©koduhaldjas.blogspot.com.ee. Toetab Blogger.

Tee ise kodused puhastusvahendid.

by - pühapäev, veebruar 09, 2014

  
 Tee ise üks kodune puhastusvahend - Äädika ja apelsini koortest.
Tavaliselt on üks  suuremaid miinuseid koduste majapuhastus vahendite puhul see, et enamjaolt ei ole kodus pooli vaja minevaid koostisosi. Pead välja minema ja koostisosi ostma ning selleks ajaks kui sa saad koduse (odavama) vahendi valmis, tuleb see ikka kokku kallim kui oleksid läinud ja ostnud poest puhastusvahendi. Kuid antud juhul peaksid sellised koostisosad kõigil kodus olemas olema.
Apelsini Äädika puhastusvahend: 
vaja läheb
1  tühi purk 0,5L
2 apelsini koored (sisu sööge ära!)
Äädikat

Kui aga kodus äädikat  juhtumisi just ei ole, siis sobib ka alkohol või odav viin. Võta koored ja keerake koored keerdu purgi sisse vastu ääri. Mina kasutasin kahte suurt apelsini ja rohkem ei oleks juurde mahtunud. Aga kui apelsinid on väiksed siis võib panna lisa koori. Valage äädikas purki nii, et koored oleksid kaetud(muidu hakkavad väljajäänud koored mädanema) ja sulge kaan kõvasti kinni. Pane purk külmkappi kaheks nädalaks, seejärel vala ümber spray pudelisse ja kasuta seda erinevate pindade puhastamiseks. Pärast kahenädalast äädikas seismist sai apelisini koorte essents vedeleiku poolt läbi immutatud ja tulemuseks on magusalt lõhnav kodu"keemia".
Mina kasutasin selles retseptis apelsini ja suurt purki, aga Teie võite valida ka väiksema purgi ja  teha väiksema koguse.Tähtis on  ainult, et koored oleksid korralikult vedelikuga kaetud, muidu hakkavad väljajäänud koored mädanema.  Järgmine kord katsetan ka laimi, sidrunid ja mandariinid samuti ära.

Puhastusvahend -sidrunist, rosmariinist ja äädikast

 Video -

Toredat katsetamist kõigile, toad puhtaks ja lõhnavaks.

You May Also Like

0 kommentaari

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.

Translate