No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Kuusevõrse-köharohi

by - teisipäev, juuni 16, 2015Praegu on viimane aeg teha sisse head köharohtu kuusevõrsetest.
Juba sajandeid on teatud, et okaspuudes on palju inimorganismile vajalikke aineid ning seetõttu on puude eri osad leidnud ka laialdast kasutamist rahvameditsiinis.
Rohutegu saab loomulikult alguse käiguga metsa. Võrseid on kõige õigem koguda metsast, mis ei ole suurte teede lähedal, ning jälgima peaks, et võrsed oleksid kogutud mitte ainult ühelt puult, vaid natuke siit ja natuke sealt.


Retsept on imelihtne:
Kuusevõrseid ja
suhkurt
Tegemine:
 Pane puhtasse purki vaheldumisi suhkurt ja kuusevõrseid ( mina panin raskuseks ühe kivi, aga ei pea panema, kui ei soovi). Kaaneta.

Kuusevõrsed meega:
Kuusevõrsed
mett

Tegemine: pane puhtasse purki tihkelt täis kuusevõrseid. Kui sul on vedel mesi, siis lihtsalt vala kuusekasvudele peale, kui aga tahkunud mesi, siis sulata mett veidi vesivannis, kuni see muutub venivaks/voolavaks ja saad valada kuusekasvude peale. Kaaneta.
 
Mõned purgitäied kuusevõrseid vaheldumisi suhkruga ja teised meega said jahedasse seisma tõstetud. Tegin kahte varianti, sest meil peres mõned kes mett eriti ei armasta.Nüüd mõned nädalad ootamist, et võrsetest saaksid kõik kasulikud toimeained eralduda. Seejärel ongi tõhus kurgu- ja köhasiirup valmis. Kui soovid võid kasvudega koos tarbida, kui ei siis villi siirup väiksemasse purki ümber ja jäta külmkappi oma õiget aega ootama.
Kui siirupit on valmistatud suuremas koguses, võib seda lisada kohvile või teele – selline jook sobib ülemiste hingamisteede haiguste leevendamiseks. 
 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate