No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

KÕHULAHTISUS

by - neljapäev, märts 13, 2014
Lapse kõhulahtisus teeb vanematele palju muret. Kui väljaheide on vesine ja limane ning lapsel on kõrge palavik, tuleb kohe arst kutsuda. Teistel juhtudel võib kasu olla rahvalikest ravivõtetest.
· Vana ja tõhus retsept soovitab kasutada kana magu vooderdavat kilet. See tuleb korralikult puhtaks pesta, praeahjus ära kuivatada, pulbriks peenestada ja purki panna, et häda korral oleks hea võtta. Piisab, kui puistate mitu korda päevas pulbrit teelusikatäide sooja vette ja annate lapsele.
· Valage 1 spl kuivadele peenestatu kirsiokstele ja -vartele klaasitäis keeva vett, laske soojalt sisse mähituna 3-4 tundi tõmbuda ning andke vedelikku lapsele iga 30-40 minuti järel teelusikatäis.
· Valage ühele tassile riisile seitse tassi vett ja keetke vaiksel tulel, kuni riis on pehme. Läbi marli kurnatud vedelikku tuleb anda lapsele soojalt veerand kuni kolmandik klaasi iga kahe tunni järel.
· Valage teelusikatäiele kuivatatud raudrohule klaas keeva vett, laske soojalt sissemähituna 30-40 minutit tõmbuda, kurnake ja andke haigele iga tunni järel 1-2 teelusikatäit.
· Üks efektiivsemaid koduseid kõhulahtisusevastaseid vahendeid on pett, mis aitab taastada soolestiku normaalse mikrofloora. Jooge päevas 3-4 korda petti, millele on lisatud näpuotsatäis soola. Hea on ka järgmine retsept: valage 1 tl praetud ja peenestatud riisipulbrile klaasitäis petti ja andke seda lapsele iga 30 minuti järel supilusikatäis.
Tavalise kõhulahtisuse korral aitavad järgmised vahendid.
· Jooge hommikuti ja õhtul klaasitäis heleroosat kaaliumpermanganaadilahust. Enamasti piisab kõhu kordasaamiseks juba ühest võtmisest.
· Ajage telliskivi kuumaks, katke see paksu riidega ja istuge sellel soojas toas, kuni tellis jahtub. Hoiduge seejuures külma saamast.
· Võtke 2-3 korda päevas 30-40 minutit enne sööki teelusikatäis sulatatud koorevõid.
· Närige pool teelusikatäit musta või rohelist teed ja jooge peale 2-3 lonksu vett. Paarist korrast peaks piisama.

    Vaata ka teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega           

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate