
· Sööge mädarõigast. Kui teile mädarõika maitse ei meeldi, hingake seda lihtsalt sisse.
· Loputage nina soolalahusega. See alandab ninaõõne turset, ehkki selle koostisse ei kuulu veresooni ahendavaid komponente. Lahustage pooles liitris keedetud vees teelusikatäis soola (vee desinfitseerimiseks tuleks seda keeta 10 minutit) ja tõmmake lahust vaheldumisi mõlemasse sõõrmesse.
· Sööge toitu, mis aitab põskkoopaid puhastada: lisage kanapuljongile pool supilusikatäit punast pipart ja pool supilusikatäit kuivatatud küüslaugupulbrit. Pipra ja küüslaugu toimel tulvab veri nina ja põskkoobaste limaskesta ning hingamine muutub kergemaks. Kanaliha sisaldab tsüsteiini - aminohapet, mis vähendab lima teket ja leevendab ninaneelu ärritust.
· Loobuge punasest veinist, sest selles leidub põskkoobast tursumist soodustavaid aineid.
· Masseerige enne uinumist põskkoopaid. Selleks suruge nina poole minuti vältel kahelt poolt pöialdega ja laske siis lahti. Tehke nii mitu korda, sest see lihtne manipulatsioon soodustab vere juurdevoolu ning leevendab valu ja põskkoobastes tekkivat raskustunnet.

Vaata teisi haiguseid - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate