No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Patune juustukook virsikutega

by - neljapäev, august 10, 2017


See kook on nii patuselt hea, et seda võikski sööma jääda! Selle koogi valmistamiseks pole vaja isegi aega kulutada küpsetamisele.

Ilma küpsetamata juustukook virsikutega

Koostis:

Juubeli küpsiseid – 200gr

Või – 100gr

Kohupiim – 400gr

Rõõskkoor 30% - 200ml

Toorjuustu - 100 gr

Suhkur – 100gr

Želatiin – 30gr

Virsikud – 2 purki

Vanilje


Valmistamine

Teha seda juustukooki on parem lahtikäivas vormis, kuna tavalisest ei saa te seda kätte, aga lõigata vormikujulist jahtunud juustukooki on loomulikult suur rõõm.
Esiteks on vaja lahustada 15gr želatiini pakil näidatud vees ja jätta see paisuma 30 minutiks Ühe purgi virsikutelt valada ära siirup ja lahustada selles siirupis ülejäänud želatiin. 
Küpsised purustada ja võiga hästi segada. Panna see vormi, suruge põhja laiali ning suruge hästi tihedaks. Pange see seniks külmakappi kuni me tegeleme juustukoogi kohupiima osaga. 
1 nõus olev želatiin segage hästi, et see ei kleepuks enam lusika ega nõu külge ja pange tulele. Kuumutada, kuid ärge laske keema, segage kuni želatiini täieliku lahustumiseni. Laske sellel jahtuda kuni saavutab toatemperatuuri. 
Vahustage koor, suhkur ja näpuotsatäis vaniljet, kuni suhkur on lahustunud ja segu omandab ühtlase vahuse tekstuuri.Lisage seejärel kohupiim ja toorjuust sinna juurde. Lõpuks segada jahtunud želatiin kohupiima kreemi sisse. 
Valage kohupiimakreem vormi ja pange juustukook külmkappi 1–2 tunniks tarretuma. 
Kuumutage siirup kus sees on želatiin, segage kuni lahustumiseni, seda keema laskmata. Eemaldage tulelt ja laske jahtuda. 
Lõigake virsikud sektoriteks ja pange need nüüdseks juba jahtunud juustukoogile. Valage ettevaatlikult juustukoogile järelejäänud želatiin siirupiga ja pange see nüüd uuesti külmkappi veel 2 – 3 tunniks seisma. 

Head isu!

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate