No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Millises sõrmes kanda sõrmust?

by - Neljapäev, juuli 11, 2013  


    Millist sõrmust valida? Kui sõrmus valitud, siis millisesse sõrme see panna? Kas tehtud valikul on ka mingeid tähendusi ning kui jah, siis millised? Selles artiklis püüamegi ära tuua vastused neile küsimustele.
Vanasti oli sõrmuse kandmisel erinevates sõrmedes väga kindlad ja traditsionaalsed tähendused. On ju sõrmus oma olemuselt üsnagi maagiline ehe, millega kaasnesid ka kindlad reeglid. Tänapäeval on selles vallas asjad oluliselt muutunud ning väga vähesed inimesed järgivad varasemaid traditsioone (va. abielusõrmus). Tänapäeval on sõrmuse kandmine ühes või teises sõrmes pigem moe ja mugavuse küsimus.
Järgnevalt tulebki jutte traditsionaalsetest ning ka astroloogide seas tuntud aspektidest sõrmuste kandmisel.
Nii sõrmel, kus sõrmust kantakse, sõrmusel endal ning ka sõrmuse kivil on kindlad traditsionaalsed tähendused ning seda võib teatud määral pidada filtriks, mis toob esile inimeses teatud omadused ja väärtused.
Väga oluline kõige selle juures on see, millises sõrmes sõrmus on. Seda võib piisava tähelepanelikkuse korral iga inimene tunda, kuidas sõrmus toob esile ühe või teise omaduse, tugevdab emotsioone või suunab mõtteid.
Astroloogid peavad sõrmuse kandmist ühes või teises sõrmes aga võimaluseks oma iseloomu muutmiseks.

Parem ja vasak käsi

* Vasakukäelistel inimestel tuleks järgmist artikliosa käsitleda vastupidiselt

Sõrmuse kasutamisel on esimeseks oluliseks asjaks see, millisesse kätte sõrmus panna. Siinkohal tuleb arvestada sellega, et vasak käsi on vastuvõtja, parem aga aktiivne käsi. Vasak käsi on yin, parem yang. Pannes sõrmuse vasakusse kätte, muudame kogu oma keha vastuvõtlikumaks kõigele sellele, mis meie ümbritsevas maailmas on toimumas. Sõrmus vasakus käes muudab meid vastuvõtlikumaks ka energiatele, mis meie ümber liiguvad. Seepärast on vasaku käe kasutamine sõrmuse kandmisel hea sellistel juhtudel, kui peaksime kannatama energiavarude nappuse käes. Pannes sõrmuse paremasse kätte suurendame oma loovust, dünaamilisust ja heldust. Parema käe kasutamisel sõrmuse kandmisel suureneb energiavarude kulu. Samas ei tasu sellest koheselt järeldada, et paremas käes sõrmuse kandmine on mõttetu, kuna energiakulu oleks suur. Oluline on inimese juures tasakaal, mistõttu on nii energiavarude kogumine kui ka nende kulu erinevate ideede ja plaanide teostamisel hädavajalikud.

Sõrmede esindatavad väärtused
Iga sõrm esindab mingeid väärtusi, mis iseenesest on kõik positiivsed, kuid liialduste või ekstreemsuste korral võivad osutuda negatiivseteks. Jupiteri ambitsioonikus ja enesekindlus võib muutuda uhkuseks ja ahnuseks. Merkuuri intuitiivsus ja kiire mõtlemine võib muutuda tõrksuseks inimsuhetes. Iga sõrme väärtustel on niisiis olemas nii positiivsed kui negatiivsed küljed, mistõttu tuleb nendega arvestada sõrmuse kandmisel. Need aspektid ei pruugi küll koheselt märgatavad olla, kuid pikemas perspektiivis võib neil olla vägagi oluline mõju.

Inimese viis sõrme

Jupiter (nimetissõrm)

Enesekindlus, ambitsioonikus, juhiomadused, otsustusvõime.
Nimetissõrm on seotud kogu välise maailmaga, mis on meie ümber. Ka puudutab see suhteid teiste inimestega ning tasakaalu soovi oma elus. Sõrmus nimetissõrmes toob esile meie juhiomadused, otsustusvõime, ambitsioonikuse ning enesekindluse. Jupiteri iseloom on seotud sisemise tugevusega ja tahtejõuga, mistõttu kannavad selles sõrmes sõrmust tavaliselt ettevõtete juhid või riigitegelased. Selles sõrmes kantav sõrmus suurendab ka võimekust rahaasjadega tegelemisel ning edu saavutamist tervikuna.
Armuasjades tähendab nimetissõrmes olev sõrmus seda, et inimene on vallaline ning otsib oma ellu võimalusi abiellumiseks.

Saturn (keskmine sõrm)

Tasakaal, õigel ja valel vahel vahet tegemine, seaduskuulekus, tõe otsing, kombekus, eneseanalüüs, salalikkus.
Saturni kutsutakse tasakaalu märgiks. See näitab, et inimene on rahumeelne, analüüsivõimeline ning otsuste tegemise eel kaalub kõiki poolt ja vastuargumente. Õiglustunnetus on olulisel kohal ning see määrab ära igapäevases elus tehtavate otsuste suuna. Sõrmuse kandmine selles sõrmes tähendab seda, et inimene on enesevaatluslik, mistõttu suudab see inimene ennast suurematest probleemidest eemale hoida. See inimene kipub oma olema oma probleemidega tihtilugu üksi, kuna eelistab neid ise lahendada ning abi nii kergelt paluma ei lähe.
Armuasjades tähendab sõrmuse kandmine keskmises sõrmes armumise algust.

Apollo (kolmas / sõrmuse sõrm)

Apollot kutsutakse "sõrmuste sõrmuseks" väga mõjuval põhjusel. Selles sõrmes kantav sõrmus toob inimeses esile kõik positiivsed väärtused. Apollo esindab eelkõige loovust, mistõttu on selles sõrmes sõrmuse kandmine eriti positiivsete mõjudega nendele inimestele, kelle jaoks on oluline eneseväljendus, kunst ja loovus. Apollo energia parandab eneseväljenduse oskust ning annab erilise tõuke armastuse ja ilu valdkonnas.
Juba ammustest aegadest on selles sõrmes kantud abielusõrmust. Seotud on see sõrmus südamega, mistõttu võib seda seostada ka tõotuste andmisega. Sõrmus selles sõrmes aitab paremini hoida kontrolli all ka oma emotsioone. Öeldakse ju seda, et kui abielusõrmus sõrmes, muutub inimene rahulikumaks ja vaoshoitumaks.

Merkuur (väike sõrm)

Merkuur esindab suhtlemise energiat. Piltlikult öeldes on Merkuur nii vastuvõtja kui saatja rollis. See tähendab suhtlemist igas mõttes, mitte ainult verbaalset. Sõrmuse kandmine väikeses sõrmes muudab inimese vastuvõtlikuks ja intuitiivseks. See võimaldab osa saada mitmesugusest väärtuslikust informatsioonist ja andmetest. See muudab inimese oluliselt intelligentsemaks. Samas ei hoia see inimene informatsiooni mitte ainult enda teada, vaid on valmis seda alati teistega jagama.
Armuasju silmas pidades näitab sõrmus väikeses sõrmes seda, et inimene on avatud ahvatlusteks. Lisaks annab sõrmus väikeses sõrmes märku sellest, et inimene on vallaline.

Pöial

Pöial on ainuke sõrmedes, millel ei ole Kreeka jumala järgi nime antud. Samas ei tähenda see seda, et pöial oleks mingilgi moel vähetähtis. Pöial esindab tahtejõudu. Selles sõrmes kantav sõrmus toob inimese ellu kaasa mitmesuguseid muutusi ja arenguid, kuid need kipuvad kestma ja kasu tooma ainult siis, kui sõrmust sõrmes kantakse. Seepärast tasuks pöidlasse sõrmuse panemisel olla ettevaatlik. Sõrmuse kandmine pöidlal pole just eriti tavapärane. Samas kui mõnda sellist inimest kuskil märgata, siis näitab see seda, et inimene on tahtejõuline ja kindlalt edu suunas liikuv.
Armuasju silmas pidades võib pöidlas kantav sõrmus tähendada seda, et inimene on kaaslase otsinguil.

Sõrmuste tähendused erinevates sõrmedes


Näpp

Väärtused

Soovitavad kivid
Jupiter (nimetissõrm)Juhtimisomadused, otsustusvõime, enesehinnang, ambitsioonid, võimujanu, rahaAmetüst, lasuriit, sinine topaas
Saturn (keskmine sõrm)Vastutustundlikkus, õiglustunnetus, õigel ja valel vahet tegemise oskus, eneseanalüüsKvarts, korall. Kõik muud kivid, mis tunduvad kandjale pehmete ja rahustavatena.
Apollo (kolmas / sõrmuse sõrm)Armastust ilu vastu, loovus, eneseväljendusoskus, häid suhteid teiste inimestegaNefriit, türkiis, kuukivi, ametüst
Merkuur (väike sõrm)Intuitsioon, suhtlemisoskused, intelligentsusMerevaik, kuukivi, tsitriin
PöialTahtejõud, universaalsus, isikupära, eneseteostamineGranaat, karneool, rubiin

You May Also Like

1 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate