No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Veregrupp ja iseloom

by - teisipäev, detsember 12, 2017


Inimese "loomise" hetkel oli olemas ainult üks veregrupp - O, mis tähendab, et puudusid antikehad. Umbes 20 000 a.ekr toimus Euroopas, Skandinaavias ja ka Austraalias! pisike mutatsioon, mis tõi kaasa A veregrupi - A-antikehade tekkimise vereliblele. Järgmine mutatsioon toimus u 10 000 a.ekr Aasias, kus tekkis veregrupp B - B-antikehadega. Ja alles u 500 aastat tagasi tekkis eelneva kahe segunemisel AB-veregrupp.

Mida iga veregrupp eraldi meile annab?

O-veregrupi inimestel on tugev tervis- neid ähvardavad ainult mao- ja soolehaigused. Seejuures elavat nad teiste veregruppide esindajatest 60 protsenti suurema tõenäosusega vanemaks kui 75 aastat. Põhjus on nende tugevas psüühikas. Kuid siiski ähvardavad O-veregrupi inimesi aga peamiselt kõikvõimalikud põletikud, allergia ja haavandtõbi. O-veregrupi inimesed on tavaliselt liikuva eluviisiga ja nad vajavad pidevat füüsilist koormust. Neile sobib rasvavaba, kuid mitte taimetoit. Nende menüüsse peaks kuuluma üsna palju punast liha, mereande ning puu- ja juurvilja. See-eest vältima peaks nisu- ja maisitooteid, kaunvilju, ka palju piima ja kapsast ei tule kasuks (viimane mõjub kilpnäärmele). Tervise tugevdamiseks soovitatakse juua tomati- ja porgandimahla. O-veregrupi inimesed on energilised, nad peavad pidevalt midagi korraldama. Neil on omadus läbi lüüa, sest nad on head suhtlejad, pealegi on selles veregrupis inimestel tugev tahtejõud. Energia on neil tõesti ammendamatu - keskendudes tööle võivad nad lühikese ajaga ära teha kolm korda rohkem kui mõnigi kolleeg.

A-veregrupi inimestel on kalduvus haigestuda nn. tsivilisatsioonihaigustesse: infarkti, ateroskleroosi, suhkruhaigusesse, neerukivitõppe, kasvajatesse. A-veregrupi inimesed kipuvad end haigeks töötavama . Ja nii ohustavadki neid südame- ja veresoonkonnahaigused ja kasvajad, sageli teeb muret sapp või keskikka jõudes võivad neist saada diabeetikud. A-grupp on taimetoitlaste veri. Tema menüüsse kuuluvad juur- ja puuviljad, herned, oad, soja ja toiduõli. Liha- ja piimatooted tekitavad tema tundlikus seedetraktis raskustunde. Kuigi tegemist on taimetoitlasega, oleks soovitatav menüüst välja jätta oliivid, kapsas, tomatid, apelsinid ja mandariinid. A-veregrupi inimesi peetakse kohusetundlikeks ja püüdlikeks, kes täidavad vastu vaidlemata kõik oma kohustused. Neid võib julgesti nimetada täiuslikeks - kui nad juba üht asja alustavad, viivad nad selle ka võiduka lõpuni. Tänu sellele teevad nad ka kiiresti karjääri. Nende peale võib loota ja nende jah-sõna peale kindel olla. Peresuhetes on A-veregrupi inimesed oma lähedastele truud. Arvatakse isegi, et selle veregrupi omanikud on teistest intelligentsemad.

B-veregrupi omanikud jäävad oma tervise poolest kahe eelnimetaud veregrupi vahepeale ja neil on teistest sagedamini täheldatud suhkruhaigust või kroonilist väsimust. B-grupp ennustab vastupidavat seedetrakti ja tugevat immuunsüsteemi. Jookidest on keelatud apelsini- ja tomatimahl, õlu, kange alkohol, samuti must tee. Selle asemel on soovitatav juua rohelist teed, punast veini, õunasiidrit, kohvi ja greibimahla. Soovitatav on süüa palju rohelist, mune ja väherasvaseid piimatooteid. Piirata tasuks aga maisi, arahhise, tatra ja seesamiseemnete tarvitamist - need aeglustavad ainevahetust ja seedeprotsessi. Kasuks ei tule ka kanaliha, mereannid, tomatid ja kõikvõimalikud vorstikesed. Teraviljadest tasuks eelistada riisi ja nisu. Väga soovitatav on juua rohelist teed.B-veregrupi hulgas domineerivad tundlikud natuurid ja andekad inimesed, kelle välise rahulikkuse taga on peidus tundlik ja haavatav hing. Tegemist on usaldusväärsete kolleegidega, kes tööl nõuavad nii endalt kui ka teistelt. B-veregrupi naised on palju armukadedamad kui mehed.

AB-veregrupi kohta oskavad geneetikud vähe kosta, sest seda tuleb üsna harva ette. AB-veregrupi inimestes peitub kaks hinge, kes püüdlevad harmoonia poole. Paraku põhjustab see sageli tõelisi hingepiinu ja enesesüüdistusi. Kõiki muresid elavad nad läbi iseendas, mis võib sageli põhjendamatu alaväärsustundeni viia.


You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate