No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

KRIIMUSTUSED JA HAAVAD

by - reede, veebruar 28, 2014

· Lõigake aaloeleht katki, pange lõikekohaga haavale ja siduge kinni. Juba 5-6 tunni pärast hakkab haav kokku kasvama.
· Täitke pudel värskete nõgeselehtedega, valage piiritust peale ja pange kinni korgitult kaheks nädalaks päikese kätte. Niisugusesse tõmmisesse kastetud marli kiirendab haavade paranemist ja kaitseb neid nakkuse eest.
· Segage 100 g oliiviõli, 8 g kollast vaha, 5 g valget vaha, 20 g männivaiku (kampolit) ja 1 spl värsket koorevõid ning soojendage pidevalt segades ja pinnale kogunenud vahtu ära korjates tasasel tulel 10 minutit. Valmis salvi hoidke klaaspurgis ning pange vajaduse korral marliga haavale.
· Laske tasaselt tulel keema 2 osa oliiviõli ja 1 osa puhast mesilasevaha ning pange jahutatud määre purki. Kui olete haava vesinikülihapendiga puhastanud, pange sellele määrdega kokkutehtud side.
· Vanu mädaseid haavu parandab järgmine salv: pange nõusse 1 spl kitse- või lambarasva, 0,5 spl keedusoola ja 1 spl peenestatud sibulat, hõõruge neid hoolikalt ja määrige segu ööpäevaks haavale. Esialgu teeb see valu, kuid kui haav puhastub ja hakkab paranema, läheb valu üle. Salviga kokkutehtud sidet tuleb vahetada iga päev, kuni haav on täiesti puhas.

  Vaata ka teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega         

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate