No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

LUMBAAGO

by - teisipäev, märts 04, 2014Lumbaago ehk nimmelihaste põletik tekib külmetuse või seljalihaste ülepingutuse korral.
Tõbi algab tavaliselt nimmepiirkonna terava valuga. Mõnikord on valu esialgu mõõdukas ning tugevneb alles mõne päeva pärast. Haige ei saa ennast sirutada, tema seljalihased on pinges ja valulikud ning väiksemgi liigutus, aevastamine ja köhimine teevad haiget. Tavaliselt on haigus ühel poolele ning nimmepiirkonnale vajutamine põhjustab tugevat valu.
Lumbaagot tuleb ette nii noortel kui ka keskealistel ja elatanud inimestel ja tavaliselt möödub see jäljetult. Enamasti kestab valu mõnest päevast paari nädalani. Ravi määrab arst. Kõigepealt soovitab ta pidada mõne päeva voodireziimi. Arukas on lamada selili, kõverdatud jalad padjale või rullikeeratud tekile tõstetud - sellises asendis lõdvestuvad suured seljalihased paremini. Voodi peab olema sile ja kõvavõitu.
· Vahel läheb valu üle sama kiiresti kui see tekkis, kui lülisamba ümbruse nahka surutakse ja sikutatakse. Paraku ei allu sellisele vajutamisele kaugeltki kõik valuhood - enamikul juhtudel nõuavad need rahu ja ainult rahu.
· Kui soovite ravida ennast aktiivsemalt, võiksite proovida uksel rippumist, tehes ettevaatlikult pöördeid paremale ja vasakule. Tavaliselt leevendab see valu, mõnikord aga saate valust täiesti lahti. Kui seegi võte ei aita, lesige mõni päev rahus.
· Hästi mõjuvad lumbaago korral kuumad vannid, nimmepiirkonnale pandud kupud ja soojendavate salvidega hõõrumine.
· Aitab seegi, kui seote nimmepiirkonnale riivitud mädarõigast, mis tuleb ära võtta, kui kõrvetus tugevaks muutub.
· Väga hea on pipraplaaster - see võib nimmepiirkonnale jääda mitmeks päevaks.


Vaata teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega 

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate