No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Aroonia on üks tervislik mari ja vananemise vastane imerelv

by - teisipäev, oktoober 03, 2017Aroonia marjad vabastavad teid paljudest haigustest, peletab viirused, peatab vananemise ja ennetab vähki. See imeline mari sisaldab antioksüdante, mis kaitsevad organismi vabade radikaalide poolt tekitatud kahjustuste eest ja aitab ennetada paljusid haigusi. Loomulikult on jutt arooniast!

Aroonia – see on üks põõsaliikidest, mis kasvab niisketes metsades ja soodes. Lisaks suurepärasele maitsele, on aroonia võimas detoksikaator ja võib isegi hävitada ühendeid, mis kutsuvad esile inimese organismis vähki. Uuringud on näidanud, et see võib võidelda maksa, kopsu, rinna ja käärsoole vähiga ning samuti takistab raskete metallide ladestumist organismis. Lisaks rikkalikule vitamiinide B, C, E sisaldusele, on aroonias veel flavonoide, mineraale ja foolhapet ent samuti antotsüaniine, mis hoolitsevad marja vähi vastase toime eest. Aroonia võib isegi peatada vananemise protsessi ja tugevdab teie immuunsus süsteemi. C ja E vitamiinid on võimsad antioksüdandid, mis võivad mõjutada baktereid ja viirusi ning samuti võivad nad vähendada põletikku. Nende marjade regulaarne tarvitamine võib alandada arteriaalset vererõhku, kolesterooli ja samuti parandab kilpnäärme funktsiooni. Marjade tervislik mõju ei piirdu vaid sellega – aroonia töötab suurepäraselt paljude seedeprobleemide korral, nagu kõhuvalu, maoärrituse, kõhulahtisuse ja limaskesta põletike puhul. Marja sisu võib kergendada sapikivide haigust ja säilitab maksa õiget tegevust. Aroonia võib samuti soodustada kehakaalu langust, kuigi meie soovitame esmalt pöörduda arsti poole enne kui hakata seda kasutama kõhnumise eesmärgil või ükskõik millise haiguse ravimisel. Parim viis säilitada selle marja kasulikud omadused – on see külmutada. Aroonia saab suurepäraselt hakkama madalate temperatuuridega, seepärast ei pea te muretsema selle pärast, et külmutamise protsess hävitab selle kasulikud toitained. Samuti võite te neist mahla teha!

Parim viis aroonia mahla tegemiseks – on kasutada kas mahlapressi või köögikombaini. Mahlale pole vaja midagi lisada, kuigi mõned lahjendavad mahla veega. Mahla tuleks tarbida 24 tunni jooksul. Te võite samuti seda külmutada, nagu marju, kuid pidage meeles arooniat ei tohi teist korda külmutada. Selleks et saavutada parimaid tulemusi, soovitavad spetsialistid;

Profülaktikaks juua 1 klaas aroonia mahla hommikul enne sööki.

Raviks tuleks juua seda enne igat toidukorda. Hoidke aroonia mahla pimedas jahedas kohas või siis külmikus, et see ei rikneks. Kui teil on tõsised probleemid tervisega või siis tugevad valud, soovitame teil pöörduda konsultatsiooni saamiseks arsti poole. Ise ravimine võib osutada teie tervisele ohtlikuks.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate