No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vitamiin B12 puudus – paljude haiguste põhjustaja!

by - laupäev, august 19, 2017Vitamiine on inimese organismi jaoks väga vajalikud. Ükskõik milliste vitamiinide puudus viib probleemideni tervisega, seepärast on hädavajalik kontrollida vitamiinide taset organismis. Vitamiin B12 kujutab endast ühte kõige väärtuslikemate vitamiinide gruppi, mis on inimestele vajalik, ent selle vitamiini puudus võib viia tõsiste tervise probleemideni.

Saage teada kui vajalik on vitamiin B12 teie tervise jaoks:

Vajalik terve südame jaoks! Vitamiin B12 vastutab homotsüsteiini taseme eest veres. See on üks levinumaid südame probleemide vallandajaid. Just seepärast ongi nii hädavajalik B12 vitamiinide olemasolu meie terve südame jaoks.

Kaitseb närvide kahjustuste eest

Vitamiin B12 võimaldab organismil toota rohkem müeliini, mis on närvide peamiseks komponendiks, mis kaitseb organismi terviseriskide eest. Sellisel moel vähenevad märkimisväärselt närvikahjustused ja organism on võimeline normaalselt funktsioneerima.

Tugevdab luid

Erinevate uuringute kohaselt inimestel, kellel puudub organismis vitamiin B12 kannatavad tihti osteoporoosi käes. Selleks, et ennetada osteoporoosi tekkimist tuleb kindlustada optimaalne vitamiini B12 sisaldus enda organismis.

Suurendab organismi energiat

Vitamiin B12 suurendab energiat, mis ringleb läbi keha. Seega selleks, et aidata teie organismi ainevahetusel muuta süsivesikud energiaks, tuleb veenduda, et te tarvitate piisavas koguses toiduaineid mis sisaldavad B12 vitamiini.

Mis juhtub, kui teie organismis puudub B12 vitamiin:


Aneemia

Kui teie organismis pole piisav B12 vitamiini sisaldus, siis rakud mis viivad hapnikku teie organitesse, ei ole suutelised tegema oma tööd.

Jalgade ja käte tuimus

Madal hapniku tase kehas – see on peamine põhjus madalast B12 vitamiini tasemest, jalad ja käed muutuvad jäigaks ja teil võib tekkida tõsine tuimus.

Väsimus

Väsimus tekib, kui organism ei saa piisaval hulgal B12 vitamiini, mis võib endaga kaasa tuua unisuse ja jõu kadumise. Mitte iga unisuse põhjus pole seotud B12 vitamiini puudulikkusega, kuid kui seda juhtub tihti siis on see kindlasti sümptomiks.

Keele põletik ja turse

Uskuge või mitte, kuid B12 vitamiini puudus võib viia teie keele tursumiseni ja põletikuni. See toob endaga kaasa maitsemeele kaotuse ja te tunnete toidul mis on tegelikult normaalse maitsega imelikku maitset.

Kuidas saada toiduainetest vitamiin B12: 


  • Munad – odavad, taskukohased ja tervislikud, munad on rikkad vitamiin B12 osas ja neid võib tarvitada erinevat moodi. 
  • Molluskid – peale selle, et need on rikkad kaaliumi poolest on molluskites ka suur B12 vitamiini ja raua sisaldus. 
  • Veiseliha – selles lihas leidub B12 ja A vitamiine. Lahja veiseliha on suurepärane valik selleks, et saada vitamiin B12, eriti on rikas selle poolest maks. 
  • Kalkuni liha – see sort liha on rohkem kui kasulik organismile. See sisaldab suurel hulgal B12 vitamiini ja ühest kalkuniliha portsionist saad umbes 48,2mg B12 vitamiini.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate