No Copy

©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Pistaatsia pähklid on hea dieeditoit.

by - esmaspäev, märts 24, 2014

Mille poolest on pistaatsia pähklid kaalust alla võtmise juures kasulikud.

Eksperdid dieetide valdkonnas otsustasid usinalt tegeleda pistaatsia pähklite toimeaine küsimuses ning tegid hämmastava avastuse ja sellest selgus - kui tahad kaalust alla võtta pead sööma just nimelt pistaatsia pähkleid!
Teadlased on välja töötanud spetsiaalse dieedi, millele pandigi nimeks – pistaatsia. Tundub kummalisena, et kuidas on võimalik kaalust alla võtta pistaatsia pähklite söömisega, kuna see on ju väga kaloririkas toiduaine.
Uurimistulemustest selgus, et pistaatsiapähklid sisaldavad palju rasvu ning kaloreid ent kehakaalu ei mõjuta need mitte mingil kujul. Katsete käigus paluti katsealustel süüa pistaatsia pähkleid kommide, piimatoodete, maisi ja kartuli asemel. Tulemus oli hämmastav – mitte ühelgi katsealustest ei suurenenud kehakaal.
Dieedi saladus on lihtne. Asi seisneb selles, et Kalifornia pistaatsiapähklid on teiste pähklite hulgas kõige madalama kalorisisaldusega: 30 pistaatsiapähklit sisaldab ainult umbes 100 kalorit, seepärast pistaatsia dieet ei too endaga kaasa ühtegi liigset kilogrammi. Kui me võrdleme pistaatsia pähkleid mandliga, sarapuupähklitega või kreeka pähklitega, siis pistaatsia pähklid sisaldavad palju vähem rasva, millest suurema osa moodustavad küllastumata rasvad.

Pistaatsiapähklid sisaldavad palju kiudaineid, palju rohkem võrreldes teiste pähklitega, seepärast nad soodustavad kolesteriini taseme langust organismis, aitavad tasakaalustada veresuhkru taset ning vähendavad vähkhaigustesse haigestumise riski. Kuna pistaatsia pähklid sisaldavad palju kiudaineid ning samuti valku, küllastavad nad organismi teistest toitainetest palju kiiremini ja seepärast võib neid süüa vähem, samal ajal täielikult kustutades näljatunde.

You May Also Like

0 comments

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate