Vabane ohtlikust kõhurasvast .
Meditsiiniliselt on tõestatud, et kõhu peale kogunev rasv on ohtlik, kuna see asub lähedal meie tähtsatele siseorganitele. Kõhurasv on aktiivse iseloomuga, see tungib sisse veresoontesse, mõjutades seeläbi negatiivselt nii vere rasvade sisaldust kui maksa.
Rasvumine suurendab drastiliselt ka vähki haigestumise riski, naistel on eelkõige oht haigestuda emakakaelavähki. Ülekaalulisel naisel on risk kolm korda suurem kui normaalkaalulisel naisel. Klimakteeriumi läbinud naistel suurendab ülekaal ka rinnavähi riski. Ülekaalu korral on suurenenud risk haigestuda ka teistesse vähivormidesse. Parimaks viisiks vähki haigestumist vältida on hoida end kogu elu normaalkaalus.
Kõhurasva on võimalik kõige lihtsamini mõõta tavalise mõõdulindiga. Naiste puhul on kriitiliseks vööümbermõõduks 80, kuid kui vööümbermõõt on suurem kui 88 cm, suureneb risk tervisele hüppeliselt. Meeste vastavad mõõdud on 94 ja 102 cm.
Siit sulle 10 nippi, kuidas vabaneda kõhurasvast ning vältida selle teket:
1. Toitu puhtast toorainest valmistatud toidust — söö seda, mis sisaldab palju toitaineid, vitamiine, mineraale ja antioksüdante. Ära tarbi valget suhkrut, pool- ja täisfabrikaate ning kiireid süsivesikuid nagu sai ja makaronid. Eelista selle asemel puhtaid tooraineid ja valmista ise toit. Söö regulaarselt.
2. Treeni — Vastupidavustreening mõjub hästi kõhurasvale. Tee lisaks juurde jõutrenni ning treeni ka oma seesmisi kõhulihaseid.
3. Maga korralikult — hea uni avaldab mõju ka vööümbermõõdule. Unepuudus võib tekitada punnkõhu ning põhjustada kõhurasva teket. Maga iga öö kindlasti 7-9 tundi. Mine magama umbes kell 22, sest tund enne keskööd on kõhurasvast vabanemise osas eriti oluline.
4. Joo piisavalt vett — väldi karastusjooke ning alkoholi. Proovi juu vett enne igat söögikorda, mitte söögi ajal või kohe pärast, et parandada toidu seedimist.
5. Hingamine korda — õige hingamine, millest võtab osa ka kõht, muudab su erksamaks ja paneb ka kõhu korralikult tööle. Lisaks aitab vabaneda ülekilodest.
6. Suurenda rohelise tarbimist — rohelised lehtköögiviljad on klorofülli täis, puhastavad keha ning tugevdavad organismi. Joo rohelistest köögiviljadest tehtud smuutit ja mahla iga päev.
7. Vali õiged rasvhapped — ära hoia rasva pealt kokku. Meie keha vajab kasulikke rasvhappeid, et ta suudaks põletada rasva. Heaks allikaks on oliivõli, avokado, rasvane kala ning pähklid.
8. Harmooniline söömine — näri toitu korralikult ning märka, et seedimine on kohe parem. Ära ahmi sööki, sest see ei aita kaasa korralikule seedimisele.
9. Tugevda end mentaalselt — oled stressis ja rahutu? Sellisel juhul aitad oma kõhtu kui taastud ning tegeled personaalse arenguga. Stress on meie kõhu suurim vaenlane.
10. Väldi nisujahu ja piima — eemalda oma toidust söögid, mis sisaldavad nisujahu ja piima kui sul on kõhuga probleeme. Paljud märkavad positiivset mõju ka siis kui gluteeni- ega laktoositalumatust ei ole diagnoositud.
Allikas: Expressen.se ja kaaluabi.ee
0 comments
Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.