Ma olen proovinud palju „kergeid“ retsepte, kuni tegin tõeliselt maitsva koduse majoneesi. Ma kulutasin vaid 2 minutit, et panna koostisained kausi ning vahustasin selle nuimikseriga ühtlaseks massiks. Piisav on kui te valmistate ükskord maitsva prantsuse kastme ja siis te ei osta seda enam poest. Püüan teile täpselt seletada klassikalise koduse majoneesi valmistamist, et see õnnestuks kohe esimesel korral!
Koostisained:
Muna – 2 tükki
Sool – 0,5 teelusikat
Sinep ( keskmise kangusega) – 2 teelusikat
Suhkur – 1 teelusikas
1/4 (veerand) sidrunist
Päevalilleõli – 250ml
Must pipar – soovi korral
Kiiresti kodus valmistatava majoneesi valmistamine:
Selleks, et valmistada kastet saumikseri abil, on parem kui võtate kõrge ning sügava anuma. Sobib suur 1 liitrine kann, soovitavalt plastmassist. Võib kasutada ka klaas purki, kuid valmistamise käigus on oht, et see puruneb või mõraneb.
Anumasse panna munad, lisada sinep, sool, suhkur. Klassikalise majoneesi valmistamiseks sobivad ainult munakollased, munavalget võite kasutada hakkliha või omleti valmistmiseks.
Pigistage ettevaatlikult sidrunist välja mahl, et mahla sisse ei satuks seemneid, ning lisage see teiste koostisainete hulka. Tsitruse hapusus teeb kastme vürtsikamaks ja maitsvamaks.
Mõõta klaasi taimeõli ja lisage see teiste juurde. Soovitav on seda mitte segada, kuna sinep koos värske mahlaga tuleb esmajärjekorras omavahel ära segada. Majoneesi kiire valmistamine sõltub just sellest tegurist.
Saumikser asetada koostisainetega nõusse kõige põhja. Segada umbes 1 minut, mikserit mitte liigutades. Segu alumises osas peab moodustuma valge emulsioon.
Mikser ettevatlikult ülespoole tõsta, protsessi katkestamata. Kiirus peaks olema maksimaalne. Kui segu ülaossa ei ole jäänud tilkagi taimeõli, siis tähendab, et kaste on valmis. Teisel kolmandal korral on juba kergem valmistada majoneesi kahe minutiga.
Nüüd võib kastme maitsestada oma maitse järgi, võib lisada soja kastet, jahvatatud punast pipart, küüslauku, balsamikut. Kui keskmise kangusega sinep asendada prantsuse (Dijon täisterasinep) sinepiga, siis saab palju pikantsema maitsega majoneesi. Enne segamist tasub panna segusse mõni tillioks, pisut anšooviseid või kappareid. Selline kaste sobib hästi juurvilja, kala ja liha salatitele aga muidugi ka cesari salatisse.
Majonees, mis on valmistatud kodustes oludes mikseriga, peab saama paks ja valge. Selleks, et teha see pisut vedelam, peaks lisama pisut vett (soovitavalt keedetud ja jahutatud vesi).
Mida teha kui kaste sai üle soolatud? Ei tasu seda minema visata! Tuleks võtta lusikatäis sinepit, lisada mõni tilk õli ja hoolikalt läbi segada. Pärast segamist katkestamata, valada peenikese joana kastme sisse, mis ei õnnestunud. Muidugi parem on end kindlustada ja õli eelnevalt külmutada.
Nüüd te teate kuidas valmistada erilise raskuseta ja oskusteta, kodust majoneesi. Peamine on, kasutada kvaliteetseid tooraineid ja järgida nõuandeid. Majonees säilib suurepäraselt 6 päeva klaaspurgis, kuigi see süüakse ära palju kiiremini.
0 comments
Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.