No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

RADIKULIIT

by - kolmapäev, märts 05, 2014

Radikuliiti pole raske ära tunda: istmikunärv teeb liikudes kõvasti haiget. Valu läheb järjest suuremaks, haiged kaebavad, et jalad on rasked ja väsivad kiiresti ning neil on raske liikuda. Isegi pead liigutada, köhida, naerda ja aevastada on valus, püstitõusmine ning pikaliheitmine valmistavad raskusi. Haiged magavad halvasti ja kaotavad söögiisu. Vahel tuleb ette ka kusepeetust. Valu kiirgab istmikku ja reitesse, vahel ka pöidadesse ja jalasäärtesse. Tihti kurdetakse külma, kantakse villast pesu ja magatakse mitme teki all.
Ristluuradikuliidi levinuim ravimeetod on soojus - kuum liiv, kuum sool, kvartskiiritus, kuum saepuru... Rahvameditsiinil on radikuliidi raviks välja pakkuda järgmist.
· Sireliõied. Tinktuuriks sobib kõige paremini valge sirel. Valage 2-3 spl õitele 300 ml piiritust või viina, hoidke nõu 7-10 päeva pimedas kohas, kurnake ja määrige 3-4 korda päevas haigeid kohti.
· Eukalüpt. Kasutatakse eukalüptiõli või -tinktuuri. Viimase valmistamiseks valage 100 g lehtedele 200 ml viina, laske 7 päeva seista ja kurnake.
· Toomingas. Laske 100 g peenestatud toomingakoorel 7-10 päeva 500 ml viinas seista, kurnake ja määrige 4-5 korda päevas haiget kohta.
· Kaselehed. Valage need keeva veega üle, pange paksu kihina haigele kohale, katke kilega ja hoidke 2-3 tundi peal, et valu järele annaks.
· Takjalehed. Peske need puhtaks (kuivatatud lehti loputage keeva veega), pange alumine pool vastu haiget kohta ja katke kilega.
· Mädarõigas. Pange riivitud juurt hapukoorega segatult haigele kohale.
· Põldosi. Keetke 30-40 g osjaürti 2-3 minutit 200 ml vees, laske 1 tund seista, lahjendage keedust veega (1:1) ja tehke selles niisutatud villase riidetükiga haigele kohale kompress.

Vaata teisi haigusi - 60-haigust-ja-nende-ravi-maarohtudega  

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate