No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

16. KESKKÕRVAPÕLETIK

by - laupäev, veebruar 15, 2014Enamasti kaasneb äge otiit ehk keskkõrvapõletik ülemiste hingamisteede haigustega. Mikroobide toimel keskkõrva limaskest tursub ning võib pakseneda koguni 20-30 korda. Põletikuline protsess haarab ka trummikilet ning seegi pakseneb, mistõttu kõrv hakkab nii öösel kui päeval tugevasti valutama. Tihti lisanduvad sellele veel pea- ja hambavalu ning palavik.
Et haige seisundit kergendada, määrab arst talle kõrvatilku. Soojendavat kompressi, mis vähendab põletikku ja vaigistab valu, võib igaüks endale aga ise teha.
Lõigake viiekordsesse ruudukujulisse (10x10 cm) marlitükki avaus, niisutage seda viinas, pange kõrvapiirkonnale, nii et kõrvalest oleks avausest läbi, laotage peale marlist suurem samasuguse avaga kile või kompressipaber ja vatt ning siduge rätik pähe. Sellist kompressi on soovitav teha ööseks. Päeval aitab hästi kuiv soojus - rätikuga kõrva peale seotud vatt. Sellised abinõud võimaldavad vähendada algavat põletikku ning alandada turset, et mäda saaks välja voolata. Siis kaob valu kohe ja palavik alaneb.
Esimesel kahel päeval tuleb kõrvast vähe eritist, pärastpoole aga juba rohkem. Nii see peabki olema: haige kõrv peab võimalikult kiiresti puhastuma. Et sellele kaasa aidata, puhastage kuulmekäiku 2-3 korda päevas vesinikülihapendis niisutatud marlitükiga (ilma tikuta!) ning tilgutage siis kõrva 2-4 tilka 1% dioksidiinilahust.
Rahvameditsiin soovitab ägeda otiidi puhul järgmisi vahendeid.
· Mündilehtede tõmmis. Hoidke 2 spl lehti nädal aega 200 ml viinas, kurnake ja laske haigesse kõrva iga 3 tunni järel 3-4 tilka.
· Hariliku maavitsa tõmmis või tinktuur. Tõmmise valmistamiseks laske 1 spl droogil tund aega kuumas vees tõmbuda ja pange 2-3 korda päevas kõrva leotisega niisutatud tampoon. Tinktuuri saate, kui lasete 2 spl lehtedel nädal aega 100 ml viinas tõmbuda. Seejärel pange 2 korda päevas kõrva selle vedelikuga niisutatud tampoon.
· Kollase mesika tõmmist valmistatakse ja kasutatakse samamoodi kui eelmises retseptis.

Vaata lisaks teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate