No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

FengShui talismanid ja nende tähendused.

by - esmaspäev, aprill 07, 2014


Iidse Feng Shui teaduse eesmärk on – muuta Teie elu, tuua suhetesse harmoonia, tuua Teie majja ja suguvõssa õitsengut ja edu. Feng Shui amuletid tõmbavad ligi eduenergiat ning kaitsevad ja hoiavad ebaõnne eest. Loomulikult, ainuüksi amulettide abil ei muuda Te oma korteri, maja ja kontori Feng Shuid, kuid nende abil tõmbate ligi palju head energiat ja häid inimesi, kes võivad muuta Teie elu paremuse poole. Talismanide abil saate Te väljendada oma püüdlusi.


Mündiga kolmejalgne konn
Suure õnne ja finantsedu sümbol. Jõukusekonna on kõige parem paigutada elamu välisukse ette selliselt, et jääks mulje nagu hüppaks ta majja. Samuti võite iga toa kagusektorisse panna ühe konna, aktiviseerides sellega rikkusetsooni. Arvatakse, et konn kardab kõrgust ning sellepärast ei soovitata neid panna kõrgetele riiulitele. Hiinlased armastavad seda talismani väga ja kasutavad seda üsna laialdaselt.Hobused
Hobuse kujukest peetakse kuulsuse- ja karjääritsooni jaoks klassikaliseks talismaniks. Eriti hea on kõrgusesse sööstev hobune. Toa lõunasektoris hakkab hobuse kujuke aktiviseerima kuulsust, kehastades vastupidavust, hoogsust, head mainet, samuti on ta kustumatu optimismi sümboliks. Hobune toob endaga kaasa muutuste tuuli ja soodsaid pöördeid elus.Fööniksid
Fööniksit peetakse Hiinas maagiliseks olendiks, kes on kõikide tiivuliste kaitsja. Fööniksil on niivõrd võimas energia, et võib tulest ja tuhast üles tõusta ning olla üle kõige kohutavamatest olukordadest. Fööniksi kujuke aktiviseerib väga tõhusalt õitsengu, kuulsuse ja edu energiat. Tema kujukest soovitatakse paigutada lõunasektorisse.

Küllusekarikas
Traditsiooniliselt peetakse küllusekarikat Feng Shuis heaolu ja majesteetlikkuse sümboliks. Seda soovitatakse paigutada kagusektorisse oma materiaalse heaolu kindlustamiseks ja sissetulekute suurendamiseks. Kullakangikujulist laegast soovitatakse täita väärismetallist või -kividest valmistatud ehetega. Feng Shuis on Küllusekarikas kõige tõhusamaks vahendiks materiaalse heaolu saavutamisel. Kuid antud sümbolit on kasutanud ka teised rahvad: meenutagem maharadžade paleesid, kus pilgeni täidetud puuviljavaagnate kohustuslik olemasolu oli esimeseks märgiks sellest, et antud koha heaks kaaslasteks on heaolu ja  edu.Elevandid
Hiinas arvatakse, et elevant tõmbab õnne ligi. Elevandi kuju soovitatakse panna aknalauale, siis hakkab ta akna kaudu tänavalt õnne majja tooma. Heaks sümboliks peetakse ülestõstetud londiga elevanti.
Mandariinpardid
Mandariinpardid on klassikaline truuduse ja lahutamatuse talisman. Just paariskujukesed omavad mõjujõudu ning armastusetsooni aktiveerimiseks tuleb need panna toa kagusektorisse.
Purskkaevud

Feng Shuis on purskkaevud suurepärased puhta tsi-eluenergia allikaks! Meenutagem, et ''Feng Shui'' tähendab hiina keeles ''vesi ja tuul''. Just voolav vesi kehastab kustumatut elujõudu. Dekoratiivseid toapurskkaevusid on kombeks panna ruumi idasektorisse, isikliku arengu tsooni või siis kagusektorisse, jõukusetsooni.
Rahapuud
Rahapuu, mille okstel kasvavad hiina kuldmündid, meelitab majja rahavoogusid ja soodsat energiat, mis stimuleerivad teie sissetulekute kasvu. Rahapuu sümboliseerib õitsengut ja jõukust ning samuti finantsedu. Rahapuud soovitatakse paigutada kagusektorisse, jõukusetsooni.
Vääriskividega puud
Puu, millel kasvavad poolvääriskivid, peetakse Õnnepuuks. Õnnepuu on õitsengu, jõukuse ja rahalise heaolu sümboliks. Selle puu idasektorisse paigutamine soodustab head tervist, plaanide kiiret teostumist ja uute projektide realiseerumist.
Puuviljapuud
Virsikuviljadega puid peetakse tervise ja pikaealisuse klassikaliseks talismaniks. Sellist puud on kõige parem paigutada ruumi idasektorisse või tsentrisse, samuti ka sinna, kuhu tavaliselt koguneb kogu pere. Mandariiniviljadega puu sümboliseerib noorust ja suhete kirglikkust. Mandariinipuu aktiviseerib suurepäraselt kagusektori armastusetsooni. Samuti on puuviljapuud suurepärased jõukuse ja külluse sümbolid.


Draakon
Tarkuse pärlitera käppade vahel hoidev draakon kehastab täielikku harmooniat, suursugusust ja tarkust. Feng Shuis peetakse seda üheks võimsamaks sümboliks. Just draakon sünnitab oma hingamisega eluloovat tsi-energiat, mis annab kõigele elavale elu. Draakon sümboliseerib võimsust, arukust ja headust ning toob ärisse edu. Hiinas peetakse pärliga draakonit imperaatori sümboliks, tema jumalikuks kaitsjaks. Draakoni kuju soovitatakse panna idasektorisse. Kuid teda ei tohiks panna perekonnapea silmadest kõrgemale, vastasel korral võib draakon hakata majas domineerima.

Laev
See on suurepärane, äriasjades edu tagav talisman. See sümbol tekkis sellal, kui purjelaev assotsieerus kauba ja raha saabumisega. Laev on võimas äriedu, õitsengu ja rahalise külluse sümbol. Vastavalt sellele tähendab see talisman sümboolselt edu ''saabumist''. Purjeka soetamisel pöörake tähelepanu asjaolule, et laeva purjed oleksid üles tõstetud ja tuulest pingul, mis tähendab pärituult ja asjade head käiku. Sest nagu te kõik teate, on tuul Feng Shuis alati soodne märk. Veenduge samuti selles, et teie purjekas ei oleks mõne tuntud ja traagiliselt hukkunud aluse prototüüp. Kui purjekas on välja valitud, siis lossige see kuldmüntidega, nii Hiina kui ka teiste riikide omadega, ning ka nende jõukuse sümbolitega, millest oli ülalpool juttu: kullatükkidega, kullavärvi kivikestega, briljantidega, kullast toodetega ning mitmesuguste ehete ja vääriskividega. Pange purjekas välisukse või akna lähedale. Talismani efektiivseks tööks on vaja, et purjeka nina oleks suunatud maja poole, s.t. et ta ''saabub''. Kuid jälgige samuti seda, et purjeka nina ei oleks suunatud majast välja välisukse või akna poole, vastasel juhul ujub kogu varandus, mida ta endaga kaasas kannab, teist mööda. Jõukuselaev sobib suurepäraselt mitte ainult majja, vaid ka büroosse.

Kalad
Väga populaarne Feng Shui talisman. Kuldkalake sobib väga hästi jõukusetsooni ja sümboliseerib edu finantsasjades. Samuti sobivad kalakese kujud suurepäraselt põhjasektori karjääritsooni aktiviseerimiseks, sest kala on põhjaelement.
Tähetargad
Igaüks kolmest tähetargast on suurepärane kodukolde sümbol, mis kaitseb maja ja perekonda, mis toob õnne, pikaealisust, tervist ja õitsengut. Loomulikult on kõigi kolme tähetarga Fu, Lu ja Shu koostoime efektiivsem, kuid neid võib paigutada ka üksikult. Hiina tähetarkade kujukesi soovitatakse paigutada idasektori tervisetsooni või kogu pere kogunemiskohta. Fu-sini nimeline tähetark kehastab õnne, sümboliseerib suurt rahalist edu ja heaolu. Tähetark Lu-sin sümboliseerib perekondlikku autoriteeti, samuti pöördutakse tema poole siis, kui soovitakse perekonnale järeltulijat kinkida. Shou-sin on pikaealisuse ja tervise jumal, keda kujutatakse peaaegu alati koos kahe pikaealisuse sümboli – hirve ja virsikuga. Shou kujukest esitletakse sageli meestele kui meheliku jõu igavest allikat.

Õnnelik budda
Hotteid (või naervat Buddhat) peetakse üheks kõige tuntumaks õnne ja jõukuse jumalaks. Ta aitab teostada kõige palavamaid soove ja kehastab heaolu, lusti, suhtlemist ja muretust. Hiina keeles tähendab Hottei ''lõuendist kotti''. Muuseas, Hottei prototüüp on maha kirjutatud reaalse isiku pealt, kes elas Hiinas X sajandi lõpul. Tol ajal liikus külast külla palvehelmete ja suure lõuendist kotiga Tsi Tsi nimeline munk, ja kõikjal, kus see munk peatus, tuli inimeste juurde edu, tervis ja heaolu. Küsimuse peale, mis tal kotis on, vastas ta: ''Mul on seal terve maailm!''. Hottei kuju sobib suurepäraselt kagusektori jõukusetsooni aktiveerimiseks.

Kilpkonn
Taevase soosingu ja kaitse sümbol. Kõige parem on kilpkonna kujukesega aktiveerida põhjasektorit, sest selle valitsejaks peetakse vett. Heaks talismaniks on üksik kilpkonn, sest põhjasektori number on üks. Eriti häid tulemusi võib saada kilpkonna veega anumasse pannes. Kuid pidage meeles, et magamistoas ei ole veetalismanid lubatud. Magamistoas olevad veesümbolid lõhuvad romantilise suhte.

Lõvi
Feng Shuis peetakse lõvi tugevaks sümboliks, mis neutraliseerib väljastpoolt tuleva negatiivse mõju. Tavaliselt pannakse lõvikuju välisukse või akna ette siis, kui selle vastas asub ebasoodsa toimega hoone või ehitis (tee, torud, tänavalatern, suur üksik puu jmt.). Kui ruumis on purustava energiaga koht, siis võib sinna asetada lõvikuju, mis nõrgendab selle paiga negatiivset toimet. Peale selle tugevdab lõvi juhi või perekonnapea autoriteeti.


Mündid
Hiina mündid on kaetud hireoglüüfidega, nad on ümmargused ja neil on keskel nelinurk ava. Feng Shuis kasutatakse neid kõikjal. Väga efektiivne on siduda kolm münti punase äärepaelaga kokku, hireoglüüfid ülespoole, ja panna need siis jõukusesektorisse, samuti nendesse kohtadesse, mis on finantsidega seotud. Paljud edukad ärimehed ei varja, et kasutavad hiina münte oma finantsedu suurendamiseks, pannes neid sellel eesmärgil välisukse mati alla. Heaks Feng Shuiks ehitatava äärelinna maja jaoks on hiina mündid, mis on kaevatud maja juurde viiva tee alla.

Kotkad
Taevas uhkelt hõljuv kotkas on üks paremaid kujutisi kuulsusesektori jaoks. Kui teil on suured ambitsioonid ja teil on vaja väga võimsalt aktiviseerida lõunasektorit, siis soovitatakse sinna panna kotka kujuke – see kindlustab teie head mainet, teie tööd ja tegemised toovad teile au ja kuulsust

Pi Jao
Pi Jaod kasutatakse jõukuseallika tugevdamiseks ja sissetulekute suurendamiseks. Pi Jaod armastavad väga oma peremehi, on neile kuulekad ja väga truud. Pi Jaod peetakse üheks vähestest loomadest, kes on võimeline taltsutama 2007. aastal läänesektoris asuvat aastavürsti. Kui te tegelete äriga, siis kahtlemata sobib Pi Jao teie talismaniks, sest pärimuse kohaselt on tal tohutu isu. Pi Jao tuleks panna sellisesse kohta, kus ta asub perekonnapea silmadest madalamal, samuti tuleks hoiduda tema paigutamisest magamistuppa. Kui te jätate maja sageli ilma järelvalveta ja reisite kaugele, siis tuleks Pi Jao panna välisukse kõrvale või esikusse.

Lehvik
On mitte ainult väga kaunis interjöörielement, vaid ka tugev Feng Shui vahend, mis aitab toime tulla esileulatuvate nurkade, teravate esemete ja muude teie maja konstruktsioonilistest iseärasustest põhjustatud negatiivse energia toimega. Lehvik hajutab suurepäraselt energiat, muundades selle positiivseks.

Unenägude püüdjad
Unenägude lõks riputatakse valmistehtud voodi kohale või siis selle lähedusse ning see soodustab rahulikku ja sügavat und ning häid unenägusid. Seda seadeldist pandi esmakordselt tähele mitu sajandit tagasi Põhja-Ameerika indiaanlaste juures. Tark rahvas leidis loodusega vastastikuse mõistmise mediteerides ja seda põhjalikult tundma õppides. Unenägude püüdmiseks leiutasid indiaanlased nahast nööridest põimitud ämblikuvõrgu. Nende arvates ei lasknud võrk teadvuses kaost tekitavaid kurje vaime läbi ja päästis neid sellega õudusunenägude eest.
Fu koerakesed
Maja heaolu kaitsmise sümbol. Nad kehastavad vaprust, omakasupüüdmatust ja õiglust. Fu koerad on sobivad just paaris, sest nad ühendavad Yin ja Yang energiate harmoonia. Nende koerte kujukesi soovitatakse panna välisukse vastu või jõukusetsooni. Sellisel juhul teenivad nad perekonda selle heaolu ja suhete stabiilsuse nimel, ning samuti kaitsevad pereliikmeid hädade ja õnnetuste eest.
Laternad
Punased hiina laternad on väga efektiivne armastusetsooni talisman. Hiina laternaid on kombeks riputada paaris, sest paarisesemed on iseenesest tugevad armastuse- ja abielutsooni aktivisaatorid ning laternate punane värv ainult tugevdab nende toimet.Pudelkõrvitsad
Pudelkõrvits või Hu-lu on idasektrori tervisetsoonis tugev talisman. Pudelkõrvitsat soovitatakse panna haige inimese peatsisse või voodi kohale. Peale inimese tervenemist tuleb see hoolikalt voolava vee all puhtaks pesta, ära kuivatada ja seejärel panna selle kõrvale põlema suur küünal. Peale selle harmoniseerib pudelkõrvits veel laste ja täiskasvanute vahelisi ning teineteise suhtes külmaks jäänud abikaasade vahelisi suhteid.
  

Rahaperemees
Rahaperemees ehk Chen Loban on Hiinas üks auväärsemaid sümboleid, rahahoidja. Rahaperemees tuleb panna sinna, kus te hoiate tavaliselt oma sääste, siis ei pudene raha läbi teie sõrmede, vaid vastupidi, raha jääb alles ja selle hulk mitmekordistub. Arvatakse, et Rahaperemehe kuju tuleb edasi pärandada, et koos temaga tuleks järglaste juurde ka finantsedu.


Lootose õis
Imperaatorite ajal kuulus lootoseõis kuningavõimu juurde ning Hiinas peeti seda pühaks taimeks. Lootoseõie ehitus sümboliseerib naiseliku ja meheliku alge vastastikust mõju, aga samuti elu, neitsilikkust, üksmeelt ja puhtust. Toa keskele pandud kristalllootos täidab pereliikmed suurepärase tervisega. Karjääri edendamiseks soovitatakse see panna lõunasektori kuulsusetsooni. Selle läbipaistvad kroonlehed lasevad endast läbi negatiivset tsi-energiat, muundades selle positiivseks ja seda ühtlaselt kogu ruumis laiali jaotades.

Palvehelmed
See on pärlitest kaelakee, mida sõrmitsetakse palvete või mantrate kordamise ajal. Palvehelmeid kasutatakse väljaöeldud mantrate üle arvepidamiseks ja mõistuse rahustamiseks. Palvehelmeid sõrmitsev inimene tugevdab oma hinge ning muutub ka tasakaalukamaks.


 Yin ja Yang -Tervisekuulid
Hiina tervisekuulikesi kasutatakse inimese kehas Yin ja Yang energia harmooniliseks tasakaalustamiseks. Teatud kehapiirkondade sihikindel tervisekuulikestega stimuleerimine mõjutab positiivselt kõiki kehatsoone. Mööda peopesa kulgeb kolm Yin meridiaani (südame, vereringe ja kopsude meridiaanid) ja kolm Yang meridiaani (peen- ja jämesoole meridiaanid), mis on omavahel ühendatud teiste kehaorganite ja ajuga. Hiina tervisekuulikesi peopesas keerutades stimuleerime me samas paljusid akupunktuuripunkte. Kuulikeste kiire keerutamine kellaosuti suunas suurendab Yang energiat, samas kui aeglane keerutamine kellaosuti liikumisele vastassuunas, suurendab Yin energiat. Tervisekuulikeste keerutamise ajal kostuval helil on rahustav ja samal ajal stimuleeriv toime. Sõltumata sellest, kas te tegelete kuulikestega oma lõbuks või ravieesmärgil, mõjuvad sellised regulaarsed treeningud teie tervisele soodsalt.


Tuulekellad
Tuulemuusika kaitseb ebasoodsate tsi-energiavoogude eest, hajutades need läbi oma torukeste ja muutes selle puhtaks ning tervendavaks. Tuulemuusika abil täitub ruum jõu ja harmooniaga, selle mahe heli meenutab aga puhtust ja tarkust.


 
Küünlajalad
Küünlajalad ei ole mitte ainult interjööri kaunistavateks dekoratiivelementideks, vaid kannavad endas ka tuleenergiat. Ükskõik millise Feng Shui tsooni parandamiseks tuleb küünlajalas kasvõi vahel harva süüdata küünal. Kaunis küünlajalas põleva küünla soe valgus hajub pehmelt ruumis, meelitades soodsalt mõjuvat tsi-energiat teie majja.
Rahümbrikud/kotikesed
Isegi sümboolse rahasumma hoidmine punases (kuldse kirjaga/tikandiga) rahaümbrikes on märk olemasoleva kapitali suurenemisest. Kuid kunagi ei tohi koguda raha ''mustadeks päevadeks'', muid need saabuvadki kindlasti. Koguge raha ainult millegi meeldiva jaoks (reisimiseks, sisseostude tegemiseks, õnnelikuks eluks).


Taevavalvurid
Kaitsevad inimest nii füüsiliselt kui vaimselt. Valvurite kujukesed hoiavad teie maja kutsumata külaliste ja halbade kavatsustega inimeste eest, kaitsevad teie materiaalset heaolu ja vabastavad teie maja kuulujuttudest ning kõrvaliste isikute negatiivsest energiast. Paljud ettevõtjad hoiavad tähtsate äriläbirääkimiste ajal sõdalase kuju käe all. Hiinas suhtutakse taevavalvuritesse suure lugupidamise ja austusega, kuna nad kehastavad mehisust ja ustavust oma imperaatorile. Hiinas arvataks, et valvurite metsik välimus võib kohutada isegi röövlit ja tundetut viirastust.


Ganesha
Peetakse tarkusejumalaks ja takistuste eemaldajaks. Ta on äriedu soosijaks ja võimsaks sümboliks, samuti kaubanduse ja reisimise kaitsjaks, kes aitab saavutada autoriteeti ja mõjuvõimu. Ganeša kujukest on kõige õigem paigutada loodesektori abistajatetsooni. Samuti võib panna tema kuju töölauale. Sellisel juhul aitab ta suurendada teie sissetulekuid ja stimuleerib tööalaseid saavutusi.
Kristallid
Kristallid on suurepärased armastuse ja rikkuse sümbolid. Väikesed kristallid lasevad endast läbi negatiivset tsi-energiat, muutes selle positiivseks ja jaotades selle kogu ruumis ühtlaselt.

Kasutatud allikaid - internet ja coffee 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate