No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Isetehtud pesuvahendi kuubikud nõudepesumasinale.

by - laupäev, märts 29, 2014


Kui su probleeme hea pesuvahendi leidmisega nõudepesumasinale, mis teeks nõud puhtaks, sest mitte miski ei toimi. Tihti pesed omad nõud seetõttu käsitsi, siis tekkib küsimus, milleks siis omada nõudepesumasinat??

Ma seadsin endale eesmärgiks leida viise pesukuubikute tegemiseks ja mul olid mõningad ebaõnnestumisi, enne kui jõudsin selle retseptini. Ma kohendasin seda pisut, et teha selliseks,
mida ma olin otsinud ja neist saab suurepärased väiksed kuubikud pesemiseks.

Koostisosad

1 tass Boraxit ( booraks ehk naatriumtetraboraat)
1 tass pesusoodat ( naatriumkarbonaat ehk sooda)
1/4 tass Epsomi soola (magneesiumsulfaat e. mõrusool või inglissool)
Sidrunimahla
( *tass on võrdne 0.23 liitri või 48 teelusika täiega)


Esimeseks alusta kõigi pulbrite kokku segamisest. Jälgi et segu kindlasti saaks hästi läbi segatud ja oleks ühtlaselt jagunenud kõikides kuubikutes. Kui sa ei ole kindel booraksi suhtes, siis lihtsalt jäta see retseptist välja, sest sellest pole üldsegi lugu.

Kui kõik oli läbi segatud, panin ma klaasi täie pulbrit eraldi kaussi ja siis valasin juurde natuke sidrunimahla . Ühe tassi pulbri kohta 4 teelusikat sidruni mahla. See ei tohiks olla kuiv ega liiga läbi imbunud vedelikust. 4 teeluskat tegi selle natuke niiskeks ja kleepuvaks, mis on täpselt õige.
Sidrunimahl hakkab vahutama, siis kui puutub kokku pulbriga. Tee kogu mass valmis - tulemus peaks jääma veidi kleepuv mass. Kui oled sellega lõpetanud, alusta panema massi jääkuubikute vormi. Pane veidi massi ja patsuta, kuni vorm on tihkelt täis.


Nüüd, kui kõik vormid on täidetud pane kuubikutega vorm kuivama, nt. köögis aknalauale, et nad saaks rohkelt päikest ja kuivaksid seetõttu kiiremini. Olles lasknud neil ööläbi olla ning kui need on ilusad ja kivistunud võid vormi(d) ümber pöörata ja kuubikud välja lüüa.

Voila!! Töötab imeliselt nõudepesumasinas! Taas üks uus asi, mida saab igaüks ise teha!

Epsomsoola saab apteegist - mõrusoola nime alt. 
Booraksit leiab -  heamajapood.ee


You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate