No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Redis rõdule kasvama!

by - esmaspäev, august 21, 2017


Kuigi kevad on möödas, võib redist edukalt nii kasvuhoones, kui rõdul lillekastis kasvatada!

Kasvatamine pole sugugi keeruline!

Varajaste redise sortide kasvuaeg külvist kuni juurvilja valmimiseni on 20-40 päeva. Seega saab külvatud seemnetest redisesaagi väga ruttu kätte.

Optimaalne idanemis ja kasvutemperatuur redisele on 10-15 kraadi. Kiire kasvu tõttu on redis niiskusetundlik ja tahab palju kastmist. Kuivas mullas jääb redis väikeseks, muutub tihedaks ja puiseks ning hakkab kasvatama õisikuvart. Mahlakad redised kasvavad viljakal, huumuserikkal, hästi õhutatud ja raskepoolsel mullal.

Rediseseeme külvatakse hõredalt (1-2cm vahedega) ridadesse, mille vahekaugus on 12-15cm. Külvisügavuseks mitte üle 1,5cm. Kui tingimused on soodsad (t +10...+15ºC), tärkab redis 4-5 päevaga.

Kasulikkus!

Redis on ääretult kasulik juurvili, kuna tal on tugev mikroobide ja bakterite vastane toime, ja tugevdab immunsüsteemi. Redis suurendab uriini eritust ja vältib põiekivide teket ning ärgitab mao- ja maksa tegevust. Samuti on temast kasu kolesterooli stabiliseerimisel. Samuti teadis vanarahvas soovitada, et purustatud redist tuli asetada liigesepõletiku või reuma- ja närvipõletiku kohale. Purustatud redisemassiga võib saada abi vistrikulise näo korral. Samuti on redisest kasu veresoonte korrashoiuks- nimelt hoiab ta veresooni lupjumise eest.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate