No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Vesiniku erinevad kasutamise viise kodus.

by - pühapäev, märts 16, 2014
Vesinikperoksiid (endise nimega vesinikülihapend) on meile üldjuhul tuntud kui apteegis müüdav haavapuhastusvahend. 
Vesinik on üks enamlevinud elemente maailmas. Järelikult puutume me sellega kokku iga päev.Ta aitab nii haavade kui marrastuste puhul. Kuid see on abiks ka koristustöödel.
Vaata erinevaid kasutamise võimalusi:

Tervis -
*Kõrva tilgutades puhastab hästi kõrvu.
*Vesinikperoksiid valgendab hambaid.
*Ekseemi ja psoriaasi korral soovitati määrida nahale 1-2 korda päevas. Psoriaasi korral kasutada kangemat 15-33% lahust.
*Seenhaiguste korral määrida 3% lahusega mitu korda päevas kuni tervenemiseni

Köögis-
* Desinfitseeriv vahend köögis, vannitoas, WC-s. Asendab mürgist kodukeemiat. Suurpärane vahend tööpindade, külmiku, nõudepesumasina, säilituskarpide, piimapudelite, nõudepesušvammide puhastamiseks.
*Vesinik aitab hävitada salmonella ja coli bakteri pisikuid,mis pikapeale tekivad meie lõikelaudadele ja teistele pindadele.
*½ klaasi vett ja supilusikatäis vesinikperoksiidi: lahusega pritsida puuvilju, eemaldab keemilisi säilitusaineid.
*Kui hakkate köögis toimetama, pihustage lõikelaudadele esmalt vesiniku 3% lahust, seejärel söögiäädikat ning seejärel loputage voolava vee all ja kuivatage.
*Tööpinnad pühkige üle vesinikuga niisutatud lapiga.
*Lisage 50 ml vesinikku nõudepesumasinasse lisaks tavalisele pesuvahendile-pesemise kvaliteet paraneb ja nõud on säravamad.
*½ klaasi vett ja supilusikatäis vesinikperoksiidi: lahusega pritsida puuvilju, eemaldab keemilisi säilitusaineid.

Vannitoas-

* Aitab vesinik jagu saada hallitusest.Võtke 30-35% lahust ja vett võrdsetes kogustes ja pihustage seda segu kohtadesse, kus on hallitus tekkinud.
*Roosteplekkide eemaldamiseks puhastage seguga, mis koosneb vesinikust ja nuuskpiiritusest võrdsetes osades.
*WC poti puhastamiseks võtke 2 l vett,1 klaas vesinikku ja 1 spl ammoniaaki, valage WC potti ja sulgege kaas, peale seda puhastage harjaga.
*Aeg ajalt puhastage san ruumide seinu (kui need on kaetud keraamilise plaadi või vesiemulsioonvärviga), pihustades 3%vesinikku, mis on soojendatud 40-50 kraadini.
*Persumasin: pesu valgendamiseks ja plekkide eemaldamiseks lisa 150-250 ml vesinikperoksiidi.

Toas-
*Eluruumides õhu niisutamiseks lahustage 4-5 liitris vees 500 ml 3% vesinikku ja pihustage seda eluruumis-see niisutab ja värskendab õhku.
*Toataimede jaoks valmistage lahus 1 l veest ja 25-30 ml vesinikust-selle lahusega puhastage toataimi või pihustage seda taimedele.
*Kui raamatu lehele on sattunud tindiplekk-siis niisutage seda 20% vesinikuga,lehe alla ja peale pange kuivatuspaber,asetage raamatu peale raskus ja laske vesinikul ära kuivada.
Edukat katsetamist.
*Taimekahjurite tõrje: 250ml 3% H2O2-te, 250ml valget suhkrut, 4liitrit vett, pritsi kahjustunud taimeosadele.

Vesinikperoksiid ja loomad-

*Väheses koguses vesinikperoksiidi lisamine loomade-lindude joogiveele farmides: kanadel paraneb munemine, linnuliha maitse paraneb, vajavad vähem toitu, kaaluvad rohkem, haigused ja suremus vähenevad, ei ole vaja kasutada antibiootikume, lehmadel suureneb piima kogus ja piima rasvaprotsent tõuseb.
*Lemmikloomade joogi- ja vannivesi: lisada 30ml vesinikperoksiidi liitrile veele.

Vesinikperoksiidi erinevad astmed ja protsendid:

• 3% farmatseutiline vesinikperoksiid - saadaval apteekides, välispidiseks kasutamiseks. Ei sobi sissevõtmiseks kuna sisaldab mitmeid stabilisaatoreid.

• 6% kosmeetiline vesinikperoksiid- kasutatusel ilumaailmas näiteks blondeerijana.
Ei sobi sissevõtmiseks kuna sisaldab mitmeid stabilisaatoreid.

• 30% reagent vesinikperoksiid- kasutusel teaduskatsetel. Ei sobi sissevõtmiseks kuna sisaldab mitmeid stabilisaatoreid.

• 30-32% elektrooniline vesinikperoksiid- kasutusel elektroonikatööstuses.
Ei sobi sissevõtmiseks kuna sisaldab mitmeid stabilisaatoreid.

• 35% tehniline vesinikperoksiid- sarnane reagent vesinikperoksiidile, on suurema kontsentratsiooniga. Kasutatakse heitvee puhastamiseks, joogivee desinfitseerimiseks , tekstiilitööstuses valgendajana. Sisaldab stabilisaatoreid, osad 35% tehnilist H2O2-te sisaldavad fosforit, et neutraliseerida kloori mõju lahjendatavas vees. Ei sobi sissevõtmiseks.

35% Food Grade- vesinikperoksiid (Food - toit ing.k.- see ei tähenda, et teda võib süüa!!!)- kasutusel toiduainetetööstuses, eriti piima- ja munatööstuses, samuti desinfitseerijana mitmete toiduainete pakendamisel.
AINUS VESINIKPEROKSIID, MIDA VÕIB ÜLILAHJENDATUL KUJUL SEESPIDISELT TARVITADA.
Paljudes riikides on 35% Food Grade vesinikperoksiid vabalt müügil tervisepoodides. Eestis see kahjuks nii ei ole kuid lisainfot saadavuse ja tarvitamise kohta saab: info@birdtribe.ee
 
NB! enne kui uisapäisa midagi tarbima hakkad, uuri järele, mis ja milleks!

Kasutatud allikat - 8maa.blogspot.fr

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate