No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

NEERUPÕLETIK

by - neljapäev, märts 06, 2014Neerupõletik ehk nefriit algab järsku peavalu, väsimuse, nõrkuse, sageli ka südamepekslemise ja hingeldusega. Võivad esineda tursed näol, silmade ümbruses ja kogu kehal. Tugevat valu neerude piirkonnas ei ole.
Neerupõletiku ravi alustatakse tavaliselt paari näljapäevaga, mil tugevasti piiratakse ka joodava vedeliku hulka.
Neeruhaiguse puhul on väga oluline pidada dieeti: vältida teravamaitselisi ja praetud toite, pipart ja sinepit ning vähendada soola tarbimist.
Dieedid ja sobivad ravimtaimed määrab arst uriinianalüüsi põhjal, lähtudes ühtede või teiste soolade ülekaalust. Nõnda välditakse nefriidi ja nefroosiga kaasneda võivate neerukivide teket. Kui uriinis on ülekaalus kusihappesoolad, peaks haige tarvitama kaselehti. Suve algul võib neist teha salatit, hiljem aga saab neid koos kapsaga hapendada.
Kasulik on ka suur teeleht, millel on põletikuvastane toime.
Tervendavalt mõjuvad neerudele takjalehed, millel on võime väljutada organismist shlakke. Takjalehekeedust on soovitav võtta kaks teelusikatäit päevas, tarvitades lisaks veel lagritsajuuri, mis aitavad organismil vajalikke hormoone toota ning soodustavad põletikuliste protsesside taandumist.
Keeduse saamiseks valage teelusikatäiele peenestatud takjajuurtele ja sama suurele kogusele lagritsajuurtele klaasitäis keeva vett, keetke vaiksel tulel 10 minutit, võtke siis anum tulelt, puistake sinna veel supilusikatäis pohla- või leesikavarsi ja katke nõu pooleks tunniks käterätiga. Kurnatud segu tuleb juua enne sööki kolmandik klaasi. Ravikuur kestab kaks nädalat, profülaktika mõttes võib seda paari kuu pärast korrata.
Pisimagi nefriidiohu korral ja juba tekkinud haiguse ravimiseks kasutage naistepunatinktuuri, mis sisaldab keetmisel lagunevat taimset antibiootikumi imaniini. Tinktuuri tegemiseks vajate 10% piiritust ehk neljakordselt lahjendatud viina. Ürdi ja piirituse vahekord peab olema 1:10. näiteks 50 g peenestatud ürdi kohta tuleb võtta 100 g viina ja 400 g keedetud vett. Tõmbumise kiirendamiseks võite panna pudeli tunniks ajaks sooja veega täidetud nõusse.
Ekstrakti võetakse nädal aega iga päev supilusikatäis. Võimaluse korral jooge lisaks kaks supilusikatäit teelehemahla.
Nefroosi tõttu moodustunud armide imendamiseks jooge 10 päeva enne hommikusööki ja magamaheitmist teelusikatäis teelehe- või kalanhoemahlaga mumiolahust, võttes 150 g mahla kohta 5 g mumiot. Kui olete kaks kuud vahet pidanud, võite ravikuuri korrata.
Mis on nende haiguste ravis ja ennetuses peamine?
Esiteks on vaja vältida keha jahtumist. Eriti hoolikalt tuleb hoida vaagna piirkonda: ei tohi istuda kaua külmal maapinnal või kivil, toetuda pikka aega vastu külma seina ja viibida tuuletõmbuse käes.
Samas on vaja siiski hoolt kanda ka karastamise eest. Seda tuleb teha ettevaatlikult, kuid süstemaatiliselt, valades keha, eriti jalgu pärast tööd vaheldumisi külma ja sooja veega üle, võimelda lühikeses trikoos või palja ülakehaga, võtta õhuvanne ja teha muid karastusprotseduure.

Vaata teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega   

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate